Bu Konuda Bilgisi olan kimse var mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

• 19 Eylül 2012
  • 2758 Okunma
  • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. 19 Eylül 2012 #1
    Sponsorlu Bağlantılar

sabıkalı nasıl olunur ? Mesela bir kimse yüz kızartıcı bir iş işlese sonra mahkemeye çıksa. Yargılansa. Ama davacı davalıyi affetse ve mahkeme herhangi bir ceza vermese. Sabıkalı olunur mu ?

lütfen çok acil cevap bekliyorum. Sadece bu konu hakkında bilgisi olan cevap versin lütfen

Yazan: messevim

Sponsorlu Bağlantılar
  2. 19 Eylül 2012 #2

haydaravısyon

haydaravısyon

Davacı davadan vaz geçmiş olsada. kamu davasına dönüştügü için savcı peşini bırakmaz
    dava açmaya bile gerek yok suç duyurusunda bullunmuş olması bile yeterli olacaktır.
    yüz kızartcı suç gaps adam yaralam öldürmeye teşeppüz hırsızlık gibi suçlar
    18 yaşından küçük olsa bile siciline işlenir. sabıka almak için hapıs yatacak suçlar
    işlenmesi gerekiyor.
    burda uzun uzun anlatmış 5237 s. T

3. 26 Eylül 2012 #3

messevim

messevim
    O uzun anlatıyor çok karışık. Şimdi sicil ile sabıka aynı şeyler mi yoksa ayrı şeyler mi ? Ayrıca dediğim gibi hakim hala okudugu için affetti bir daha tekrarlanmasn falan söyledi.

4. 26 Eylül 2012 #4

paradox07

paradox07
    Sicil senin hayatının kağıdı gibi bi şey.her şey orda yazar.yani suç olarak.sicilini temiz tutman senin için çok iyi olur,işe girmen açısından ve diğer açılardan.sabıka senin siciline işlenir.

5. 26 Eylül 2012 #5

technoshark

technoshark
    Sicil arkadaşın dediği gibi senin hayatının kitabı.

6. 26 Eylül 2012 #6

messevim

messevim
    anladım. Yani şimdi sicil temiz olmasa memur falan olunmaz değil mi?

7. 26 Eylül 2012 #7

anılbaran

anılbaran
    onu bilmiyom ama bazı suçlar var kimse şikayetçi olmasa bile bile kamu davası açılıyor.Yani devlet sana dava açıyor.

8. 26 Eylül 2012 #8

messevim

messevim
    ha bak kardeş. Yukarıda izah ettim olayı. Arkadaşın başına geldi. Işte şimdi araştırıyoruz. Davalı davasından vazgeçti yani şikayetinden hakim de affetti. Buna rağmen sicil de memuriyeti engelleyecek birşey bir durum olur mu ?

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/07/2019 - 18:58