c601 dokunmatik ısıyla çalışıyor.

 • 30 Eylül 2012
 • 1353 Okunma
 • 16 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. c601 dokunmatik el ısıyla çalışıyor.
   


  Yazan: asi6868
  yaren_dede bunu beğendi.
 2. bunu zatrn bu telefonu kullananlarin %99 u biliyor konu acmak icin bu kadar gerek duydugun sey nedir acaba
   
  yaren_dede ve PYTHONs bunu beğendi.
 3. sana göre yüzde 99 bana yüzde 10 bunun ölçütünü neye göre belirliyorsun acaba :hmmm
  etrafımdaki çoğu kişi hala tırnak kullanmaya çalışıyor artık söylemekten dilimde tüy bitti.
  konu belliki bilmeyenler için açılmış bırakın onlar faydalansın
   
 4. kapasitif ekran kalemi alırsan kullanılır el ısıyla çalışacak zaten olması gereken yani normali o
   
 5. el ısısı ile çalışmıyor . Siz de yanlış biliyorsunuz . Kapastatif ekran demek Telefonun ekranına 4 köşesinden elektirik verilir . Insanın vücudunda elektirik olduğu için ve elektirik akımıni ilettiği için parmaklarla çalışıyor . Insanın tırnağı cansızdir o yüzden elektirik akımı oraya gitmediği için çalışmaz . Akım orta yaş insanların elektirik alımına göre yapılmıştır . O yüzden yaşlı insanlara pek önerilmez genelde parmaklar nasırli olduğu için ölü deri fazla oluyor ve elektirik akımı neredeyse hiç geçmiyor o yüzden yaşlı insanlara pek önerilmez . Işi ile çalışıyorsa Telefonun kulaklıgi plastik kablosu ile çalışıyor kulaklık ne ayak . Rotning kalemler var onların tepesi demir metaldir onla da çalışıyor . Hatta sırf derste kullannabilmek için o kalemden alıyorum . SONUÇ OLARAK NOKIA C6-01 EKRANI ISI ILE ÇALIŞMAZ .
   
 6. static elektrikle çalışır
   
  sazobalı bunu beğendi.
 7. bi olcu yok dostum ama peki senin dedigin gibi olsun.benim demek istedigim bu forumda olup bu telefonu kullanip da telefonun ekranini tirnaklariyla kullanamayacagini bilmeyen yokturdur.onun icin konunun tamamen gereksiz oldugunu dusunuyorum.
   
 8. yeni üyeler için lazım olabiliyor dostum sonuçta kimse telefonu almadan önce araştırmadıysa kilit tuşunu çekili tutunca flaşın açıldığını bilmeyebilir ya da üstteki bardan haberi olmayıp mobil veriyi açık bırakıp kontörü gidenler olabilir sonuçta hepimiz paylaşarak ya da kurcalayarak öğreniyoruz değil mi ?


  - - - Eklendi - - -

  Bu arada static elektrik doğru ısıyla alakası dolaylı yoldan var. Şöyleki; ısıyla alakası olsa kalemin ucunu ısıtıp dokundurduğumuzda yine çalışırdı yani ısıyla alakası yok sonuçta kapasitif kalemlerde ısı olmuyor normal bir cisimin ısısı oluyor ama çalışıyor dokunmatik. Ama ısıyla şöyle bir alakası var eğer soğuk buz gibi bir havada elleriniz çok soğuk iken dokunmatik tepki vermeyebilir çünkü ısı değeri düşük olduğu için static elektriği iletmez.
   
 9. aynen öyle
   
 10. et ekrana degecek aga
   
 11. tiknak mı yiyin gitsin sabah öğle akşam yatsı afiyet olsun :D
   
 12. ikindi vakti yenmez mi? :hmmm
   
 13. ikindi sünnettir farz olsaydı onuda yazardım :D
   
 14. Nördün gardaşım ikindi'de farz yav yazmadığın hata olmuş :D
   
 15. Kardeş dediklerinizle alakası yok kurşun kalemin arkasıyla da algılıyor kalem almaya bile gerek yok bi kurşun kalem alın yeter hem kurşun kalemde ısı da yok elektrik akımını da iletemiyor
   
 16. Statik elektirik ne
   
 17. STATİK ELEKTRİĞİN TANIMI
  Statik elektrik dingin haldeki elektriği belirtir ve çevresindeki maddelerle etkileşen malzemenin yüzeyindeki elektriksel dengesizliktir.Bir atom yada molekül elektron kaybettiğinde veya kazandığında bu dengesizlik oluşmaktadır.Normalde atomda proton ve elektron sayısı birbirine eşittir ama elektronlar kolayca bir atomdan diğerine geçebilmektedir.Eğer elektron kaybederse pozitif iyon,kazanırsa negatif iyon adını alır.

  Elektron (-)1.6x10-19 Coulomb yüke, proton ise bu yükün pozitifine sahiptir.Statik yük dengesiz elektrondaki fazla elektron sayısıyla orantılıdır.Coulomb fazla elektron miktarını temsil eden elektrik yükünün temel birimidir.

  Pozitif iyonun elektron eksiği vardır ve kolayca elektron alabilir,negatif iyonda da elektron fazlalığı bulunur.Her iki durumda da pozitif yükü nötrölüze edecek elektron bulunmaktadır.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 15:51