Bu gece Göktaşı Yağmuru var. Saatte yaklaşık 200-300 civarında göktaşı görülecek

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
    Konu Sahibi
Bu gece Göktaşı Yağmuru var. Saatte yaklaşık 200-300 civarında göktaşı görülecek

Göktaşı izlerinin görülebilmesi, onların yeterince parlak iz bırakmasına bağlı.

Türkiye'den nasıl izlerim?

18 Kasım gecesi gece yarısından sonra hava açıksa ışık kirliliği olmayan çok karanlık yerlerde göktaşlarını gün ışıyana kadar görme şansınız var. İkinci ana sağanak ise 19 Kasım sabahı hava aydınlanmaya başladığı sırada 06:45 civarında olacak.

18 -19 Kasım gecesi de gözlem bakımından uygun bir yer seçilirse göktaşı gözleme şansı bulunabilir. Bu tarihlerde Ay'ın evresi gözlemleri etkilemeyecek durumda olacak.

Göktaşı yağmurlarının en yoğun olarak izleneceği saat ve gün konusunda yapılan tahminlerde zaman zaman kaymalar olabilmektedir.

Kasım ayında göktaşlarının geliyormuş gibi görüldüğü Aslan (Leo) takım yıldızı Türkiye'de gece yarısından sonra yükselmekte. Aslan takımyıldızı İstanbul'da da Kasım geceleri gece yarısından sonra doğu-güneydoğu yönünde yükselecek.

Leonids göktaşı yağmurunu Türkiye'den izlemek isteyenler için en uygun zaman 17/18 ve 18/19 Kasım geceleri gece yarısından sonra gün ışıyana kadar olan süre gözükmektedir. Hava açıksa gözlem için şehir ışıklarından olabildiğince uzak, çok karanlık bir yer tercih edilmelidir.

Kasım ayı gecelerinin soğuğuna karşı gerekli önlemleri de almayı unutmayınız.

habertürk

• Beğen
Tepkiler: -efşan ve Godfather

Godfather

Godfather

Üye
bakmaya çalışacagım teşekkürler alperen:)

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Sağolasın bende izlicem hava kapalı olmazsa

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Gece yarısı benim izlemem çok zor..aslında çok severim ama mümkün değil..:(

lovestar

lovestar

Üye
gribim havada soguk ama gece en yakın tepeye gidip seyredicem saol arkadaşım.eğer görüntü alabilirsem paylaşırım...

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
yok mu video alan arkadaşlar?

oguzkagan11

oguzkagan11

Üye
ben bakamadım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt