Bu anakarta bu işlemci uygun mu?

Sponsorlu Bağlantılar

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
Bu anakarta bu işlemci uygun mu?
Arkadaşlar bu anakarta bu işlemciyi taksam tam performans alır mıyım?

Anakart :

İşlemci :

Güç kaynağı felan gerekir mi?

Rygebin

Rygebin

Üye
Normal bir performans alınabilir . Ama çok üst düzey olmaz .

Son düzenleme:
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
İşlemci FSB 1600, anakart ise en son 1333 mHz desteklemekte. Yani 1333 den üstünü görmez anakart ve işlemcini 1333 mHz hızında çalıştırır. Bunun içinde 1600 mHz almana gerek yoktur.

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İşlemciyi Görmeye Bilir Üst Seviye Bir İşlemci Her Anakartın Harci Değil Gıgabayt KartlaraFilan Bak Bence Denemedende Kesin Sonuç Alamazsın

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Aynen, bu işlemci-anakart seçimi yanlış olur.

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
Verdiğim anakarta en uygun işlemci hangisi olur tavsiyeleriniz nelerdir?
Şu an ki işlemcim E4600 ama bilgisayar vadesini doldurdu nerdeyse açılmayacak...
Ben 128 GB lık bir SSD ile işlemciyi yükseltsem bi 3 yıl daha götürür diye düşünmüştüm.

Şu anki mevcut sistemim :
Intel E4600 2.40 ghz işlemci
DDR2 4 GB RAM
ASUS GT 420 2 GB 128 bit.

Yoksa işlemci işine hiç girmeyim SSD ile bir müddet daha idare ettirir mi bana?
Bu arada yardımlarınızı için teşekkür ederim. :)

exp_l0it

exp_l0it

Üye
bence işlemci için para harcamaya gerek yok. ssd yeterli diye düşünüyorum. zaten o kartla işlemciyi bulman zor olur..

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
Önce SSD almayı düşünüyorum zaten de bakalım işlemciyi de 3 ghz çıkarırsak yeter bana :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
3 ghz İŞLEMCin Olsa Ne Olacak Çok Fark Etmez Herşey Anakartta Biter E8200 Al Bulabilirsen Bi tane O İşlemcide Fena Sayılmaz Yine Ekran Kartında İyi 145 TLye 60 GB Almiştim Şu An 170 TL ye 120 GB SSD Var Kingtonun Ayrıca Sistem DDR2 Olduğu İçin SSDyide Tam Manada Kullanamazsın Sata 3.0 Hızı Nerede 2.0 Nerede

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
3 ghz İŞLEMCin Olsa Ne Olacak Çok Fark Etmez Herşey Anakartta Biter E8200 Al Bulabilirsen Bi tane O İşlemcide Fena Sayılmaz Yine Ekran Kartında İyi 145 TLye 60 GB Almiştim Şu An 170 TL ye 120 GB SSD Var Kingtonun Ayrıca Sistem DDR2 Olduğu İçin SSDyide Tam Manada Kullanamazsın Sata 3.0 Hızı Nerede 2.0 Nerede
Sader SSD alsam şu anda HDD den daha hızlı verimli olur mu sistem?
SATA 3.0 performansı vermeyecektir biliyorum zaten. İşlemcim zaten 2.40 senin önerdiğini işlemci 2.66 çok fark olacak mı ki?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sader SSD alsam şu anda HDD den daha hızlı verimli olur mu sistem?
SATA 3.0 performansı vermeyecektir biliyorum zaten. İşlemcim zaten 2.40 senin önerdiğini işlemci 2.66 çok fark olacak mı ki?
3.0 a Yakın Olacağı Kesin Ayrıca OC Yapıp O Hıza Çıkarsın Anakartın O Kadar Desteklemiyor SSDde Marka Olsun O Dediğim Seri 450 Mb Okuma Yazma Yapıyor Markasız Alma

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
İşlemciye oc yapınca PC açılmıyor .s bu ay sonu bir SSD alayımda bakalım iş görecek hale gelecek mi .s

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
SSD Sistemi Açmaz Yani O Dediğin Şeyi Çözmez Marka Harici Alma İntel OCZ Kington Gibi Markalardan Şaşma Tekrar Söylüyorum.Sisteminde Değişirsen İşlemcini Değiştir O Kadar Çokta Fark etmez Ama Söyleyeyim

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
SSD overclocku açmaz da kullanılabilir hale gelir mi bilgisayar sadece SSD alsam ben onu düşünüyom ssdyi alırsamda kingston 120 GB olanında alacağım da bir işe yaramazsa ölü sisteme boş yere 250 lira gömmek istemiyorum yanı askerden yeni geldim yeni bir PC alacak halimde yok.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
kardeş ssd alman hani bilgisayarda yapılan disk işlerini hızlandırırsın. Bir süre daha idare eder. Ama işlem olarak performans bekleme bilgisayardan. 1080p film izleyebiliyosan ne ala. Günlük işleri yapmanda yardımcı olur bilgisayarın yazı işleri nette gezinme felan. Kaliteli oyunları vb işlem gücü bekleme hiç. Bu amaçla kullanacaksan ssd al. Yok bunların dışında kullanıcam diyosan bekle para biriktir. Yeni pc toplarsın.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
o işlemcinin güvenli ısı değeri 55 derece eğer iyi bi soğutucunuz yoksa bu işlemci tam performans vermez
artı bu işlemci son kullanıcı için değil bi zamanın server işlemcisi tavsiyem LGA775 den q6600 alın gitsin
SSD sizin sisteminiz için biraz lüx kaçar
önce diğer parçalara bütçe ayırmanızı tavsiye ederim

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
o işlemcinin güvenli ısı değeri 55 derece eğer iyi bi soğutucunuz yoksa bu işlemci tam performans vermez
artı bu işlemci son kullanıcı için değil bi zamanın server işlemcisi tavsiyem LGA775 den q6600 alın gitsin
SSD sizin sisteminiz için biraz lüx kaçar
önce diğer parçalara bütçe ayırmanızı tavsiye ederim
Günlük işlerimi yapsın internete girişim yeter bana kullandığım en ağır program visual studio 2013

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye

capkino06

Üye
    Konu Sahibi
Sorun hard diskten kaynaklanıyor sanırım w10 kurduğumda disk kullanımı %100 oluyor

Üst Alt