C6-00 Da Dokunmatik Ekran Kalibrasyonu Bozuk, Nasıl Düzeltilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
C6-00 Da Dokunmatik Ekran Kalibrasyonu Bozuk, Nasıl Düzeltilir?
2. El aldığım c6-00 telefonda ekran kalibrasyonunda hata var. Özellikle alt kısmın 3mm kadarı hiç çalışmıyor. Yani sSeçenekle-Rehber" yazan kısım. Hersey ordan yapılıyor.

Drawing programıyla kontrol ettim ve ekranın alt kısmına dogru dokundugun yerın 3mm asagısını algılıyor, ortalarda sıfırlıyor, yukarıda değişiyor yine. Ama oralarda hissedilmesi çok zor. Önemli olan alt kısım.

Sanki ekran olarak daha büyük ekran takılmış gibi. Acaba ekranı değişmiş olabilir mi? Nokia com garantılıymıs, garantıye gondersem mı sızce? Yoksa ıade mı edeyım telefonu. Daha bugun aldım. Iade edebılırım.

Yorumlarınızı bekliyorum...

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Ayarlar / Telefon/ Dokunma girişi/ Dokunmatik Ekr. Kalb. Seç

Ekran kalibrasyonunu tekrar ayarla

MUHAMMED

MUHAMMED

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar / Telefon/ Dokunma girişi/ Dokunmatik Ekr. Kalb. Seç

Ekran kalibrasyonunu tekrar ayarla

Hocam vallahi utandım şimdi :) Bu telefonu 2yıldır kullanıyorum ve heryerini kurcaladım ama öyle bir ayarı hiç görmemiştim :) Yani lazım olmadığından zamanında hiç bakmayınca şimdi de yok diye düşündüm ;) olumsuz bir aktarma yapmış olduk :p

Ayrıca bugün bi telefon servisini aradım sordum onu çok ince ayarlarla dijital cihazlarla yapıyorlar, servise vermen gerek demişti :) Çözümün bu kadar basit olacağını hiç düşünmezdim :p

Allah razı olsun sizden... Selametle...

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Senden de Allah razı olsun kardeşim.
Selametle

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt