Bolivya, İsrail'i 'terörist devlet' ilan etti


doctorrr

doctorrr

Üye
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara tepki amaçlı İsrail'in "terörist devlet" ilan edildiğini duyurdu.İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara Güney Amerika ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Mercosur ülkelerinin ateşkes çağrısı yapmaları, Şili ve Peru'nun büyükelçilerini bilgi amaçlı geri çekmelerinin ardından, şimdi de Bolivya İsrail'i "terörist devlet" ilan etti.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ulusal meclisin İsrail'i terörist devlet statüsüne aldığını söyleyerek 1972'te yapılan karşılıklı vize anlaşmasının kararla birlikte iptal edildiğini açıkladı. Kararla birlikte İsrail vatandaşları Bolivya'ya vizeyle girebilecekler.

"Maalesef İsrail hükümeti uluslararası anlaşmaları ve insan hakları ihlalleri yaparak uluslar arası toplumun güvenliğini tehdit ediyor" diyen Devlet Başkanı Morales, bu nedenle Bolivya Meclisi'nin İsrail devletinin konumunu 3. listeye aldıklarını bunun da "terörist devlet" anlamına geldiğini söyledi. DHA
 
  • Beğen
Tepkiler: Ayrt0n Senna, mehsevim, OttomaN TigeR ve 1 kişi daha
Ayrt0n Senna

Ayrt0n Senna

Üye
arap ülkeleri uyusun hala..
 
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Tebrikler Evo Morales
 
Gokcenyrc

Gokcenyrc

Üye
:alkis
 
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Darısı körfez ülkelerinin de başına...
 
doctorrr

doctorrr

Üye
Şahsen ben o koca g**lü körfez şeyhlerinden bir kıpırtı beklemiyorum. Onlar Filistin davasını anca iç politika malzemesi yapar, iki ağlar söyler. Sonra ticarete devam.

Latin Amerika rejimlerinin İsrail'e gerekli tavrı koyup İslam ülkelerinden bir ses çıkmaması ibretlik yani...
 
  • Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
fk555897

fk555897

Üye
Ne varsa bu adamlar da var. İslam dünyası uyuyor.
 
Üst Alt