Bluetooth ile Çağrılarınızı Pc nizden Yanıtlayın ve dahası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zidanezidan_67

Üye
    Konu Sahibi
Bluetooth ile Çağrılarınızı Pc nizden Yanıtlayın ve dahası
Not : Bu konu geliştirilmek üzere açılmıştır ve internette bu konuda şahsen bir kaynak bulamadım.
Not : Sabah vizem var konu yarım kalabilir ama konuyu açmasaydım hiç açmamaktan çekindim
Not : Konu ve sunum güncellenmeye çalışılanılacaktır, anlayışınız için teşekkür ederim.

Öncelikle ne telefona ne de bilgisayara ek bir program kurmayacağız ama bilgisayarınızdaki bluetooth driverını güncelleyeceğiz.

Alttaki link Lenovonun bir bluetooth driverı ama sonuçta bluetooth donanımları genel olarak ortak olduğu için ben şahsen HP ile kurdum sıkıntı yapmadı. Linkteki program farklı bir forumdan "Bluetooth Çevre Aygıtı Sorunu kesin çözüm"(bir nevi referans sundum :) ) isimli bir başlıktan alındı ama bizim kullanacağımız asıl kısmı bu driver paketi içerisindeki BTWUIExt.exe isimli programcık.

57,43 MB Win 7 için driver (64bitte denendi)

Linkten driverı indirip kuruyoruz eğer donanımınızla bir sorun çıkarmazsa 2B ye geçin, çıkarırsa 1A.
1A: Şuan için size uygun btwuiext.exe yi içeren driver paketini bulmaktan başka çaremiz yok. ve yanlış driver yüklediniz diye bluetooth unuz çalışmazsa Aygıt Yöneticisinden driverı silip tekrar kurarsanız sorun kalmaz, eski halinize dönebilirsiniz.

2B: Driverı kurduk ve sorun çıkmadı ise C:\Program Files\Lenovo\Bluetooth Software içerisinde btwuiext isimli programcığı masaüstünüze kısayol yapın.(Sağ tıkla- gönder- masaüstü).
Not: Programı açmaya çalışırsanız birşey olmaz ama " No command line argument were passed bla bla bla bla " diye bir uyarı gelir
-- Yeni driverı kurduktan sonra telefonunuzla bilgisayarınızı tekrar eşlerseniz sorun çıkma ihtimalini düşürmüş olursunuz.
Şimdi telefonunuzdan *#2820# tuşlayarak Cihazınızın bluetooth adresini alın.
Masaüstüne attığınız kısayola sağ tıklayıp özellikler e girin. Hedef kısmına
"C:\Program Files\Lenovo\Bluetooth Software\BTWUIExt.exe" BTWMHstUIExt/deviceAddr=xxxxxxxxxxxx olmalı ve xxxxxx olan yere *#2820# yaparak öğrendiğimiz bluetooth adresini yazıyoruz.
Her şey bu kadar dı İyi günlerde kullanın, ilerleyen zamanlarda gerekirse resim eklenebilir, konu başında belirtildiği üzere geliştirme amaçlıdır. Sonuç ve yapabilecekleriniz;

somurtukk

somurtukk

Üye
Emeğinize sağlık :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt