bu soruların cevabını istiyorum?***

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kraldost

kraldost

Üye
    Konu Sahibi
bu soruların cevabını istiyorum?***
* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak DÜNYADAkaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar
birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden öğrenciler
ilkögretimin beşinci sinifina kadar ögretmene 'ögretmenim' diye seslenirken altıncı sinifta bir anda 'hocam' diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda '4 yanlis bir dogruyu götürür' seklinde bir uygulama
ile öğrenciler cezalandirilirlarda; '4 dogru bil, bir dogru da bizden' seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar
kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya '10 dakika
sonra dönücem' yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

* Televizyona çikan insanlar
neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Düğünlerde
neden 'Dom Dom Kursunu' ile göbek atilmaktadir. 'Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi' gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde 'inanmiyorum!' derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri
yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde
'en kisa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar
programi satin aldiktan sonra'kabul etmiyorum' seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda
boru sesinin karsiligi neden hep 'ti'dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç 'ti' diye ses çikaran
boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza 'Ne zamandan
beri Ipana 7 kullaniyorsun?' diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol
takimi olan Ajax' ayaks' diye okunur da temizlik ürünü Ajax 'Ajaks' diye okunur?

* Neden ilanlarda 'doktordan temiz araba
' diye yazilir? Hipokrat yemininde'arabami temiz kullanacagim' seklinde bir madde mi vardir?

yorumlar sizde arkadaşlarr

• Beğen
Tepkiler: cnbrs56

yakup_281

yakup_281

Üye
Ayrıca çalışan iş makinelerini izleme gibi bi alışkanlığımız da vardır

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
evet çok doğru yakup hele de kepçe izlemek :)

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde 'inanmiyorum!' derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Düğünlerde neden 'Dom Dom Kursunu' ile göbek atilmaktadir. 'Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi' gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

:ehe:ehe

Gece gece iyi güldüm, sağ ol. :)

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
:ehe :ehe

FirstClasss

FirstClasss

Üye
* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak DÜNYADAkaybolma kompleksimiz mi vardir?
Maxicep.com - bu soruların cevabını istiyorum?***
şimdi; venezuellanın ortasında haritada türkiyenin konumunu bulupta öğrenmem beni kaybolmaktanmı kurtaracak

Tuncay.erol

Tuncay.erol

Üye
[sıze=2]neden her gördügümüz haritada hemen türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada[/sıze][sıze=2]kaybolma kompleksimiz mi vardir? [/sıze]
türk insanı asildir ilk olarak kalbinin attığı yere bakar.

cnbrs56

cnbrs56

Üye
soruların hepsinin cevabını biliyorum ama buruya yazmak çok uzun olacak. kısaca özetlersek biz Türküz de ondan diyebilirim:ehe:d:(tabi bu bazı sorular için geçerli değil)

Masha

Masha

Üye
* Ipana 7 reklamindaki kiza 'Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?' diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?
:oke:

fullwar

fullwar

Üye
Türküm, doğruyum, çalışkanım. :ehe

• Beğen
Tepkiler: kraldost
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Vatan sever bir millet olduğumuz için olabilir.

* Neden insanlar
birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?
Birbirlerine duydukları hasretlikleri sallanarak döküyor olabilirler.

* Neden öğrenciler
ilkögretimin beşinci sinifina kadar ögretmene 'ögretmenim' diye seslenirken altıncı sinifta bir anda 'hocam' diye seslenmeye başlarlar?
İlkokul dönemi için öğretmenlerimiz bir anne veya bir baba gibi şefkatlidir. Diğer bir unsur olarak ortaokulda öğretmenler bir çok branş dersine girdiği için isteseler de öğrencilere karşı şefkat gösteremez bu yüzden olabilir.

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya '10 dakika sonra dönücem' yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız?
Varsa etraftaki güvenlik kameralarından inceleyerek.

* Düğünlerde neden 'Dom Dom Kursunu' ile göbek atilmaktadir. 'Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi' gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?
Olsa bile anlayarak göbek atmıyorlardır.

Daha önce hiç sevimli bir hayvan ile karşılaşmadığı için olabilir.

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde 'en kisa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...