Cep Telefonundan Usb kablosu İle İnternete Bağlandıktan Sonra İnternetin Kopması [Çözüm]

Sponsorlu Bağlantılar

Vexx

Üye
    Konu Sahibi
Cep Telefonundan Usb kablosu İle İnternete Bağlandıktan Sonra İnternetin Kopması [Çözüm]
Başlığı özellikle uzun tuttum çünkü arama sırasında benzer başlıklarda benim gibi mağdur olan ve çözümü bulunamamasından(en azından ben bulamadım) dolayı başlığı uzun tuttum.

Samsung S3 kullanıcısıyım ve usb ile internete bağlandıktan sonra 1-2 dk. içerisinde net kopması beni adete çıldırttı. İşte çözümü;

Öncelikle "Kies" programını yüklüyoruz.

Eğer benim gibi sadece internete telefon yardımı ile bağlanıyorsanız yükleme esnasında karşınıza sürpriz bir problem çıkıyor.

Programı yüklerken telefonunuz eğer pcnize bağlıysa, pcniz ile bağlantınızı kesmenizi istiyor. Buraya kadar problem yok. Ancak yükleme esnasında sizden internet bağlantısı istiyor.

Bu durumda önce programı yüklerken gelen uyarı sırasında telefonumuzu usbden çekiyoruz. Devam diyoruz. İnternet bağlantısı istediği sırada tekrar telefonumuzu usbye takıp internet bağlantımızı gerçekleştiriyoruz.

Program yükleniyor ve usbye takılı olan telimizi program açıldıktan sonra göremiyor. Program açıldıktan sonra usbden çekip tekrar takıyoruz ve tekrar internete bağlanıyoruz. Ta taa!. Telefonumuzu tanıyarak gerekli yazılımı internetten indiriyor ve pcniz artık telinizi tanıdığı için kopma yaşanmıyor.

Problem telefonunuzu pcye tanıtamamaktan kaynaklı. Bu programı yükleme amacımız bu.

sinanadsoy

Üye
Bendede s3 mini var ben bir türlü beceremedim internete bağlanmaya bir sürü program indirdim ama olmadı sen hangi kiesi kullanıyorsun

Secret26

Secret26

Üye
Bunu deneyebilirim de hızı ne oluyor peki internetin

Vexx

Üye
    Konu Sahibi
Samsung'un kendi sitesinden indirdiğim Kies.

- - - Eklendi - - -

Ben 96kbps ile bağlanıyorum henüz cat kablosu çekilmedi eve. Laptop ile wireless da bağlanabiliyorum fakat hızı usb bağlantısı gibi olmuyor o yüzden ısrarım usb.

sinanadsoy

Üye
Samsung'un kendi sitesinden indirdiğim Kies.

- - - Eklendi - - -

Ben 96kbps ile bağlanıyorum henüz cat kablosu çekilmedi eve. Laptop ile wireless da bağlanabiliyorum fakat hızı usb bağlantısı gibi olmuyor o yüzden ısrarım usb.

Siteyi verebilirmisin

- - - Eklendi - - -

Siteyi verebilirmisin

İyide bende kies yüklü ama internete bağlama seçeneğini bulamadım

Vexx

Üye
    Konu Sahibi
Siteyi verebilirmisin

- - - Eklendi - - -

İyide bende kies yüklü ama internete bağlama seçeneğini bulamadım

Kiesin internete bağlanma seçeneği yok zaten. Bahsettiğim gibi Kies telefonumuzu bilgisayarımıza tanıtıp, gerekli yazılı internetten indirmesi için. Direk bağlanınca bir süre sonra interneti otomatik kesiyor. Kies sayesinde telefonumuzu tanıtıyoruz ve internetten kopma yaşanmıyor.

sinanadsoy

Üye
Kiesin internete bağlanma seçeneği yok zaten. Bahsettiğim gibi Kies telefonumuzu bilgisayarımıza tanıtıp, gerekli yazılı internetten indirmesi için. Direk bağlanınca bir süre sonra interneti otomatik kesiyor. Kies sayesinde telefonumuzu tanıtıyoruz ve internetten kopma yaşanmıyor.
Peki internete nasıl bağlanacaz

Vexx

Üye
    Konu Sahibi
Nokia ile değil s3miniyle

Ayarlar>Diğer ayarlar>Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı> Usb bağlanıyor dendiğinde usb ile bağlanır veya Taşınabilir Wi-fi alanı dersen wireless bağlantıyı aktifleştirir

sinanadsoy

Üye
Ayarlar>Diğer ayarlar>Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi alanı> Usb bağlanıyor dendiğinde usb ile bağlanır veya Taşınabilir Wi-fi alanı dersen wireless bağlantıyı aktifleştirir

Usb ile bağlanıyoru aktifleştirince telefon pcde gözükmüyor internette olmuyor

- - - Eklendi - - -

Usb ile bağlanıyoru aktifleştirince telefon pcde gözükmüyor internette olmuyor

Üst Alt