Bolivya, İsrail'i 'terörist devlet' ilan etti

 • 31 Temmuz 2014
 • 332 Okunma
 • 6 Cevap

 1. Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara tepki amaçlı İsrail'in "terörist devlet" ilan edildiğini duyurdu.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara Güney Amerika ülkelerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Mercosur ülkelerinin ateşkes çağrısı yapmaları, Şili ve Peru'nun büyükelçilerini bilgi amaçlı geri çekmelerinin ardından, şimdi de Bolivya İsrail'i "terörist devlet" ilan etti.

  Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ulusal meclisin İsrail'i terörist devlet statüsüne aldığını söyleyerek 1972'te yapılan karşılıklı vize anlaşmasının kararla birlikte iptal edildiğini açıkladı. Kararla birlikte İsrail vatandaşları Bolivya'ya vizeyle girebilecekler.

  "Maalesef İsrail hükümeti uluslararası anlaşmaları ve insan hakları ihlalleri yaparak uluslar arası toplumun güvenliğini tehdit ediyor" diyen Devlet Başkanı Morales, bu nedenle Bolivya Meclisi'nin İsrail devletinin konumunu 3. listeye aldıklarını bunun da "terörist devlet" anlamına geldiğini söyledi. DHA
   


  Yazan: doctorrr
 2. arap ülkeleri uyusun hala..
   
 3. Tebrikler Evo Morales
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. :alkis
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. Darısı körfez ülkelerinin de başına...
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 6. Şahsen ben o koca g**lü körfez şeyhlerinden bir kıpırtı beklemiyorum. Onlar Filistin davasını anca iç politika malzemesi yapar, iki ağlar söyler. Sonra ticarete devam.

  Latin Amerika rejimlerinin İsrail'e gerekli tavrı koyup İslam ülkelerinden bir ses çıkmaması ibretlik yani...
   
  OttomaN TigeR bunu beğendi.
 7. Ne varsa bu adamlar da var. İslam dünyası uyuyor.
   
  iPhone ile gönderdi
Yüklüyor...
14/12/2018 - 22:00