Cepten Adsl & Kablo.Neti Kullanın

Sponsorlu Bağlantılar

Chriseba

Chriseba

Üye
    Konu Sahibi
Cepten Adsl & Kablo.Neti Kullanın
Evinizde, iş yerinizde veya bulunduğunuz bir yerde internete bağlı bir bilgisayar varsa, cep telefonuzdan internete girmek için extra para vermenize gerek yok. Bilgisayarınızdaki mevcut internet bağlantısını cep telefonunuzla paylaşabilirsiniz. Bunun için bilgisayara bağlı bir bluetooth dongle ve bilgisayarın internete bağlı olması (olmazsa olmaz) yeterli.
Telefonda yapmanız gerekenler:
1. Ayarlara girin.
2. Bağlantı, sonra erişim noktalarına gidin.
3. Seneçeneklerden Yeni Erişim Noktası -> Varsayılan Ayarları Kullan.
4. Oluşturacağınız yeni Bağlantı Noktasında şunları yazın.
Bağlantı Adı : İstediğiniz bir şey yazın.
Veri Taşıyıcısı :GPRS
Erişim Noktası Adı : Bluetooth cihazının adı. (Bunu doğru olarak girmeniz çok önemli)
Kullanıcı Adı : Yok
Doğrulama : Normal

Bilgisayarda yapmanız gerekenler:
1. Önce bilgisayarınıza PcSuite programını kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2. Denetim masasındaki Bluetooth Aygıtlarına tıklayın.
3. Com Bağlantı Noktaları sekmesine tıklayarak yeni bir Com Bağlantı Noktası ekleyin.
4. Saatin yanında görülen simgeden bu eklediğiniz bağlantı noktasını seçin. PcSuite telefonunuzla bağlantı kurduğunda simgenin değiştiğini göreceksiniz. Bunu yapmadan önce telefonunuzun bluetooth özelliğini aktif etmeyi unutmayın.

EĞER NOKIA PC SUITE İLE BAĞLANTI KURULAMIYORSA, BİR YOLUNU BULUN!!! =)

Telefonunuzda oluşturduğunuz erişim noktasını Opera, Agile Messenger, WirelessIRC gibi programlara tanımlayarak evde, ofiste, işte, okulda bedava internete bağlanabilirsiniz. Yalnız bu erişim noktası wap için kullanılamıyor. Bu özelliğin Ngage sahipleri tarafından daha çok sevileceğini düşünüyorum. Artık ngage sahipleri ngage arenaya gönül rahatlığıyla bedava bağlanabilecekler

DefectoR

Lütfen başlıkları büyük harfle yazmayalım.

ka_4n

Üye
arkadasım bnde önce etkin bağlantilardan birini kapatın diyor baglanbmıyor nete

:::burak:::

:::burak:::

Üye
yararlı bi kaynak tesekürler

HanTugrahan

Üye
sagolasin kardes beceremedim fakat gösterdigin yol dogru cünkü hepsi tamam fakat int. nasil baglanacagim ben bilemiyorum, saygilarimla

moonriver

Üye
ben bunu p990i de denedim yapamadım.yardım lütfen.

a21a

a21a

Emekli Yönetici
Eski bir konu gündeme gelmiş..
Bu şekilde bağlantı pek sağlanmıyor.. artık yeni seri telefonlarda wireless bağlantısı özelliği var.. :oke:

zartan

zartan

Üye
eline sağlık

saybatli87

Üye
valla ben bu yolla bağlanamadım neden bilmiyorum hepsinide yaptım herşey doğru fakat bağlanamıyor...

speerless

speerless

Üye
çook teşekkürler

M@xWeL

Üye
N73 de malesef çalışmıyor.

y-Lcin

y-Lcin

Üye
TŞk

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Teşşekürler

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
beçereemedim bidaha deneyecem:S

askim822

askim822

Üye
Konu Çok Eski Olmasına Rağmen Yardımınızı Rica Ediyorum..

Bluetooth İle Değilde USB Kullanılarak Pc ADSL si İle Cepten İnternete Bağlana bilmek İstiyorum. Mümkün mü? Mümkünse Yardımlarınızı İstiyorum.

--------------- Ekleme ---------------

Eğer Bağlanamayan Arkadaşlar Varsa Resimli Anlatım.. ALINTI

akın pes etmeyin bu bağlanatı 7610, 6600, 3230 da denenmiştir. sonuç %100 olumlu. olazsa tekrar deneyin. Hadi Kolay gele. Şimdi beraber resimli olarak anlattığım ayarları yapalım...
İşe telefonun eşlemesiniz pcsuite programından kaldırmakla başlayalım. Telefondaki bluetooth ayarlarındayken sağ oka basıp eşlemelerin hepsini silelim.

Saat simgesi yanındaki Bluetooth simgesine sağ tıklayıp, açılan pencerede Advanced Configuration u tıklayalım.

Açılan pencereden Local Services sekmesini tıklayalım.

Bluetooth ¤¤¤¤¤¤ Port yazan yeri seçip Properties butonunu tıklayalım. açılan pencerede

Resimde gördüğümüz ayarların aynısını yapıp tamam butonuna tıklayalım.

Listeden Network Access i seçip properties... butonunu tıklayalım.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 514x481 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Açılan pencereden "Allow other devices to access the internet/lan via this computer." seçeneğini seçip "configure connection sharing" butonunu tıklayalım. karşınıza Ağ Bağlantılarım sayfası çıkacak.

Resmi Orginal boyutlarda Görüntülemek için Buraya Tıklayınız.. (800x600 ve 28KB.) Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 800x600 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Kullandığımız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayıp açılan menüden özellikler sekmesini tıklayalım.

İnternet bağlantımızı yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş sekmesinden paylaşıma açıp "Bluetooth network" u seçelim. ve tamam dedikten sonra Bizi buraya yönlerndiren bluetooth ayarlarını uyguladıktan sonra kapatalım.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( %1$sx%2$s ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Ağ bağlanatılarımı açıp ağ görevleri menüsünden yeni bağlantı oluştur u tıklayalım.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 503x392 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş bir bağlantı kur seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gelen bağlantıları kabul et seçeneğini seçip ileri diyelim.

İki bilgisayar arasında iletişim kablosu (comX) i seçip (X sizin com bağlantınızı gösterir) ileri diyelim.

Sanal özel bağlantılarına izin verme seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gelen pencerede bütün kullanıcıları seçip iğleri diyelim.
(Not: Sadece Bilgisayardaki Kullanıcı isminide seçebilirsiniz. ben hepsini seçmiştim.

Gelen pencerede İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) i seçip özellikler butonunu tıklayalım.

Resimdeki Ayarların aynısını yapalım.

Son Butonunu tıkla¤¤¤¤¤ yeni Bağlantımızın sihirbaz ayarlarını bitirelim.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 695x423 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Ağ Bağlantılarımızda yeni bir bağlantı oluştu. Yeni bağlantımızın üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğini tıklayalım.

Resimdeki gibi ayarlarımızı yapalım. Bilgisayardaki ayarlarımız bitti.

Şimdi Telefonumuzun Bluetooth unu açıp ekte verdiğim GPRS.rar ı winrar ile açıp içindeki GPRS.txt i telefonumuza gönderelim. peşindende gnubox.sis dosyasını telefona gönderip kuralım.

telefona gönderdiğimiz Gprs.txt mesajını açıp seçeneklerden gönder ---> kısa mesaj ile diyerek yazılabilir hale getirelim.

telefondaki kalem tuşuna basılı tutarak yazının hepsini seçelim. resimde olduğu gibi sol alt tarafta kopyala belirecek. Kopyala diyerek mesajlardan çıkalım.

menüden ayarlara girelim

ordan bağlantıyı seçelim

ordanda erişim noktaları.

Önceki bütün erişim noktalarını silelim

yeni erişim noktası oluşturup hiç bir ayar yapmadan çıkalım

yeni bir erişim noktası oluşturu seçip çıkan seçeneklerden varsayılan ayar. kull. seçeneğini seçelim.

bağlantı ismi : Bt
veri taşıyıcı : veri araması
Çevirmeli bağl. num. : 2222

kullanıcı ismi : bilgisayarımızda kullandığımız kullanıcı ismi. (bilgisayar ayarlarında hani hepsini seçmiştik. bilgisayarda yeni eklediğimiz bağlantıyı çift tıklarsak kullanıcılar sekmesinden görürüz.)
Şifre sorma : Hayır
Şifre : Boş geçin (şifremiz yok)

doğrulama : normal
anasayfa : yok
Veri araması türü : analog

seçeneklerden gelişmiş ayarları açın.

telefon ip adresi : otomatik
birincil isin sunucusu : (adsl 256 bağlantılar için 195.175.37.69)
siz en iyisi (windows xp kullananlar için söylüyorum)
başlat ı tıklayın, ordan çalıştırı, cmd yazıp tamam diyin.
gelen dos benzeri ekrana ipconfig/all yazın. en altta dsn iplerini verecek. onları kullanın.

ikincil isim sunucusunuda yazın (oda ipconfig/all yazınca çıkıyor)

internetimizi paylaşıma açınca bilgisayarımızın ip adresi 192.168.0.1 oluyor. onuda yakın kopya su. adr. bölümüne yazıyoruz

yakın kopya port no. : 6588

geri aramayı kullan : hayır

ppp sıkıştırma ya kadar değiştirmeyin.
ppp sıkıştırma : evet

giriş dizesi kullan : evet

giriş dizesi için mesajlardan kopyala yapmıştık
telefon üstünde kalem tuşuna basılı tutunca sol alt köşede yapıştır beliriyor yapıştıra basınca kopyaladığımız herşey buraya geldi. tamam diyip çokalım.

önce oluşturduğumuz boş erişim noktasını düzenliyoruz.

sadece ismini b harfinden sonraki bir harfle başlatıp çıkalım. mesela : kmg gibi. çünkü bizim Bt bağlantısı en üstte olmalı.

telefona yüklediğimiz gnubox programını çalıştırıyoruz.

seçeneklerden install
auto set modem ID yi seçiyoruz
daha sonrada create records u seçiyor ve gnu box programını kapatıyoruz.

gnubox programını tekrar açıyoruz.

2box bluetooth seçeneğindeki ¤¤¤¤¤¤ port u seçiyoruz

bluetooth cihaz arayacak

bilgisayarınızı bulunca seçin

debug test comm channel seçeneğini seçelim.
bluetooth simgesi üstünde bir baloncuk çıkacak bu baloncugun üzerine tıklayın. eşleme için 123 yazıp tamam diyin. telefondada aynısı çıkacak, onada 123 diyip tamam diyin.

debug ---> brifing up IF seçelim
bir baloncuk daha çıkacak. bununda üstüne tıklayalım bluetooth com yetkisi isteyecek tek bir seçenek var zaten. onu seçip tamam diyelim.

gnubox programından çıkalım. pc suite ile telefonunuzun bağlantı kurduğundan emin olun.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 747x493 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Ağ bağlantılarım a girince resimdeki gibi yeni bir bağlantınız olacak.

Ağ Bağlantılarıma girip bluetooth Network un etkin olduğundan emin olun.

işte ben girdim. agile messenger ile msn, icq, aol, yahoo.
netfront, opera ile internete girebilirsiniz.

--------------- Ekleme ---------------

Eğer Bağlanamayan Arkadaşlar Varsa Resimli Anlatım.. ALINTI

akın pes etmeyin bu bağlanatı 7610, 6600, 3230 da denenmiştir. sonuç %100 olumlu. olazsa tekrar deneyin. Hadi Kolay gele. Şimdi beraber resimli olarak anlattığım ayarları yapalım...
İşe telefonun eşlemesiniz pcsuite programından kaldırmakla başlayalım. Telefondaki bluetooth ayarlarındayken sağ oka basıp eşlemelerin hepsini silelim.

Saat simgesi yanındaki Bluetooth simgesine sağ tıklayıp, açılan pencerede Advanced Configuration u tıklayalım.

Açılan pencereden Local Services sekmesini tıklayalım.

Bluetooth ¤¤¤¤¤¤ Port yazan yeri seçip Properties butonunu tıklayalım. açılan pencerede

Resimde gördüğümüz ayarların aynısını yapıp tamam butonuna tıklayalım.

Listeden Network Access i seçip properties... butonunu tıklayalım.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 514x481 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Açılan pencereden "Allow other devices to access the internet/lan via this computer." seçeneğini seçip "configure connection sharing" butonunu tıklayalım. karşınıza Ağ Bağlantılarım sayfası çıkacak.

Resmi Orginal boyutlarda Görüntülemek için Buraya Tıklayınız.. (800x600 ve 28KB.) Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 800x600 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Kullandığımız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayıp açılan menüden özellikler sekmesini tıklayalım.

İnternet bağlantımızı yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş sekmesinden paylaşıma açıp "Bluetooth network" u seçelim. ve tamam dedikten sonra Bizi buraya yönlerndiren bluetooth ayarlarını uyguladıktan sonra kapatalım.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( %1$sx%2$s ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Ağ bağlanatılarımı açıp ağ görevleri menüsünden yeni bağlantı oluştur u tıklayalım.

yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş bir bağlantı kur seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gelen bağlantıları kabul et seçeneğini seçip ileri diyelim.

İki bilgisayar arasında iletişim kablosu (comX) i seçip (X sizin com bağlantınızı gösterir) ileri diyelim.

Sanal özel bağlantılarına izin verme seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gelen pencerede bütün kullanıcıları seçip iğleri diyelim.
(Not: Sadece Bilgisayardaki Kullanıcı isminide seçebilirsiniz. ben hepsini seçmiştim.

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 503x392 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın​

Gelen pencerede İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) i seçip özellikler butonunu tıklayalım.​

Resimdeki Ayarların aynısını yapalım.​

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 503x392 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın​

Son Butonunu tıkla¤¤¤¤¤ yeni Bağlantımızın sihirbaz ayarlarını bitirelim.​

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 695x423 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın​

Ağ Bağlantılarımızda yeni bir bağlantı oluştu. Yeni bağlantımızın üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğini tıklayalım.​

Resimdeki gibi ayarlarımızı yapalım. Bilgisayardaki ayarlarımız bitti.​

Şimdi Telefonumuzun Bluetooth unu açıp ekte verdiğim GPRS.rar ı winrar ile açıp içindeki GPRS.txt i telefonumuza gönderelim. peşindende gnubox.sis dosyasını telefona gönderip kuralım.​

telefona gönderdiğimiz Gprs.txt mesajını açıp seçeneklerden gönder ---> kısa mesaj ile diyerek yazılabilir hale getirelim.​

telefondaki kalem tuşuna basılı tutarak yazının hepsini seçelim. resimde olduğu gibi sol alt tarafta kopyala belirecek. Kopyala diyerek mesajlardan çıkalım.​

menüden ayarlara girelim​

ordan bağlantıyı seçelim​

ordanda erişim noktaları.​

Önceki bütün erişim noktalarını silelim​

yeni erişim noktası oluşturup hiç bir ayar yapmadan çıkalım​

yeni bir erişim noktası oluşturu seçip çıkan seçeneklerden varsayılan ayar. kull. seçeneğini seçelim.​

bağlantı ismi : Bt
veri taşıyıcı : veri araması
Çevirmeli bağl. num. : 2222​

kullanıcı ismi : bilgisayarımızda kullandığımız kullanıcı ismi. (bilgisayar ayarlarında hani hepsini seçmiştik. bilgisayarda yeni eklediğimiz bağlantıyı çift tıklarsak kullanıcılar sekmesinden görürüz.)
Şifre sorma : Hayır
Şifre : Boş geçin (şifremiz yok)​

doğrulama : normal
anasayfa : yok
Veri araması türü : analog​

seçeneklerden gelişmiş ayarları açın.​

telefon ip adresi : otomatik
birincil isin sunucusu : (adsl 256 bağlantılar için 195.175.37.69)
siz en iyisi (windows xp kullananlar için söylüyorum)
başlat ı tıklayın, ordan çalıştırı, cmd yazıp tamam diyin.
gelen dos benzeri ekrana ipconfig/all yazın. en altta dsn iplerini verecek. onları kullanın.​

ikincil isim sunucusunuda yazın (oda ipconfig/all yazınca çıkıyor)​

internetimizi paylaşıma açınca bilgisayarımızın ip adresi 192.168.0.1 oluyor. onuda yakın kopya su. adr. bölümüne yazıyoruz

yakın kopya port no. : 6588​

geri aramayı kullan : hayır​

ppp sıkıştırma ya kadar değiştirmeyin.
ppp sıkıştırma : evet​

giriş dizesi kullan : evet​

giriş dizesi için mesajlardan kopyala yapmıştık
telefon üstünde kalem tuşuna basılı tutunca sol alt köşede yapıştır beliriyor yapıştıra basınca kopyaladığımız herşey buraya geldi. tamam diyip çokalım.​

önce oluşturduğumuz boş erişim noktasını düzenliyoruz.​

sadece ismini b harfinden sonraki bir harfle başlatıp çıkalım. mesela : kmg gibi. çünkü bizim Bt bağlantısı en üstte olmalı.​

telefona yüklediğimiz gnubox programını çalıştırıyoruz.​

seçeneklerden install
auto set modem ID yi seçiyoruz
daha sonrada create records u seçiyor ve gnu box programını kapatıyoruz.​

gnubox programını tekrar açıyoruz.​

2box bluetooth seçeneğindeki ¤¤¤¤¤¤ port u seçiyoruz​

bluetooth cihaz arayacak​

bilgisayarınızı bulunca seçin​

debug test comm channel seçeneğini seçelim.
bluetooth simgesi üstünde bir baloncuk çıkacak bu baloncugun üzerine tıklayın. eşleme için 123 yazıp tamam diyin. telefondada aynısı çıkacak, onada 123 diyip tamam diyin.​

debug ---> brifing up IF seçelim
bir baloncuk daha çıkacak. bununda üstüne tıklayalım bluetooth com yetkisi isteyecek tek bir seçenek var zaten. onu seçip tamam diyelim.​

gnubox programından çıkalım. pc suite ile telefonunuzun bağlantı kurduğundan emin olun.​

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 747x493 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın​

Ağ bağlantılarım a girince resimdeki gibi yeni bir bağlantınız olacak.​

Ağ Bağlantılarıma girip bluetooth Network un etkin olduğundan emin olun.​

işte ben girdim. agile messenger ile msn, icq, aol, yahoo.
netfront, opera ile internete girebilirsiniz.​

dgn_abdullah

dgn_abdullah

Üye
sagol deneyelim

toprakumit

toprakumit

Üye
Eski bir konu gündeme gelmiş..
Bu şekilde bağlantı pek sağlanmıyor.. artık yeni seri telefonlarda wireless bağlantısı özelliği var.. :oke:
Doğru söylüyosun abi... Hatta böyle nete girmek epey fatura gelmesine neden oluyor :oke:

askim822

askim822

Üye
Yani..

USAForever

USAForever

Üye
denemekte fayda var :)
teşekkürler.

Lord_oF_Dark

Lord_oF_Dark

Üye