Büyük Türk Milletinin Kara Günü - 6 Şubat 2023 Depremi (Saat 13.24 - 7.6 Şiddetli 2. Deprem)

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Büyük Türk Milletinin Kara Günü - 6 Şubat 2023 Depremi (Saat 13.24 - 7.6 Şiddetli 2. Deprem)
Büyük Türk milletinin yaşadığı depremde hayatını kaybedenlere Allah dan rahmet, yaralılara şifa, kederli ailelerine sabırlar diliyorum.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Hükümet yetkililerinin ilk tespitlere göre 2818 binanın yıkıldığı 912 üzerinde can kaybı olduğu söyleniyor.
Tabi bu sayının çok daha fazla olduğu tahmin ediyorum, sadece açıladıkları veriler üzerinden bunu anlamak mümkün;
Bakınız 2818 bina yıkılmış, her binada 1 kişi olsa 2818 yapar. Maalesef 99 depreminde olduğu gibi gizlenen bir durum var.
Millet olarak aspargas haberlere de, manipülasyonlarada kapılmadan süreci takip edip, yardımlaşmak zorundayız.

Ayrıca 99 depremindeki bilançoyu dönemin siyasetçilerinin suçu olarak gören siyasilerimiz, bugün suçu Allah'a atmasın.
Devlet olarak gerekli denetimlerin yapılmadığı, suçlu olanın yöneten kadar yönetilende olduğu unutulmamalıdır.
Avrupanın bizi kıskandığı kadar bizde Japonyayı kıskansaydık, belki bugün yüzlerce vatandaşımızı kaybetmemiş olurduk.

Büyük Türk milleti olarak, dönemlik siyasi kararlar ve fırsatların peşinden koşmak yerine, her alanda Devletçi yapıya geçilmesi şarttır.
Yıkılan binaların bazılarının birkaç yıl önce yapıldığı haberlerde gösteriliyor. Demek ki, birileri göz göre göre vatandaşlarımızı şehit etti.

2023 yılındayız, teknolojinin altın çağında ülke olarak her doğal afette ayrı bir mağduriyet içindeyiz, birçok alanda sınıfta kalmışken, birilerinin çıkıp da halen ortalıkta şaklabanlık yapması yada bana dokunmayan yılan bin yaşasın dercesine ıslık çalmaya devam etmesine artık şaşırmıyorum. Çünkü bunlar aynı davranışı ülkeye milyonlarca sığınmacı ve kaçak dolarken, hergün şehitlerimiz gelirken de yapmaya devam ediyor, bunun çok değil 10 yıl sonra ülkede yaratacağı büyük depremi görmezden geliyorlar. Ülkemizin kaynaklarının har vurulup, harman savrulduğunu, deprem vergilerimizin nerelere gittiğini yıllardır göremedik, tek görebildiğimiz iban oluyor. Türk milleti olarak, basındaki gerçek haber alma özgürlüğümüz engellendiğini biliyoruz, ambargolara rağmen, rehavete kapılmadan, basındaki ve sosyal medyadaki aspargas haberlerin tahriklerine kapılmadan, süreci takip etmeye ve yardımlaşmaya devam edelim. Forumdaki üylerimizi de bu konuda ihtiyatlı davranmaya davet ediyorum.

Saat 13:24 de 2. bir 7.6lık deprem daha olduğu bilgisi geldi, geçmiş olsun.

Bölgede sürekli 2-5 arasında düşük ve orta ölçekli depremler oluyor, yurttaşlarımız dikkat etsin.

Büyük Türk milleti 41 binden fazla yurttaşını kaybetmiştir, tekrar başımız sağolsun, Allah daha beterinden korusun.

Yetkililer 41 binden fazla vatandaşımızın vefat ettiğini, 800 binden fazla binanın hasarlı ve yıkılması gerektiğini, 120 bin binanın da yıkıldığını söylüyor. 120 bin bina yıkılmış, öyleki bazı binalarda 100-150 can kaybı var, söylenenden kat kat fazla insanımız vefat etmiş görünüyor.

Son düzenleme:
  • Üzüldüm
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı, Baydırman ve Nuru TaşDemir