Bu seferde polis fıkraları gelio hemde en komikleri... :) :)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
Bu seferde polis fıkraları gelio hemde en komikleri... :) :)

Trafik polisinin biri kontol için çevirdiği bir arabanın içinde bir sürü bıçak görünce şöföre “Bu bıçaklar ne iş hafız?” diye sorunca adam “Memur bey, ben bir sirkte çalışıyorum. Bu bıçaklarla da gösteri yaparım.” demiş. Bunun üzerine polis “Arabadan çık da şu gösterini bir de biz seyredelim.” der. Adam bıçakları alıp yola çıkmış ve onları teker teker havaya atıp çeşitli hokkabazlıklar yapmaya başlamış. O sırada yoldan geçen bir arabanın şöförü bu manzarayı hayretler içinde seyrettikten sonra yanındaki arkadaşına “Aman Süleyman...” demiş “... oğlum artık içki içmeyi bırakmamız lazım, baksana şu polisler artık ne biçim alkol testi yapıyorlar!..”

Kamyon şoförü otoyolda giderken “Dikkat alçak köprü!” yazısını görmesiyle köprünün altına sıkışması bir olmuş. Son derece sinirlenmiş ikaz levhasının daha köprüye gelmeden önce konulmamasına. Otoyol kapanmış, arkasında kilometrelerce araç birikmiş, haber vermesine rağmen saatler sonra ekip gelmiş, içeriden ağır adımlarla bir polis inmiş, kamyonun yanına gelip ellerini beline koymuş, "Sıkıştın ha!" demiş. Kamyon şoförü; "Hayır memur bey!" demiş, "... bu köprüyü taşıyordum da mazotum bitti!.."

Motorsikletli adamın biri durması gereken noktadan hızla geçip gittiği için polis kenara çektirmiş. Adam hemen motordan inmiş, başlamış itiraz etmeye:

- Memur bey bana bunun için ceza yazamazsınız!

- Öyle mi? Neden?

- Çünkü durmamış olsam bile yavaşladım... Bu da aynı şey.

- Ama sonuçta durmadınız ve tabelada “dur” yazıyordu.

- Ama yol serbestti ve hiç tehlike yoktu!

Bunun üzerine polis kocaman bir demir parçasını eline almış, adamın motorsikletine bütün gücüyle vurmaya başlamış. Adam şaşkınlıkla bağırmış:

- Memur bey... Lütfen!.. N’apıyorsunuz?..

- Ne yapayım siz söyleyin... Yavaşlayayım mı, yoksa durayım mı?..

Bir trafik polisi arabayı durdurur;

- Ehliyet, ruhsat?

Adam gösterir.

- Bagajı aç! Çekme halatı?

- Var.

- Acil yardım çantası?

- Var.

- Kriko?

- Var.

- Yedek lastik?

- Var.

- Peki, sağ sinyali yak!

- Tamam.

- Sis lambaları?

- Tamam.

- Radyon çalışıyor mu?

- Evet.

- Teybin?

- Evet.

- Mezdeke var mı?

- Evet.

- Tak kaseti.

Polis başlar oynamaya;

- Aman memur bey napıyorsunuz.

- Eeee takarsın artık bir yirmi milyon.

Adamın biri hız delisiymiş. Adamın arabası saatte 120, polis motorsikleti ise 130 yaptığı için sürekli yakalanırmış... Adam sinir olmuş ve 180 yapan bir araba almış. Yine bir gün saatte 120 ile giderken polis peşine takılmış. Adam bakmış ki polis yine yaklaşıyor, takmış vitesi, 180 basmış ve gitmiş. O sırada hastaneden telefon gelmiş ve karısının doğurduğunu öğrenmiş. Mutlu çift hastaneden çıkarken bizim trafik polisi sedyeyle içeri girmiş. Bizimki sormuş:

- Ah geçmiş olsun, hayrola?

- Sorma... Sen birden basıp gidince, benim motor durdu sandım, aşağı indim!..

Günlerden bir gün x sendikası önünde sendika başkanına sokak köpekleri saldırır. O esnada sokaktan geçmekte olan sivil polis köpeği vurup sendika başkanını kurtarır. Sendika başkanı üstü başı yara bere içinde;

-Bunun için size minnettarım. Ben çok önemli bir insanım. Yarın bütün bültenlerimizde kahraman yoldaş, emek platformu başkanının hayatını kurtardı diye yazdıracağım. Ne iş yapıyorsunuz?

-Polisim.

Ertesi gün sendika bültenlerinde:

''Kapitalist düzenin faşist kolluk güçleri masum sokak köpeğini öldürdü''

Yine günlerden birgün bir emniyet müdürü polis evlerini denetlerken garsonluk yapan polise ''Buraya gelen polislerin hangi birimde çalıştıklarını ayırt edebiliyor musun?'' diye sorar.

Garson polis:

-''Efendim popoloarı sandalyeye sığmayanlar özel harekatçı, şu kolları havada gezenler yunus, göbekli olanlar trafikçi, şurda melemen yiyen adama biber gazı sıkanlar da çevik kuvvet'' der.

Emniyet müdürü şaşkın; ''Niye melemen?'' der.

Garson polis:

- E ne yaparsanız amirim iş stresi.

Şarhoş bir sürücü arabası ile giderken trafik polisine yakalanır, alkol kontrolü yapılırken 200 promil alkollü oldoğu anlaşılınca trafik polisi sorar,

polis: ehliyet ruhsat

şoför: silahım ile birlikte topidoya koymuştum

polis: neee sende silah mı var

şoför: evet karımı vurup bagaja koyduktan sonra silahı da torpidoya koydum

polis: neee bagajda ceset mi var dedikten;

Anons eder; MERKEZ, Atatürk Bulvarı üzerinde bagajında bir ceset torpido gözünde silah olan bir araç yakaladım dedikten sonra bütün ekipleri arabanın yanına toplar.

Gelen Emniyet müdürü aracın topidosunu açık bakar silah yok, bagajı açar, ceset yok.

Sürücüye döner.

EMNİYET MÜDÜRÜ: Görevli memur sizin aracınızda bir ceset ve bir silah olduğunu söylemişti.

ŞOFÖR: Allah bilir size benim alkollü olduğumuda söylemiştir.
deporte

Şeytan dünyaya inmiş ve ülke liderlerini ziyarete başlamış.İlk önce Bush' a gitmiş.Bush' a kendisinin şeytan olduğunu ve bir sorusunu yanıtlayacağını söylemiş.Bush hemen atlamış

-Amerika ne zaman dünyaya hakim olacak?

Şeytan düşünmüş ve

-2310 yılında demiş

Bush "ben göremeyeceğim" diyerek ağlamaya başlamış.Şeytan onu orada bırakıp İran'a Ahmedi Nejad'a gitmiş.Ona da bir soru hakkı vermiş.Ahmedi Nejat biraz düşünüp sormuş

-İran ne zaman Amerika'yı yeryüzünden silecek

Şeytan cevap vermiş

-2315 yılında

Ahmedi Nejad Kahretsin bunu ben yapamayacağım diyerek ağlamaya başlamış.O ağlarken şeytan oradan çıkmış "Gelmişken Erdoğa'a uğrayayım" demiş.Başbakanlığa gelmiş.Makama girmek istediği anda bir polis onu durdurmuş."Giremezsin" demiş.Şeytan kendisini tanıtmış ama nafile polis içeri almıyormuş.Karşılıklı tartışma falan derken Şeytan sormuş

-ne istiyorsun söyle demiş

bizim ki birşey istemiyorum ama giremezsin demiş.

Şeytan da bakmış başka yol yok

-Tamam demiş sana da bir soru hakkı veriyorum.istediğini sor cevaplarsam içeri alırmısın?

-tamam demiş polis.

Düşünmüş... Düşünmüş... Düşünmüş...Şeytan merak etmiş ne soracak diye

bizim ki;

-Aslında bu sorunun cevabı yok,Nice düşünürler uzmanlar tartıştı bir cevap bulamadılar ve sonunda pes ettiler.Bu sorun ben kendimi bildim bileli var ve cevabı yok senin de bildiğini sanmıyorum

Şeytan merak etmiş

-bu soru ne ki ben şeytanım herşeyi bilirim çekinmeden sor demiş

kendine çok güveniyorsun yani demiş polis

-evet demiş şeytan

-tamam günah benden gitti demiş polis

bu teşkilat varolduğundan beri herkes merak eder Bu polisin maaşı,özlük hakları,çalışma koşulları ne zaman düzelecek bu sorun ne zaman çözülecek

Şeytan afallamış ve başlamış ağlamaya

ben göremeyeceğim,ben göremeyeceğim diye.

ve makama giremeden geldiği yere dönmüş

Trafikçinin biri hakkın rahmetine kavuşmuş. sevenleri, eşi, dostu camiye toplanmış, kılmışlar cenaze namazını. sıra cenazeyi gömmeye gelmiş, cemaat sırtlanmış tabutu, koyulmuşlar mezarlığın yoluna. Yavaş yavaş ilerlerken tabubun kapağı açılmış ve ölünün eli sallanmış dışarı, vela havle demişler ve eli içeri itmiş ve tabutu kapatmışlar. biraz daha ilerlemişler, yine kapak açılmış ve trafikçinin eli dışarı sallanmış, velahavle deyip eli içeri itip kapağı kapatmışlar yine ve sırtlamışlar tabutu, çok gitmeden kapat yine aralanıp el yine dışarı sallanınca, rahmetlinin mesai arkadaşı arkadan seslenmiş,
- Yokmu kimsenin bir beşliği, sıkıştırında eline rahat edelim.

:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe:ehe

sendikalı olan çok ii yha....

• Beğen
Tepkiler: 35kaan1905, navigo, jejep ve 2 diğerleri

mcnpl4

mcnpl4

Üye
:ehe :ehe:tşk:

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
saolasın:ehe:ehe

fos4luiandeyson

fos4luiandeyson

Üye
bir teşekkürü esirgemem

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
saol... :)

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
Teşekkürler Çok Güzeldi Hepsi de :ehe:ehe

Yalnız son fıkra eksik gibi sanki ?

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
ksura bakma ercan yha fark etmemişm :( söledğn için sağol düzelttm.. :):)

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
:) :)

jejep

jejep

Üye
iyi güldürdün:d:

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi
:ehe

jejep

jejep

Üye
devamını bekliyorum

X_MaN_YaK

X_MaN_YaK

Üye
guzeller saol

nitroux

nitroux

Üye

abdülhey25

abdülhey25

Üye
    Konu Sahibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt