Buraya Dikkat !!!!!!! Rus Hackerler Türk Ticari Sitelerine Saldırıyor...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
pesimist_style

pesimist_style

Üye
    Konu Sahibi
Buraya Dikkat !!!!!!! Rus Hackerler Türk Ticari Sitelerine Saldırıyor...
Siber savaş! Rus hackerler Türk sitelerine saldırıyor

Soğuk savaş sanal alemde ateş aldı. Dünyaca ünlü Rus hackerler Türk sitelerini hedef alıyor. Üstelik bu sefer siteleri içeriklerini değiştirmekle kalmıyor tamamen yok ediyorlar. Peki, bizim hackerler bu işe ne diyor?
Rus hackerler özellikle ticari web siteleri hedef alıyor. Bu sitelere yapılan saldırılar ekonomik zararının yüksek olması hackerler için tercih sebebi olmuş.

Hackerler ticari sitelere saldırıyorlar çünkü bu sitelere zarar vermek para kaybı demek şimdiden milyon dolarlık hasar verdiklerini sanıyorum bize de talep arttı, güvenlik tedbirlerini arttırdık.

Peki Rus hackerlerin hedefi olamamak için nelere dikkat etmek gerekiyor?

İyi daat server sunucuların kontrol eden kişilerin firewall yazılım ve donanım kullanmalı. Saldırılar şöyle oluyor bir trafik yaratılıyor sayfa geç geliyor size ayrılan trafiği onlar kullanıyor.

İnterneti yavaşlatan Rus hackerler ayrıca Gürcistan web sitelerini de yine Türkiye üzerinden hedef alıyor. Türk serverlarını kullanan Rus hackerler 3 dünya savaşını siber savaşı adı ile sanal alemde başlatmış gözüküyor.

Vidyo İçin

ryuk

ryuk

Üye
Türkiye hackerları kullanmayı bilmiyor dünyanın en iyi 2. hacker ı Türk adamı hapiste cürütüyoruz.

omayra

Üye
Bilenler bilir, İzmir Foça Cezaevi tarım açık cezaevidir ve orada yatan mahkumlardan bir kısmı İzmir Adliyesi'nde gündüzleri çalışır, akşam olunca cezaevine dönerler. İzmir Adliyesinde böyle çalışanlardan biri ile konuşmuştuk da, o da hackerlıktan alınmıştı içeri. Yaptın mı peki dedik, iddia uğruna yaptım dedi. Hackerlarda isim duyurmak da önemli imiş. Bu nedenle ele geçirdikleri sitelere siteyi kimin hacklediğini de yazarlarmış.
Siteleri hacklemek suç. Dikkat ediniz, suç işlemeyiniz. Suç işlendiken sonra o suçlu hakkında Devletlerin güdeceği politikalar değişiyor. Bizim ülkemizde duruma göre hapis ve para cezası verilmesi yaygın olarak uygulanmakta. Gerisini siz düşünün, gayri benden bu kadar :)

Salihyet

Salihyet

Üye
Vidyo DEĞİL
Video :) Doğru

Soneday

Soneday

Üye
Bende birnevi hackerim ama ben +18 ve pkk siteleri hacklerim ve sitede benim adımı göremessiniz.
bu rusların haberini yeni aldım,birkaç kişiye haber versem iyi olacak.Savaş tek taraflı olmaz.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Bende birnevi hackerim ama ben +18 ve pkk siteleri hacklerim ve sitede benim adımı göremessiniz.
bu rusların haberini yeni aldım,birkaç kişiye haber versem iyi olacak.Savaş tek taraflı olmaz.

Omayra adlarını verdiklerinden bahsetmiş ama vermeseler de bulunabilirler. Savcılığın eline bir geçerseniz kolay kurtulamazsınız haberiniz olsun, siz iz bırakmadığınızı zannedersiniz ama modem resetlemeyle kaçılamıyor malesef...

Ayrıca, site ne sitesi olursa olsun, kapatma görevi size verilmemiştir. Nasıl ki size karşı işlenen bir suç karşısında elinize silahı alıp sokaklara fırlayamazsanız, devlete(savcılık-jandarma-polis) bildirmeniz gerekir, aynı şekilde suç teşkil eden unsurlara sahip olduğunu gördüğünüz bir siteyi de yetkililere bildirmeniz gerekmektedir!

Aksi halde suçlu duruma düşersiniz. Bildiğiniz gibi, burası Teksas değil.

pesimist_style

pesimist_style

Üye
    Konu Sahibi

yani bencede bizki hackerlikte ustayız onun için türk hackerler bu konuya el atsınlar.... ticari sitelerimiz zarar görmesin

corchy

corchy

Üye
onune gelen herkez hacker olamaz hacker beyın ıster dusunme ıster kafa ister ben bugune kadar 3 site 20 yye yakın msn cokerttım hackermıyım hayır ıs bunda değil iş karsı tarafı cokertme bu ise bir kişi ile değil bircok kişiyle yapılmalı...!

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bilenler bilir, İzmir Foça Cezaevi tarım açık cezaevidir ve orada yatan mahkumlardan bir kısmı İzmir Adliyesi'nde gündüzleri çalışır, akşam olunca cezaevine dönerler. İzmir Adliyesinde böyle çalışanlardan biri ile konuşmuştuk da, o da hackerlıktan alınmıştı içeri. Yaptın mı peki dedik, iddia uğruna yaptım dedi. Hackerlarda isim duyurmak da önemli imiş. Bu nedenle ele geçirdikleri sitelere siteyi kimin hacklediğini de yazarlarmış.
Siteleri hacklemek suç. Dikkat ediniz, suç işlemeyiniz. Suç işlendiken sonra o suçlu hakkında Devletlerin güdeceği politikalar değişiyor. Bizim ülkemizde duruma göre hapis ve para cezası verilmesi yaygın olarak uygulanmakta. Gerisini siz düşünün, gayri benden bu kadar :)

Evet ıpnizi istediğiniz kadar değiştirin ama Türk Telekomda ıpniz gözüküyor. Mahkemede Bunu isteyebiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...