Boy uzaması ile ilgili

Sponsorlu Bağlantılar

fk555897

fk555897

Üye
    Konu Sahibi
Boy uzaması ile ilgili
Arkadaşlar merhaba benim boyum 1.75, babamın boyu 1.73. Yaşım 16 sizce boyum daha ne kadar uzar. Oldukça atletik bir vücuda sahibim ve sürekli koşu yaparım, barfiks çekerim. Parmaklarım daha gelişimini tamamlamadı.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Okulların tatile girmesi hiçte iyi olmadı.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
Türe

Türe

Üye
Bende 17'yim bende. Seninle ayni boyum keza babamin boyu da. Acaba uzamaz miyik :zzz:

nokia_belle

nokia_belle

Üye
muttin konu dalga amaçlı-feyk olabilir,bu aralar denk geliyorum böyle konulara parmaklarla boyun uzaması ne alaka diye sorası geliyor insanın

Türe

Türe

Üye
Gelisim tamamlanmadi demis. Bu arkadasi biliyorum pek feyk gibi gelmedi bana.

by-pegasus

Üye
1.80 belki olabilir

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Sülalede 2 mt.yi gören varsa olur ama şu var 15 veya 14 yaşında,baskebol,voleybol'a başlamış birisi 18'e kadar devam ederse ciddi fark oluyor

messevim

messevim

Üye
erkekler ortalama lise son sınıfa kadar boy atarlar.

fk555897

fk555897

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar 1.80'i geçersem başka birşey istemiyorum. Ayrıca fake değil. Parmak gelişimi ile boy uzaması arasında ciddi bir benzerlik var. Bir insanın parmaklarındaki kemikleri vücuttaki kemikler kadar güçlüdür. Yani parmak gelişimi tamamlanmış bir kişinin boyu daha fazla uzamaz. Arkadaşlar yaşı büyük abilerimizin deneyimlerinden yararlanmak istedim.

azraelazrail

azraelazrail

Üye
arkadaşım napacan uzun boyu ii bişi olsa tavsiye ederdim 1.90 boy var vucut atletik ama hiç özenme fazla boya en iyisi 1.75-1.80 daha fazla uzadınmı iii deil aile ilede ilgisi yok kardeşim ben ailemdeki herkezden uzunum ve daha iriyim o sana bağlı ama 1.85den sonrası bence iii deil

fk555897

fk555897

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım napacan uzun boyu ii bişi olsa tavsiye ederdim 1.90 boy var vucut atletik ama hiç özenme fazla boya en iyisi 1.75-1.80 daha fazla uzadınmı iii deil aile ilede ilgisi yok kardeşim ben ailemdeki herkezden uzunum ve daha iriyim o sana bağlı ama 1.85den sonrası bence iii deil

Bana 1.80 yetiyor zaten. Vücudum atletik ama boyum kısa olduğu için çok kaba duruyor. Bunun için body'i bıraktım ve kendimi kondisyona verdim.

azraelazrail

azraelazrail

Üye
sana boy uzaması için sadece barfix öneririm tüm doktorlar boy uzaması için barfix öneriyor barfix çekemeseniz bile sadece asılı 10sn durun diolar omurga kemikleri arası açılınca o ara eklem sıvısıyla doluo yani boyun uzuyo sen bi demire 10sn falan asıl kendini sal zorlama omurgandan zaten ses gelir:D ben şahsen öle yaptım bende işe yaradı hergün asılı 10-20sn dur boyun zorla uzar zaten

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Bana 1.80 yetiyor zaten. Vücudum atletik ama boyum kısa olduğu için çok kaba duruyor. Bunun için body'i bıraktım ve kendimi kondisyona verdim.

8 pack mi var?
Kondisyona girmek kas yoğunluğunu arttırmak demektir 3 ana birimden oluşur ve vucudunu zorlamaktır temel prensibi.
Eminmisin onun kondisyon olduğundan?

fk555897

fk555897

Üye
    Konu Sahibi
8 pack mi var?
Kondisyona girmek kas yoğunluğunu arttırmak demektir 3 ana birimden oluşur ve vucudunu zorlamaktır temel prensibi.
Eminmisin onun kondisyon olduğundan?

Kondisyona verdim derken koşu gibi. Yani Body'i bıraktım.

fk555897

fk555897

Üye
    Konu Sahibi
sana boy uzaması için sadece barfix öneririm tüm doktorlar boy uzaması için barfix öneriyor barfix çekemeseniz bile sadece asılı 10sn durun diolar omurga kemikleri arası açılınca o ara eklem sıvısıyla doluo yani boyun uzuyo sen bi demire 10sn falan asıl kendini sal zorlama omurgandan zaten ses gelir:D ben şahsen öle yaptım bende işe yaradı hergün asılı 10-20sn dur boyun zorla uzar zaten

Barfiks çekiyorum. Ekstra olarak demirlere asılsam da yardımı olur mu?

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Kondisyona verdim derken koşu gibi. Yani Body'i bıraktım.
Kasların eriyebilir,bir sporcu değilsen yani durum onu gösteriyor,bilsen öyle bir yanlışı yapmazsın.
Bisikletçi,basketbolcu,futbolcu vs neredeyse her sporcu vucut geliştirme üzerine çalışır ama kondisyon yada adı geçmeyen belkide ilk defa şu anda duyacak olacağın definisyon gibi olayları genelde yarışmalara katılmak için ortalama 1-3 ay kala sıkı programa tabii tutulur.
Vucut geliştirme programlarının,hepsinin içeriği farklıdır ama ana olay kas yoğunluğunu arttırma yönünde olur.
Bir basketbolcu ve futbolcunun vucut gelişme programı aynı olmaz,ama tutupta'' aynı programdan ne zarar çıkar ben x kişidede denedim sonuç aynı çıkardım'' diyen çıkarsada zaten bu onun hiç birşey bilmediğinin göstergesidir.

Sana bir tavsiye,bu tür konuları derinlemesine araştır derim,sağdan-soldan duyduğun bilgilerin sana faydası olmaz.

fk555897

fk555897

Üye
    Konu Sahibi
Kasların eriyebilir,bir sporcu değilsen yani durum onu gösteriyor,bilsen öyle bir yanlışı yapmazsın.
Bisikletçi,basketbolcu,futbolcu vs neredeyse her sporcu vucut geliştirme üzerine çalışır ama kondisyon yada adı geçmeyen belkide ilk defa şu anda duyacak olacağın definisyon gibi olayları genelde yarışmalara katılmak için ortalama 1-3 ay kala sıkı programa tabii tutulur.
Vucut geliştirme programlarının,hepsinin içeriği farklıdır ama ana olay kas yoğunluğunu arttırma yönünde olur.
Bir basketbolcu ve futbolcunun vucut gelişme programı aynı olmaz,ama tutupta'' aynı programdan ne zarar çıkar ben x kişidede denedim sonuç aynı çıkardım'' diyen çıkarsada zaten bu onun hiç birşey bilmediğinin göstergesidir.

Sana bir tavsiye,bu tür konuları derinlemesine araştır derim,sağdan-soldan duyduğun bilgilerin sana faydası olmaz.

Önceden 20 kiloluk bar kaldırıyordum. Şimdi 5 kiloya düşürdüm. Pek eriyeceğini sanmıyorum. Sadece boy uzamasını engelleyecek hareketleri bıraktım. Squat, Halter gibi. Dumbel ve hafif Barbell a devam ediyorum.

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Önceden 20 kiloluk bar kaldırıyordum. Şimdi 5 kiloya düşürdüm. Pek eriyeceğini sanmıyorum. Sadece boy uzamasını engelleyecek hareketleri bıraktım. Squat, Halter gibi. Dumbel ve hafif Barbell a devam ediyorum.
Boyda sıkıntı olmasın istiyorsan,ayata kolları yukarı kaldırıp bacaklarına baskı uygulayacak hareketleri yapmaman lazım.
Tek kolda 50 kilo kaldırıyorum ama az tekrar yani 1,1-5 dakikada kasılma başlıyor kolumu kaldıramıyorum.
Rutin hareketler bile olsun tekrar etmen lazım yoksa - dönemine geçersen,geriye saymaya başlıyorsun.
Çevikliği arttırmayı istiyorsanda,aynı hareketi 100 kere yapıyorsan bunu 300 kere ama ağırlık olmadan yaparsan çevik ve ataklığın artar