c6-01 Mesaj gitmeme sorunu bir çözüm bulunsun artık!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
moonstar90

moonstar90

Üye
    Konu Sahibi
c6-01 Mesaj gitmeme sorunu bir çözüm bulunsun artık!
Arkadaşlar ara sıra oluyordu önceleri ama şimdi sıksık olmaya başladı.Mesaj gönderilirken duruyor gitmiyor.Bildirim ekranını açıp tekrar gönder yaptıktan sonra gidiyor.Bu aralar bu da işe yaramaz oldu artık gönderme başarısız diye uyarı veriyor.Telefonu kapatıp açmam gerekiyo ancak ondan sonra gönderebiliyorum.sıkıcı olmaya başladı bu durum artık.Hattım türkcell.

carizma.632

Üye
benzer sorun bende de var. Tekrar gönder yapıp gönderiyorum maalesef

muhtesip

muhtesip

Üye
arkadaşlar bence telefondan kaynaklanan bir durum değil hattanda kaynaklanıyo tabii ama bence en önemlisi bazı yerlerde baz istasyonu olmadığı için telefon Ister istemez bazen öyle yapıyo benim ki de öyle

moonstar90

moonstar90

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bence telefondan kaynaklanan bir durum değil hattanda kaynaklanıyo tabii ama bence en önemlisi bazı yerlerde baz istasyonu olmadığı için telefon Ister istemez bazen öyle yapıyo benim ki de öyle

Sanmıyorum şehir merkezinde oturuyorum ayrıca nereye gitsem oluyo bu

Scuderia.

Scuderia.

Üye
Aynen bendede her mesajda degil ama sık sık oluyor ve sinirimi bozuyor sevgilimden azar işitiyorum bu yüzden gönderiyorum gönderdim sanıyorum fakat yok ahala bekliyor :) :) :)

drivenn

Üye
bende hiç gitmiyordu ve mesaj gelmiyordu hattim vodafone tüm yönlendirmeleri iptal ettim ve düzeldi oysa hiç yönlendirme yapmamıştım nasıl olmuşsa bilmiyorum sen de bi dene istersen belki düzelir ##002# yes yap ve teli kapat aç turkcellde de aynı mi bilmiyorum tel 603

Akatsuki

Akatsuki

Üye
Benim C7'de de aynı sorun vardı şans eseri çözdüm. Önce Nokia Suitten Belle'yi yeniden yükledim sonrasında Hard Format attım düzeldi. 2-3 aydır takır takır gidiyor mesajlar. Sende bi dene istersen.

moonstar90

moonstar90

Üye
    Konu Sahibi
Benim C7'de de aynı sorun vardı şans eseri çözdüm. Önce Nokia Suitten Belle'yi yeniden yükledim sonrasında Hard Format attım düzeldi. 2-3 aydır takır takır gidiyor mesajlar. Sende bi dene istersen.

en sonunda öyle yapacağım sanırım.

great14

great14

Üye
Arkadaşım bazen telefona zararlı yazılım bulaşıyor ondan da yapabiliyor. Benim 701'imde de böyle yapmıştı önce hafıza kartını biçimlendirdim sonra cihaza hardformat attım en son telefona pheonix'den ofw yükledim sonrasında böyle bi problem yaşamadım.

mikail_6

Üye
Arkadaşlar selam,

Aynı problemi ben de deneyimliyorum ve durumu aynı sim kart ile farklı marka telefonlarda da denedim, çözüm yok. Konuyla alakalı genel yorum hem Nokia hem de operatörler tarafından "hava muhalefetinden -sıcaklardan- dolayı baz istasyonları yani operatör hücrelerinin manyetik alan kaybına uğradığı" yönünde. Aynı sıkıntıyı geçen sene de yaşamıştım. Aktif olarak test ettiğimde özellikle farklı marka cihazlarda da durum söz konusu dediğim gibi ama yeni bir sim kart ile sorunu tamamen çözdüm. Sanırım operatörün de (Vodafone) yeni kullanıcı sadakatini korumak için yürüttüğü bir politika olsa gerek; yeni bir IMSI ile sorun çözülüyor gibi. Benim önerim operatörden yeni bir SIM kart edinmek yönünde.

moonstar90

moonstar90

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar selam,

Aynı problemi ben de deneyimliyorum ve durumu aynı sim kart ile farklı marka telefonlarda da denedim, çözüm yok. Konuyla alakalı genel yorum hem Nokia hem de operatörler tarafından "hava muhalefetinden -sıcaklardan- dolayı baz istasyonları yani operatör hücrelerinin manyetik alan kaybına uğradığı" yönünde. Aynı sıkıntıyı geçen sene de yaşamıştım. Aktif olarak test ettiğimde özellikle farklı marka cihazlarda da durum söz konusu dediğim gibi ama yeni bir sim kart ile sorunu tamamen çözdüm. Sanırım operatörün de (Vodafone) yeni kullanıcı sadakatini korumak için yürüttüğü bir politika olsa gerek; yeni bir IMSI ile sorun çözülüyor gibi. Benim önerim operatörden yeni bir SIM kart edinmek yönünde.

önerin için teşekkürler gidip yeni bir simkart talep edicem

NDMSZGN

Üye
yeni bir simkart bak bu güzel bi fikirmiş ama benim simkartımı alalı daha 6-7 ay olduğu halde bende de u sorun var galiba bnm telefondan kaynaklanan bi sorun var

mining-

Üye
simkartla alakalı değil arkadaşlar.yazılımsal bi sorun.Bende de aynı sorun vardı flash atınca düzeldi.bi dahada olmadı..

ThreeDi

ThreeDi

Üye
Flashlama yöntemini çoğu kişi kullandı ama yine aynı sonucu verdiğini söylüyorlar.Microsoft Apps,Lync gibi programların neden olduğuda söyleniyor birçok farklı söylenti var.Yinede yeni bir kart talep etmektende zarar gelmez denemek gerek.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
mesaj merkezi nosunu manuel olarak girip deneyin

charmingraul

charmingraul

Üye
Arkadaşlar aynı sorun bende de var daha önce turkcell hat kullanıyordum telefonu ilk aldığımda microsoft apps güncellemesi falan yoktu gönderdiğim çoğu mesajı telefonum ya giden kutusuna atıyordu tekrar gönder demek zorunda kalıyordum ya da mesajlarım iletilmiyor ve beklemede olarak kalıyordu ki bu giden kutusuna atmasından daha kötü birşey. Bazen yolladığım mesajlar karşı tarafa bu beklemede sorunu yüzünden bir gün sonra gidiyordu sorunun operatörümden kaynaklanabileceğini düşünüp başka bir operatörden yeni bir sim kart aldım ama aynı sorun devam etti o yüzden ben operatörlerde veya sim kartlarda herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorum problem çok büyük ihtimalle yazılımsal diye tahmin ediyorum. gerçekten çok sinir bozucu birşey bu sorun yüzünden telefonumu değiştirmeyi bile düşünüyordum artık bu soruna bir çözüm bulunması gerekiyor bu sorunun çoğu nokia kullanıcısında bulunması da bunun nokialardan kaynaklandığını gösteriyor.

moonstar90

moonstar90

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar aynı sorun bende de var daha önce turkcell hat kullanıyordum telefonu ilk aldığımda microsoft apps güncellemesi falan yoktu gönderdiğim çoğu mesajı telefonum ya giden kutusuna atıyordu tekrar gönder demek zorunda kalıyordum ya da mesajlarım iletilmiyor ve beklemede olarak kalıyordu ki bu giden kutusuna atmasından daha kötü birşey. Bazen yolladığım mesajlar karşı tarafa bu beklemede sorunu yüzünden bir gün sonra gidiyordu sorunun operatörümden kaynaklanabileceğini düşünüp başka bir operatörden yeni bir sim kart aldım ama aynı sorun devam etti o yüzden ben operatörlerde veya sim kartlarda herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorum problem çok büyük ihtimalle yazılımsal diye tahmin ediyorum. gerçekten çok sinir bozucu birşey bu sorun yüzünden telefonumu değiştirmeyi bile düşünüyordum artık bu soruna bir çözüm bulunması gerekiyor bu sorunun çoğu nokia kullanıcısında bulunması da bunun nokialardan kaynaklandığını gösteriyor.

çok haklısın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt