Bulgaristan dan gelen cevapsiz aramalara dikkat

• 16 Nisan 2011
  • 1555 Okunma
  • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mobil Dünyasında işin iyice çivisi çıktı. Türk'ün Türk' yaptığı dolandırıcılık yetmezmiş gibi birde Bulgarların dolandırcılığıyla uğraşıyoruz. Bir ara bilirsiniz kendine polis süsü ve arkaplan sesi vermiş olan kişiler tarafından aranıp güzelce 250 kontörleriniz iç ediliyordu. Emniyet birimleri
    ve basın yayın organları bu dolandırma metodunu deşifre edene kadar birçok kişi dolandırıldı. Detaylarını internette bulabilirsiniz. Yine aynı monotonlukta işimize gücümüze bakarken +359896457156 nolu
    telefondan çağrı geldi. Telefon kodunu hemen araştırdım. Çağrı Bulgaristan'dan dan. Kulağıma geçenlerde Bulgar telekızların yaptıkları dolandırcılık hikayesi geldi. İnternette biraz araştırma yapınca Bulgaristan'dan cevapsız çağrı alan tek kişinin ben olmadığımı anladım. Benim duyduğum hikayede gelen cevapsız çağrıyı cevaplayınca 900lü hatlar benzeri bir numarayı aramış oluyorsunuz. Kontürleriniz güzelce biterken, faturanız kabarırken, sizde bunun karşılığında şuh sesli yarım yamalak Türkçe bilen bir kadınla konuşmuş oluyorsunuz. Sonuçta 900lü benzeri bir numara olduğu içinde konuştuğunuz süre boyunca karşı taraf kazanç elde ederken, sizde bir çağrıyla dolandırılmış oluyorsunuz. Araştırmalarım sonucunda öğrendiğim diğer yöntem ise şu (imiş): Telefonu geri aradığınızda şuh sesli bayan bozuk Türkçe'siyle Bulgaristan'da yalnız olduğunu Türkiye'ye gelip her işi (çocuk bakma, temizlik vs..) yapabileceğini söylüyor. Oturduğum yerden bulmuşum karıyı mantığıyla gaza gelen, çapkınlık derdinde olan Türk erkeğide tongaya düşüp kızı "düşürmeye" çalışınca film kopuyor. Türk çapkınımız kızın şuh sesinden etkilenmiş kırmızı noktalı hayaller kurarken;
    Kız ilk olarak; bilet parası için çil Euro'lardan istiyor. Çapkın ilk parti parayı gönderiyor. Kız sınıra geldim vergi borcum varmış diyor. Çil çil ikinci Euro partisi havaleyle
    yine yola çıkıyor. Kız tekrar arayıp vergi borcum varmış, Bulgar polisi bırakmıyor. Hayda yine havale...
    Sonra bekleki bir daha arasın. Çapkın baktı kız aramıyor, ben arıyayım bari dedi ama ne fayda... Telefona kimse bakmıyor. Hem telefon faturası, uçup giden kontörler kapak olurken, hem de havale
    edilen paraları hak getire.... Siz siz olun her halükarda bu ülkeden
    gelen cevapsız çağrılara geri dönüş yapmayın. Kutsal bilgi kaynağı Eksisözlükten suserlere gelen çağrılardaki telefon numaralarını sizler için derledim: +359896457156 +359886615627 +359895099548

Yazan: COBRAMAX
    fen0menox ve TURK_apprentice bunu beğendi.
  2. bunlarin tuzagina dustum bi kiz cagri atti bulgaristandan bende aradim mal gibi 25 tl gitti sakin dusmeyin bu tuzaga

3. sakin ha

4. Düşceğimi sanmıyorum :oke:

5. İtalya bir de rusyadan aranılıyordu bu şekli de.

6. valla bu aralar bana yurt dışından çok çagrı geliyor. Ama hep duymuyorum veya aramıyorum :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
12/11/2018 - 23:58