Bu böceğin türü nedir? Tehlikeli mi?

Sponsorlu Bağlantılar

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
Bu böceğin türü nedir? Tehlikeli mi?

Merhabalar evimde böyle bir böcek çıktı. İğrenç bir görüntüsü var. Baya büyüktü. Tırstım açıkçası birden önüme çıktı.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Kırkayak gibi duruyor. Çıyan olabilir. Çıyansa zehirlidir. Diğer kırkayak türlerindense zehirli değildir.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Sadece kırkayak o, hane halkına zarar veeme ihtimali sıfırdır, rutubetli ortamda yaşarlar ve beslenmeleri kurumuş yaprak ve çürümekte olan tahta iledir. ...Çiyan değil şükredin... aşağıdaki resimdeki gibi birşeyle karşılaşırsanız o zaman panik stres yapabilirsiniz.çiyan zehirlidir her ne kadar bir akrep yılan kadar öldürme ihtimalli olmasa da... normalde toprakta yaşarlar. "Mezara girince günahkarlar için yılanlar ve çiyanlar doluşurlar vs" dedikleri işte budur;

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: turgutilbars
Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
Sadece kırkayak o, hane halkına zarar veeme ihtimali sıfırdır, rutubetli ortamda yaşarlar ve beslenmeleri kurumuş yaprak ve çürümekte olan tahta iledir. ...Çiyan değil şükredin... aşağıdaki resimdeki gibi birşeyle karşılaşırsanız o zaman panik stres yapabilirsiniz.çiyan zehirlidir her ne kadar bir akrep yılan kadar öldürme ihtimalli olmasa da... normalde toprakta yaşarlar. "Mezara girince günahkarlar için yılanlar ve çiyanlar doluşurlar vs" dedikleri işte budur;
bunun aynısı bizim eve girmişti , evde düşündükçe nerde diye korkuyla heryerim kaşınmaya başlamıştı , ikiye böldük , yine ölmedi hala hareket ediyor , kaç parçaya ayırıp balkondan atmıştık :D

asroma7

asroma7

Üye
bunun aynısı bizim eve girmişti , evde düşündükçe nerde diye korkuyla heryerim kaşınmaya başlamıştı , ikiye böldük , yine ölmedi hala hareket ediyor , kaç parçaya ayırıp balkondan atmıştık :D

Ne kadar vahşice :D

• Beğen
Tepkiler: Dark-Evil
Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
Ne kadar vahşice :D
biz korkudan ne yapcağımızı şaşırdık , evden çıkmıyor , bölüyoz ölmüyo yine hareket ediyo :D , bide hızlı yakalanmıyo , korkudan heryerim kaşınıyodu bide :D

• Beğen
Tepkiler: asroma7
asroma7

asroma7

Üye
biz korkudan ne yapcağımızı şaşırdık , evden çıkmıyor , bölüyoz ölmüyo yine hareket ediyo :D , bide hızlı yakalanmıyo , korkudan heryerim kaşınıyodu bide :D

İnsan korkunca herşeyi yapar inanırım. Ama siz yapmasaydınız. O sizi mahvedecekti.

• Beğen
Tepkiler: Dark-Evil
Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
İnsan korkunca herşeyi yapar inanırım. Ama siz yapmasaydınız. O sizi mahvedecekti.
aynen , çıkarmayıp odayı kapatsak , kapının altından diğer odalara gidip uyurken bizi sokacak belkide :)

• Beğen
Tepkiler: asroma7
ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
Sokacak bir tip var böcekte

furkankaya559758

Üye
Kırkayak o insana zarar veremez sadece iğrençtir.

Jus7ice

Jus7ice

Üye
bizim köyümüzde bundan çok vardı nemli yerleri sever zehirli ama kolay kolay ısırmaz

muhsin15

muhsin15

Üye
bu böcek ısırınca deride ufak bi balon oluşur v ve kaşınır 1..2 saat sonra geçer

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
çiyan bu başı totosu belli olmaz

• Beğen
Tepkiler: Jus7ice
turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi

Arkadaslar bu zehirli olan kırkayak mı? Bi de bu çıktı ya.[emoji37] [emoji37] [emoji27]

Jus7ice

Jus7ice

Üye
abi onla bunla olacak iş değil bunlar bildiğin senin evi mesken tutmuş ilaç kullan ya da uzman birisine sor bence
ve ben bunun kesin çıyan olduğuna kanaat getirdim kırkayak dediğimiz daha etli birşey ve bizim bildiğimiz kırkayak centiped türüne mensuptur çıyan ise milliped grubuna girer ve senin attığın fotoğraflar da çıyan olduğunu doğruluyor

turgutilbars

turgutilbars

Üye
    Konu Sahibi
abi onla bunla olacak iş değil bunlar bildiğin senin evi mesken tutmuş ilaç kullan ya da uzman birisine sor bence
ve ben bunun kesin çıyan olduğuna kanaat getirdim kırkayak dediğimiz daha etli birşey ve bizim bildiğimiz kırkayak centiped türüne mensuptur çıyan ise milliped grubuna girer ve senin attığın fotoğraflar da çıyan olduğunu doğruluyor
Hocam az kaldı, evi değiştireceğim. tırsmaya başladım bu ne böyle. Hayır benim evde yiyecek ne buluyorlar anlamıyorum.

Jus7ice

Jus7ice

Üye
bizim bir komşumuzun evini de kalorifer böceği basmıştı evi ilaçlattılar sen de öyle birşey yapmayı düşünebilirsin. Çoğalmalarına izin vermeden karar ver bence

Üst Alt