Bulanın Alnından Öpücem Artık

Sponsorlu Bağlantılar

zamato

Üye
    Konu Sahibi
Bulanın Alnından Öpücem Artık
Arkadaşlar bu soruyu, dünya zeka olimpiyatlarında sormuşlar.
Söylenene göre finalistlerden hiç biri istenilen sürede doğru cevabı bilememiş.
Ha şehir efsanesi de olabilir orası ayrı konu tam bilemiyorum ama,
Bende cidden kesin olarak bir cevaba ulaşamadım,
Bana salı gibi geliyor cevap ama tam da emin değilim arkadaşlar bir yardımcı olun lütfen,
Abartısız 2 saattir üç arkadaş bunun cevabını tartışıyoruz, kafayı yedik birbirimizi dövücez :)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Jan

Jan

Üye
Hem kadınlar hemde erkekler Pazar günü yalan söylediklerine göre cevap PAZAR . Fakat soru çok kolay olduğu halde neden beyin olimpiyatlarında böyle bir soru sordular merak ediyorum

zamato

Üye
    Konu Sahibi
Bende çok kolay olduğunu düşünüyorum ama demek ki bar bir yanıltıcılık :)

Jan

Jan

Üye
Yanlıtıcılık şu olsa gerek adam bir soru soruyor sonrasında dediği cümle şu ? Bugün günlerden hangisi ? yani bugün derken sorunun dışında o oldukları da olabilir benim aklıma ilk o geldi sonra soruya yöneliyorsun O gün hangisi diye sormamış bugün sormuş buda soruyla alakalı olduğunu kanıtlayıp cevabı netleştiriyor :) Pazar yani

zamato

Üye
    Konu Sahibi
Bak adamda pazar diyor :) Abi nedir bu soru ya :) kısır döngüye girdim valla :)

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Çok kolay:)
Cevap Perşembe. Kadın ben dün yalan söylüyordum diyor yani bunu perşembe günü diyor ise ben çarşamba günü yalan söyledim oluyor ve soruya dikkat ederseniz kadınlar çarşamba yalan söylüyor ama perşembe doğruyu söylüyor yani o gün perşembe. Erkeklerde perşembe günü yalan söylüyor yani perşembe günü ben dün yalan söyledim derse yalan söylemiş olur çünkü erkekler çarşamba günleri yalan söylemez. Perşembe günü kadın doğruyu erkek yanlışı der ve soru çözülmüş olur:)

• Beğen
Tepkiler: minoo ve Bülent872
Jan

Jan

Üye
Aslında bu cevabı veren güvenlik amirim di :) Bende şimdi sana ısrarla aynı cevabı yazacağım zaman düşüncelere daldım ve pazar günü olmadığı kanısına vardım :) dün hangi gün diye birşey yok :) O kabilede ki kadınlar ve erkekler yalancı oldukları için onlar hergün yalan söylüyorlar.. Yani sorunun cevabı hergün.. çünkü yalancılar :))

Bülent872

Bülent872

Üye
Perşembe günüdür çocukken görmüştüm dünya olimpiyatı veya Leonardo da Vinci ile bir ilgisi yok varsada o kadar zor bir soru değil .

Luck Star

Luck Star

Üye
Cevap perşembe ayrıca soru çok kolay.

zamato

Üye
    Konu Sahibi
O zaman problem bizde Luck Star :)

man20

man20

Üye
Bişi dicem siz soruyu nasıl okuyorsunuz???? Cevap: pazartesi. Nedenine gelirsek; kadın ve erkek dün yalan söylediklerini söylüyorlar. Yani ikisininde yalan söledikleri gün pazar günü. Sorunun devamında bugün günlerden ne diyo. ikiside dün yalan sölediklerine göre bugün pazartesidir işte. Düz mantık baktığınız da cevap pazartesi ama kelime oyunu olduğunu düşünerek bakarsanız cevabın "hergün" olduğunu anlarsınız :)

zamato

Üye
    Konu Sahibi
Evet benim kafan biri çıktı sonunda :)

Luck Star

Luck Star

Üye
Beyninizi fazla yormayın. Cevap perşembe.

zamato

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah sevgili Luck Star.

Üst Alt