Bu domates korkuttu!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
s@hr@

s@hr@

Üye
    Konu Sahibi
Bu domates korkuttu!

EDİRNE’de emekli 64 yaşındaki Sebahattin Özkermen’in bahçesinde yetiştirdiği kavun büyüklüğündeki domatesler görenleri şaşırtıyor. Domateslerin her biri yaklaşık 1 kilogram geliyor.

Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesi’ndeki tek katlı müstakil evde ailesi ile birlikte yaşayan Sebahattin Özkermen, emekli olduktan sonra bahçesinde çeşitli sebze ve meyveler yetiştirmeye başladı. Özkermen, geçen yıl aldığı sırık domates tohumunu koyun gübresi ile ekti.

Aradan geçen 2 ayın ardından domoteslerin normalinden çok daha fazla büyüdüğünü gören Sebahattin Özkermen ve yakınları şaşırdı.

Bahçesine ektiği domateslerin normal bir domatesin 10 katı büyüklüğünde olduğunu belirten Özkermen, “Tamamen organik ürünler kullanarak bu domatesleri ektim. Bu kadar büyük olacağını hiç düşünmemiştim. Yaklaşık 30 yıldır bahçeye domates ekerim. Bu kadar büyüğünü hiç görmedim. Komşularım bu domateslerden çok istiyor. Ben de olgunlaştıkça ücretsiz olarak dağıtıyorum. Tadı da çok güzel” dedi.

• Beğen
Tepkiler: ebuş...

rapman

rapman

Üye
ben onun 4te 1i büyüklüğünde bir domates yedim :)

kol@j

kol@j

Üye
herhal de ancak salça yapılır.....

s@hr@

s@hr@

Üye
    Konu Sahibi
Herhalde salçadan başka ne olur:hmmm kaç kişi doyar bu domatesle acaba :hmmm

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
genetiği bozulmuş galiba bunun.

akula

akula

Üye
yok gayet normal bizim evin bahçesine ırmaktan alınan ırmak mili deriz biz ve hayvan gübresi karışımı yapmıştık nerdeyse yumruk büyüklüğünde yeni dünya (muşmula) olmuştu

X_MaN_YaK

X_MaN_YaK

Üye
bereketten bska bısey denmez :D

ogul8

ogul8

Üye
domatesin üsüne zeytinyağı,kekik ohhhhhhhhhhhhhh

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
Karpuz gibi maşaAllah.

Takdir-i İlahi.

Teşekkürler

Perfect!

Üye
domatesmi bak kabağı aşılamışlar sanki :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt