Bluestacks 5 Yeni Sürüm Çıktı.

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Bluestacks 5 Yeni Sürüm Çıktı.
Windows sistemlerde android uygulamalarını çalıştımak için kullanılan Bluestacks 5 sürümü geçtiğimiz ay piyasaya çıktı.
Forumda konusunu göremeyince açayım dedim. Bluestacks 5 sürümü hakkında bazı gördüğüm özelliklerden bahsetmek istiyorum.
Detaylı incelemek ve yüklemek isteyenler için bağlantı:

Öncelikle belirtmek isterim, yazılım henüz geliştirme aşamasında yani önceki Bluestacks 4.X sürümündeki bazı özellikler henüz eklenmemiş.
Örneğin; Disk temizleme özelliği henüz Bluestacks 5 sürümüne gelmedi. Normalde bu sürüm %50 az yer kaplıyor. Ancak disk temizleme özelliği olmadığından dolayı 2.5gb olan ilk kurulmuş hali zamanla 4gb seviyelerine çıkıyor.

Açılış ve kapanışı oldukça stabil, muhtemelen microsoftun android uygulama çalıştırma rekabetinden esinlenilip, işlevselliği ön plana çıkartmışlar.

Yazılım önceki Bluestacks 4 sürümüne göre CPU ve RAM kaynaklarını çok verimli kullanıyor.
Özellikle bellek temizleme ve eko modu önceki sürüme göre çok daha başarılı olmuş.

Yazılımın kullanıcı arayüzü, önceki sürümlere göre oldukça sade ve işlevsel bir yapıda tasarlanmış.
Ayrıca üst kısma arkaplandaki açık uygulamaları kapatma özelliği de eklenmiş.

Bluestacks 5 detaylı inceme için sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz :cool

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, MAERKEK ve gonyalı

gonyalı

gonyalı

Üye
W10 Pro versiyonu için geçerli
Uygulamanın boyutu: 393 MB
Ek indirme: 61 MB
Yüklenip indirilme ve kurulum işlemi yaklaşık 15 dakika sürdü.
(Wifi: TT 2.4 Ghz)

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
2.5 gb falam gayet iyi . Android oyunlarını oyna

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
W10 Pro versiyonu için geçerli
Uygulamanın boyutu: 393 MB
Ek indirme: 61 MB
İndirme aracı birkaç mb bişey ancak, indirilen dosya miktarı dediğiniz kadar. Bu arada diğer windows sürümlerinde yine aynı alanı kaplar.
2.5 gb falam gayet iyi . Android oyunlarını oyna
Kurulumdan sonra 2,5gb alan ilerleyen süreçte 2-3 katına çıkabilir. Yakında güncelleme ile disk temizleme gelirse belli oranda boyut kontrolü sağlanır.
Şuan baktım, 3.2 gb yer kaplıyor, uygulama yükleyip sildikçe bu alan artacaktır, disk temizleyici yakında gelir ve düzene girer.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve MAERKEK
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Windows 11 çıkınca ne olacak acaba. :hmmm

Bir de sorum olacak, siz hangi amaçla kullanıyorsunuz oyun için mi ? yoksa normal sosyal medya gibi basit programları da kullanıyor musunuz ? Tabi en önemlisi android telefonunuzda kullandığınız Google hesabı ile mi, yoksa başka bir hesapla mı kullanıyorsunuz ?

Bunları kullanışlılık açısından soruyorum, bilmediğim bir avantajı varsa ben de kullanmayı düşünebilirim.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Windows 11 çıkınca ne olacak acaba. :hmmm

Bir de sorum olacak, siz hangi amaçla kullanıyorsunuz oyun için mi ? yoksa normal sosyal medya gibi basit programları da kullanıyor musunuz ? Tabi en önemlisi android telefonunuzda kullandığınız Google hesabı ile mi, yoksa başka bir hesapla mı kullanıyorsunuz ?

Bunları kullanışlılık açısından soruyorum, bilmediğim bir avantajı varsa ben de kullanmayı düşünebilirim.
Telefondaki gibi hesabınla google play girişi yapıp istediğin uygulamayı yüklüyorsun, daha çok oyun dışı uygulamalar için kullanıyorum.
Windows 11 çıkınca bir rekabet olabilir, birazda bu sebeple iyileştirmeler görüyorum. Oyun konusunda çok iyi olduğu söyleniyor bu sürümün.
Avantajı telefonu pert etmek yerine bilgisayarda işini görüyorsun, kullanımda farklılıklar olabilir ama genelde oyuncular tercih ediliyor, araştırabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Avantajı telefonu pert etmek yerine bilgisayarda işini görüyorsun

Evet mantıklı bir yaklaşım.

Ya işte ben de uzun bir zamandır Windows 10'un telefonunuz uygulaması ile bunun arasında kaldım.Bir türlü karar veremedim, Windows'un dahili telefon bağlantı uygulaması adam gibi bir hal alsa hiç bu programlara gerek kalmayacak ama bir türlü beceremediler.Aslında yaptılar ama sadece belirli samsung modellerini destekliyor en güzel özelliği (uygulamayı doğrudan ekranda görme).

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Ya işte ben de uzun bir zamandır Windows 10'un telefonunuz uygulaması ile bunun arasında kaldım.Bir türlü karar veremedim, Windows'un dahili telefon bağlantı uygulaması adam gibi bir hal alsa hiç bu programlara gerek kalmayacak ama bir türlü beceremediler.Aslında yaptılar ama sadece belirli samsung modellerini destekliyor en güzel özelliği.
Bu android uygulama çalıştıran sanal bir işletim sistemi ama verilerin silinmez, kullanıp kullanmamak size kalmış.
Ms cephesinde suların durulması zaman alacak gibi.

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
genelde oyuncular tercih ediliyor

Herhalde ''z'' kuşağıdır onlar.

Emulator kullandıracak kadar kaliteli oyun var mı ki android 'de. :lac:

Hadi NES,SNES,GB,GBA,PSP,DOS vs. olsa anlarım sayısız kült olmuş oyun var.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Herhalde ''z'' kuşağıdır onlar.

Emulator kullandıracak kadar kaliteli oyun var mı ki android 'de. :lac:
Bilmem neden olmasın :hmmm Oyun mu oyun işte...
Bu telefon sektöründeki oyunlara da iyi paralar yatıyor, geleceği var.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Bilmem neden olmasın :hmmm Oyun mu oyun işte...

Steam,Origin,Uplay,Gog,Epic kütüphanelerim yüzlerce oyun doluyken bilmem sıra hiçbir zaman apk. oyunlarına gelmez. (1000 yıl ömrüm olsa bile).

:gul: neyse anladım diyeyim, konuyu kapatayım.

Galiba benim istediğim şey daha çok bağlantı programı.
Bildirimler ekrana gelsin yeterli.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
    Konu Sahibi
Steam,Origin,Uplay,Gog,Epic kütüphanelerim yüzlerce oyun doluyken bilmem sıra hiçbir zaman apk. oyunlarına gelmez. (1000 yıl ömrüm olsa bile).

:gul: neyse anladım diyeyim, konuyu kapatayım.

Galiba benim istediğim şey daha çok bağlantı programı.
Bildirimler ekrana gelsin yeterli.
Nostalji arayanların işi değil bunlar, android oyunları yeni jenerasyon oyun ve uygulama için, işin düşerse kullanırsın.
Biliyorsun google play store mağazası zengin bir yapıda, bunları windowsda denemek isteyen yada özel apk yüklemenin, denemenin yollarından birisi.
Bir de şu var malum ms kanadında çoğu şey parayla dönüyor bu bakımdan da bir diğer avantaj yine android uygulamalarda.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve MAERKEK

Üst Alt