Bu FormüLü KanıtLayana 10 Bin YTL

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi

Milli Eğitim Bakanlığı'na noter tasdikli bir yazı gönderen Mehmet Bayraktar isimli vatandaş, yazıda bir fizik formülü göndererek, bu formülün kanıtlanmasını istedi. Bayraktar, MEB'e gönderdiği yazıda formülün kanıtlanması halinde 10 bin YTL vereceğini taahhüt etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'na noterden onaylı bir yazı gönderildi. Mehmet Bayraktar isimli vatandaş Bakanlığa gönderdiği yazıda, Bakanlık yetkililerinin "kE=gzE=mv²/2, pE=mgh, genel çekim F=GM m/r² ve F=kqı, q2/d²" formüllerini kanıtlanmasını istedi. Bayraktar, kişi, kurul ve kurumun söz konusu formülü kanıtlaması halinde, 10 bin YTL vereceğini bildirdi.

Bayraktar, yazısında ayrıca özellikle fizik kitabı yazarlarından ve Fen Fakültesi fizik öğretim üyelerinden ilgili formülün kanıtlanmasının istenmesi gerektiğini söyledi.
Bayraktar, ilgili ve görevlilerin öğrencilere sundukları formülleri kanıtlamak zorunda olduğunu belirterek, “Kanıtlayamıyor iseler kanıtlamayı öğrensinler, öğretsinler. Öğrenmek ve öğretmek istemiyorlar ise görevlerini bırakmalılar ya da bıraktırılmalı, gereği yaptırılmalı. Öğrenme, öğretme yetilerini, yeteneklerini yitirmişler ise yine gereği yapılmalı, yaptırılmalı” dedi. Bayraktar, söz konusu formülün birden çok kişi tarafından kanıtlanması halinde 10 bin YTL'yi paylaştıracağını bildirdi.
 


Anıl Umut

Emekli Yönetici
saçma saçma formüller hiç de sevmem lanetlik dersi
onun yüzünden tm ye geçtim :@
 
Nazy

Nazy

Üye
Fizik Matematikten Daha keyiflidir
en zaından fizikte günlük hayatımızdan örnekler verilebiliyor:)
ama matematikte sayılar ile yalnızız
 
grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
Fizik Matematikten Daha keyiflidir
en zaından fizikte günlük hayatımızdan örnekler verilebiliyor:)
ama matematikte sayılar ile yalnızız
matematikten nefret ediyorum
 
POSİTİVEX

POSİTİVEX

Üye
matematikten nefret ediyorum.
bakkala gidince bana 1 bölü 2 ekmek mi ver dicez. :kop:
 

researcher

Üye
genel cekim yasasinin ispati bende vardi....gondereyim madem ole.. :)
 
mservank

mservank

Üye
evet fizik matematikten kat kat daha zevklidir ama nankörür tekrar ister
 
in_dream

in_dream

Üye
"kE=gzE=mv²/2, pE=mgh, genel çekim F=GM m/r² ve F=kqı, q2/d²"

bune abi ya görünmezlik formülü mü ?
+
matematik dersini fazla sevmezdim
dersin boş geçtiği zamanlar hariç
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt