Bu sorun her sefer tekrarlanır mı acaba ?

Sponsorlu Bağlantılar

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Bu sorun her sefer tekrarlanır mı acaba ?
Arkadaşlar PC de işletim sistemi Windows 8 idi ve ben gayet memnundum. Ardından arkadaş Windows 7 daha iyi dedi ve ben de deneme amaçlı Windows 7 kurdum. ( XP den direkt Windows 8 e geçtim :D ) Ardından kullanmış olduğum bilgisayar ile gelen driver CD si Windows 7 ile uyumlu olmadığı için Driver ları kendim buldum ama memnun kalmadım ( PC ASUS K55VJ-SX216D ) . Dün akşam Windows 8 kuruyum derken şu hatayı aldım---

(windows bu diske yüklenemez seçilen diskte MBR bölüm tablosu var.EFI sistemlerde windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir.)

Benimki de aptallık ya Windows un kurulu olduğu kısmı biçimlendirmiştim :) ve pc ye xp cd si takıp hard diski biçimlendirmek istedim ama mavi ekran hatası aldım...

Ardından Windows 7 32 bit cd ile format attım dosyalarımı yedekledim.

Ama aslında bu mbr hatası pc deki tüm bölümleri silince ( C D F vs ) ortadan kayboluyormuş.

Benim öğrenmek istediğim şu eğer ben tekrar Windows 7 kurup Windows 8 e çevirmek istediğim her zaman bu işlemi mi yapcam yani bu hatayı mı alcam...

İlgilenenlere teşekkür ederim...

Bu arada bu işlem psikolojimi bozdu ya
:vur

ozakin70

ozakin70

Üye
bi sorun olmaz yani tekrarlamaz

• Beğen
Tepkiler: seyyid70
ozakin70

ozakin70

Üye
ben her formatta komple silip yeniden c, d vs bölümler açıyorum istediğim şekilde formatlıyorum her seferinde yapmadan da kurabilirsin aslında :oke:

• Beğen
Tepkiler: seyyid70

Üst Alt