"Boğaz Köprülerine KAT Çıkabiliriz"


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi

Asma köprüler konusunda uzman Yüksek Mimar Mühendis Orhan Erdil, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine ''kat çıkalım'' önerisinde bulundu. Boğaziçi Köprüsü inşa edildiği dönemde köprü uzmanı ABD'li Amman Whitney şirketinin Ortadoğu temsilcisi olan Erdil, Boğaziçi Köprüsü'nün mimarının İngiliz Freeman Fox firması olduğunu ve köprüleri özellikle tek katlı projelendirdiğini, her yeni köprü için tekrar tekrar aynı projeyi uyguladığını, böylece yeni köprüler yaptığını savundu. Daha ekonomik olması açısından İstanbul'daki Boğaziçi ve FSM köprülerine ikinci kat asılmasını öneren Erdil, iki köprüye de mevcut yolun üstüne 2. katın asılabileceğini belirterek, ''İkinci katı asmak, yeni köprü yapmaktan çok daha ekonomik. Mevcut köprülerden herhangi birine ikinci katı yapmak için taşıma kapasitesine bakılır ve ona göre gerekirse yapılacak güçlendirmenin ardından da ikinci kat asılır'' dedi.

(Nethaber)
 
msw

msw

Üye
Böyle birşey için geç bile kalındı...
 

paratoner

Üye
Ama çok güzel olur : )
 
EaSy_As_LiFe

EaSy_As_LiFe

Üye
bence hiç bişey değişmicek çünkü artık istanbuldaki araba sayısı haddinden fazla .millet yine aynı ylu kullacak bağlantı yine aynı yerden olucak bana kalırsa 3 cü ve mümkünse 9-10 şeritli (rahat bir sehir için) br köprü şart...
 

metintekin

Üye
çok güzel bişey.4 kat olsa iyi olur.
 
jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
4 kat mi??
yok daa neler
2 kat biseyi degistirmez
yollar yetersiz
 
ibonline

ibonline

Üye
katlı olusu trafiği bir nebze rahatlatır
daha iyi olur
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
606
Doğuş Pertez
Doğuş Pertez
Cevap
1
Görüntüleme
1K
Cevap
0
Görüntüleme
756
NoScatter
Cevap
0
Görüntüleme
452
NoScatter
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt