ceviz ve beyin...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cllgr

cllgr

Üye
    Konu Sahibi
İlginç bir Benzerlik
Ceviz ve Beyin?

i.T.Ü. mezunları elektronik dergisinden alıntıdır!

Bir cevizi elinize alınca, en dışında bir yeşil kabuk, sonra tahta bir yapı, daha sonra ince bir zar ve en içte de tartışmasız şekilde insan beynini hatırlatan beyaz bir yapıyla karşılaşırız.

Ceviz, dışındaki yeşil kabuğu ile kafa derisine, sert kabuğu ile kafatasına, içindeki zarı ile beyin zarına, asil meyvesi ile de beyne benzeyen harika bir gıdadır.

Beynimizin küçültülmüş bir modeli olan cevizin meyveler arasında gümüş (Silver) iyonu ihtiva eden tek meyve olması elbette harikadır.

Fakat bu gümüş iyonuna, icra ettiği elektronik vazife açısından ihtiyaç duyan tek organın beyin olduğunu söylersek, sanırız bu muhteşem benzerlik ve mükemmel yaratılış karşısında tüyleriniz diken diken olacaktır....
 


NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
ohaaaa artık ben sadece şekli benzio zannediyodum :supriz:
 

slayer

Üye
ilginç...

<s>ben cevizi daha çok :ehe: </s>
:nono:
 
a21a

a21a

Emekli Yönetici
besin değeri yönünden beyine de çok faydalı..
 
DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
1) ceviz meyve mi? :eksi:
2) bi daha ceviz yerken aklıma beyin gelecek saolun yani :haha:
 

AntiTuk

Üye
hehe güzel benzetme yapmışlar :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

UtkuGARIP
Cevap
0
Görüntüleme
344
UtkuGARIP
hikmet366
Cevap
9
Görüntüleme
438
hikmet366
Cevap
0
Görüntüleme
931
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
420
Haydar
OttomaN TigeR
Cevap
9
Görüntüleme
748
İhtiyar007
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt