Bluetooth cihaz pazarı büyüyor

 • 21 Ekim 2010
 • 582 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Kablo karmaşasına son veren, yakın mesafe iletişim teknolojisi Bluetooth, her geçen gün daha çok cihazda kullanılırken pazar büyüklüğünün 2013 yılında 2 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

  AA muhabirinin In-Stat araştırma şirketinin raporundan derlediği bilgilere göre, ilk olarak Ericsson tarafından 1994 yılında sektöre tanıtılan Bluetooth, cep telefonlarından tıbbi cihazlara kadar tüketici segmentinin en önemli teknolojisi olmaya devam edecek.

  Geçtiğimiz yıl ekonomik kriz dolayısıyla Bluetooth özellikli cihaz satışlarında bir düşüş görülse de In-Stat, pazarın genişleyeceğini ve dünya çapında toplam cironun 2 yıl sonra 2 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor.

  Cep telefonlar, bilgisayarlar, endüstri ürünleri hatta otomobiller da bile kullanılan Bluetooth, kullanılan ortama göre 2-5 Mbit/Saniye hızla çalışırken bu yıl çıkan ve Wi-Fi özellikli bazı cep telefonlarında 24 Mbit/Saniye hıza ulaşabiliyor.

  Günümüzde buteknolojiayrıca kulaklıklar, USB adaptörler, yazıcılar, klavye ve mause,videooyun konsolları, dijital televizyonlar, portatifmedya oynatıcılar, kameralar, hoparlörler ve uzaktan kumandalar gibi bir çokelektronik üründe kullanılıyor.
   


  Yazan: Burak
  Necmati bunu beğendi.
 2. ne güzel işte :)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 19:23