Büyümediğimi Biliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jöly

Üye
    Konu Sahibi
Büyümediğimi Biliyorum

Büyümek istemediğimi de biliyorum .
“Deniz gibi olmalı insan da” diyor, bir ses içimden çoğu zaman...
Berrak, masmavi bir deniz.

Her şeye rağmen, hayatı maddesel boyutlard a algılayan, insani erdem ve değerleri görmezden gelen, ölümsüzlüğü gelip geçici sahip olma emellerin e tercih eden insanların, kapkara bir çamur deryasına dönüştürmeye çalıştıkları yeryüzünde içimizdeki maviliği koruma çabası bana hep o sesi hatırlatıyor;

“çocuk olduğunu unutma ..”

Maddi olanın insani olana tercih edildiği, krallıkların kanla kurulduğu, yeryüzünün tatsız bir sofraya dönüştürüldüğü, üşüyen çocukların gözyaşları pahasına servetin var edildiği, zenginlik uğruna barışın yaya, savaşın ise atlı bir yolculuğa çıkarıldığı çağımızda,o çocukların gözlerinde, gülümsemelerinde, gamzeleri nde, yanaklarındaki kırmızılıkta; özgürlüğü, berraklığı, saflığı, hüznü, mutluluğu ve de umudu tüm yalınlığı ile hissediyo r yakalıyorum...

Silmedikl eri bir yere bilemedik leri bir geleceğe sürüklenen, yazgının üzünç dolu açmazını farkında olmasalar bile yüreklerinde, gözlerinde taşıdıklaRı özgürlükleR ..
Yoksulluk yoktur, umutsuzlu k yoktur, acı yoktur, kan ve gözyaşı yoktur. O sokaklar korunaklıdır..

"Ya da tüm bunlar birer yanılsamadır.”

Gerçeği görmek istemeyen “ben’e” o gözler, o bakışlar göstermektedir aslında gerçeğin ne olduğunu

okul, hurdacı,

yaz tatili,

emek parası, hamal,

gücünü yitirmiş sıska kollar,

soluk tenler, kırmızılığını kaybetmiş yanaklar,

çökük omuzlar, kapkara saçlar, yanıp kavrulmuş tenler

ve geleceğe atan yürekler ….

bir ses,

acı bir ses emeği çağırır yanına,

adaleti, haksızlığı ya da belki de isyanı….

savaş düşleyenlere karşı

insanın yaşam hakkını,

aklın emeğini

ve emeğin kutsallığını savunurum..

peki ya onları ?

hak etmedikle ri zamanlard a, hak etmedikle ri biçimlerde çalışan o çocukları kim ve hangi yasa savunur ?

hangi sevgi koruması altına alır onları ?

nereye gizlenmiştir yasaların en yücesi dediğimiz “sevgi” ?

kendime,

çaresizliğime,

tükenişime acırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...