Checker.exe Hatası veren virüs!!! Çözüm içerde!!!

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Checker.exe Hatası veren virüs!!! Çözüm içerde!!!

Arkadaşlar böyle bir hata alıyorsanız eğer iki kere düşünün çünkü birincisi bu virüs çok akıllı bir virüs ve program files, windows ve sistem32 arasında gidip gelen bir virüs. Genellikle zamunda ile indirilen oyunlarda görülür (kısaca torrent) ve dosyasından ya da setup dosyasından bulaşır...

Arkadaşlar ilk olarak 1 ay önce karşıma çıktı bu virüs ve ekran kartımı kullanmaya başladı ve ekran kartım normalde 90 derecenin üstüne çıkmazken 105 dereceye kadar çıktı. Ayrıca acayip ve kaynağı bilinmeyen bir veri aktarımı yapıp sürekli hard disk de c hafızasını doldurmaya başladı. Orjinal olan iki virüs programım vardı elimde (eset smart security 6 ve norton antivirüs) ve eset smart yüklüydü. Saatlerce taratmama rağmen bişey çıkmadı ve son çare SİSTEM GERİ YÜKLEME ile bikaç saat öncesine gittim.

Yalnız bugün tekrar karşıma çıktı ve bu sefer ne yapsam da sistemden gitmedi. Türk sitelerini araştırdım ve genellikle torrent paylaşılan sitelerde bu virüsün mağdurunun çok olduğunu gördüm ama malesef hiçbir yerde çözümü yoktu. Son olarak Yabancı sitelere baktım ve virüs hakkında edindiğim bilgiler:

-Torrent yoluyla indirilen dosyalarda ya da içinde saklanıyor
-Sistem32, Windows/ veya Windows/Temp ve program files içinde dolanıp duruyor.
-Sürekli ekranda checker.exe çalışmayı durdurdu diye hata veriyor ve ekran kartını acayip şekilde çalıştırıyor.
-Sürekli İnternetten veri transferi yapıyor ve hard diski dolduruyor.
-Virüs programı dışında silindiğinde sistemde ciddi hasarlara yol açabiliyor
-En önemlisi hiçbir virüs programı bulamıyor.

Yabancı sitelereden araştırıp bunları öğrendim daha sonra çözümünü aradım. İşe yarayan çözüm ise çoğumuzun tehlikeli bildiği bir sistemde iki virüs programın olması ama adamlar bu virüsü silmek için özellikle bunu önerdiler. Neyse saadete gelelim öncelikle bu virüs programının deneme sürümünü indirdim kendi sitesinden "Malwarebytes Anti-Malware" Buyrun adres: Daha sonra derin tarama ile taratmaya başladım bir diğer yandan da eset smart security 6 açık duruyordu. Sonuç o ana kadar yakalayamadığım virüsün 5 tanesini Malwarbytes 2 tanesini de eset yakaladı. Umarım başınıza gelmez gelirse çok dikkatli ve sabırlı olun... Benim taratma olayı 4 saat sürdü Umarım anlatabilmiş ve yardımcı olabilmişimdir...

Başına gelen olursa özelden pm atsın yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada Konunun tüm türkiye ye faydalı olması açısından üst konu yapılırsa sevinirim....

• Beğen
Tepkiler: beysehirden

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
konu için teşekkürler biraz bekleyelim üst olması için

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Tamam benim için önemli değil virüs yeni çıkan bir virüs yakında herkesin buna ihtiyacı olacaktır.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Zaten arama moturunda yazıldığında çıkacaktır konunun hitine göre alırız üste zaten ihtiyacı olana yönlendiririz konuyu faydalı teşekkürler iyi forumlar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Önemli değil yardımım dokunursa ne mutlu bana

Üst Alt