Blackra1n Unlock 05.11 baseband ve 3.1.2 3G-3Gs

Sponsorlu Bağlantılar

batu496

Üye
    Konu Sahibi
Blackra1n Unlock 05.11 baseband ve 3.1.2 3G-3Gs

iPhone 3G ve 3Gs

3.1 ve 3.1.2 update yapılmış cihazlar için JB programıdır ve unlock aplikasyonu ( blacksn0w ) ile beraber geliyor

artık download başladı diğer arkadaşların ve benim testlerimde olduğu gibi sorunsuz olarak çalışıyor

tek yapılması gereken uyarı mac kullanıcıları için

.zip dosyasından zipeg ile çıkrırsanız uygulama açılmıyor stufit benzeri uygulamalr ile açın ve sonra çalıştırın sorunsuz çalışacaktır

hactivation eklenmiş artık aktivasyonu yapılmamış telefonlar içinde direkt kullanabilirsiniz ..

ekte hem mac hemde win versiyonları vardır..

kullanım detayları eklenecektir ama pek bişeyede gerek olduğunu düşünmüyorum :9

BLACKRAIN RC3
Geo HOT Sayfasinda olusabilecek yogunluk ihtimaline karsilik RC3 linkini alta ekliyorum premium uyeliktir, silinmez

Alternatif link:

buda yeni blackra1n imiz içerisinde

blacsn0w eklenmiş durumda

açtığınızda blacksn0w u kurarsanız 3G veya 3Gs için 05.11 baseband i unlock yapmış olacaksınız ..

daha evvelden blackra1n yapıp blackra1n simgesini silmeyenler açtıklarında progran kendisini yenilediğini görecekler ve atta update blackra1n yazısına tıklayıp son vers. blackra1n elde edecekler

yani yeniden sil baştan işlem yapmalarına gere yok ..

işte eski blackra1n simgesini silmeyenlşerin karşılaşacağı ekran görüntüsü..

nuclear arkadaş temiz bir anlatım yapmış teşekkürler ..

ARKADAŞLAR ANLATIM İSTEDİNİZ. YAPAMAYANLAR İÇİN ALIN SİZE ANLATIM :)

1.Aşama
İnternet Explorer veya Firefox gibi Web Browserinizden . sitesine girin ve aşşağıdaki Windows linkine tıklayın
Resimleride kendi Serverime yükledim. alıntı yaptığım site çok yoğun açılmıyor.
Blackra1n RC3 ü Bilgisayarınıza indirin.
Yedek Link: Burdanda indirebilirsiniz.

2.Aşama
Dosyayı Bilgisayarınızın masaüstüne kaydedin.

3.Aşama
Bilgisayarınızın Masaüstünde aşağıdaki şekilde beliren blackra1n.exe programını çift tıklayarak açtın.

4.Aşama
iTunes aracılığı ile Orjinal 3.1.2 firmware ye yükseltilmiş iPhone 3G veya iPhone 3GS telefonunuzu
USB Kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. iTunes kapalı olsun. ve ekrandaki gibi programdaki "make it ra1n" butonuna tıklayın.

5.Aşama
Program telefonunuzu otomatik olarak kapatım recovery moda alacaktır.

Telefonunuz açılırken aşşağıdaki şekilde bir resimle karşılaşacaksınız. Şaşırmayın işlemler devam ediyor.

İşlem bitinca blackra1n telefonunuzu yeniden başlatacaktır. Programda aşağıdaki gibi ekran çıktığında
İşlem tamam telefonunuzun açılmasını bekleyin demektir.

Ve son olarak aşağıdaki ekrandki gibi GeoHot un açıklamasıyla karşılaşacaksınız.
Burda diyor ki Program tamamiyla ücretsizdir. ücretsiz olarak sitemden indirebilirsiniz.
Eğer işinizi gördüyse gönlünüzden ne koparsa sitem üzerinden Bağış (Donate) yapabilirsiniz.

6.Aşama
Artık telefonunuzu usb den çıkarabilirsiniz. İşlemlere Telefon üzerinden devam edeceğiz. Bilgisayarla yapacağımız işlemler bitti. Ekrandaki gibi telefonunuzun ekranına blackra1n diye bir simgel gelmiş olması lazım.

Blackra1n i açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Burdan eğer telefoununuza yeni firmware yüklediyseniz Cydia ve sn0w u seçin eğer zaten jailbreaklı ise sadece sn0w u seçin ve sağ üstteki "install" butonuna basın
Yalnız telefonunuz Wifi veya 3G ile internete bağlı durumda olsun.
Telefonunuzun Internete Bağlı Olması Gerekli..!!

BlackRa1n otomatik olarak sırasıyla Cydia ve sn0w için downloada başlıyor.

Sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Burda diyor ki işlem bittikten sonra telefonunuzu restart etmeye gerek yoktur. Eğer Operatörünüzün 3G desteği yoksa telefonunuzun ayarlar bölümünden 3G yi kapatın. ve aşağodaki Close butonuna basarak devam edin.

7.Aşama
Artık bütün işlemler tamamlandı. Telefonunuz artık tüm hatları çalıştırıyor olması lazım ve ekranınıza Cydia simgesi gelmiş olması lazım. Eğer gelmemişse Sbsettings ile Restart Springboard yapın veya teli açıp kapatın.

8. ve Son Aşama
İşiniz bittiği için blackra1n i silmek istiyorsanız telefonunuzun ekranından tekrar blackra1n i açın ve
en alttaki uninstall blackra1n i seçin ve Delete dediğinizde blackra1n telefonunuzdan silinmiş olacak.
Artık jailbreaklı ve unlock lu bir iPhone unuz var.
Güle güle kullanın.:)

Not: Resimler iClarified.com sitesinden alınmıştır. Ben sadece yazıları Türkçeleştirdim.
Yapmayan arkadaşlara artık daha kolay yapabilir.
Hepinize kolay gelsin ve Hayırlı olsun :)

NOT : Blackra1n ile jailbreak yapıp ifunbox, iphone browser tarzı programlarda bağlantı sorunu çekenler cydiadan afc2add i yükleyin.

İA DAN ALINTIDIR....

wifi çözümü

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
sağolasın...

batu496

Üye
    Konu Sahibi

ne demek kardeş. konu ile ilgi yada iphone ile ilgili her sorunda yardım edebilirm mesaj yada konularıma yazman yeterli

--------------- Ekleme ---------------

beyler bu en son versiyonun Jailbreak yolu konu başlığına yazmadım ama konuyu sabitlerseniz daha çok kişiin bu konudan yaralanabileceğini düşünüyorum.

mahmut76_1

Üye
emeğinize sağlık

ferit34

Üye
Bir sorum olacak,Ben yeni Iphone 3GS 32gb aldım,cihaz eve ilk geldi ve açtım.İlk açılışta telefon açılmadı.ekranda itunes yazısı çıktı ve birde usb resimi.Daha sonra cihazı bir telefoncuya götürdüm.itunes yazılımıyla restore ederek yeni Firmware 3.1.2 yükledi.
Telefonu anlatılanlar gibi jailbreak yaptım ve tüm uygulamaları yükledim .Zaten simlock problemim yoktu.Sadece Program yüklemek için Jailbreak yaptım ve yükledim.
Daha sonra telefonu tekrar kapatıp açtığımda telefon tekrar itunes yazısı ile açıldı ve mecburen yine itunes'e bağlayıp yeni firmware yükledim.

Bunun bir çözüm yolu yokmudur?
yoksa yeni üretilen Iphone 3GS lerde Apple yeni bir önlem mi almış. seri no 86946 ile başlıyor

saygılar

yassose

Üye
Bir sorum olacak,Ben yeni Iphone 3GS 32gb aldım,cihaz eve ilk geldi ve açtım.İlk açılışta telefon açılmadı.ekranda itunes yazısı çıktı ve birde usb resimi.Daha sonra cihazı bir telefoncuya götürdüm.itunes yazılımıyla restore ederek yeni Firmware 3.1.2 yükledi.
Telefonu anlatılanlar gibi jailbreak yaptım ve tüm uygulamaları yükledim .Zaten simlock problemim yoktu.Sadece Program yüklemek için Jailbreak yaptım ve yükledim.
Daha sonra telefonu tekrar kapatıp açtığımda telefon tekrar itunes yazısı ile açıldı ve mecburen yine itunes'e bağlayıp yeni firmware yükledim.

Bunun bir çözüm yolu yokmudur?
yoksa yeni üretilen Iphone 3GS lerde Apple yeni bir önlem mi almış. seri no 86946 ile başlıyor

saygılar

ilk magazadan aldiginda zaten itunesle kendin aciyosun telefoncuya bosuna gitmisin jb den sonra muhtemelen snovu da yuklemisindir sadece cydia yi yukle yoksa her kapatmadan sonra ayni problemle karsilasirsin madem sim kildi derdin yok senin icin sadece cydia isini gorur

ferit34

Üye
Cevabınız için teşekkürler ama oda işe yaramıyor
Sorumun cevabını internette buldum.
:megafon:Arkadaşlar 2009'UN 39Uncu Haftasından Sonra Üretilen iPhone 3GS 3.1.2'lerde Güvenlik Açıkları Kapatıldıgı İçin Jailbreak ve Unlock Yaptıktan sonra HATA oluşuyor bu hata telefon kapanıp acılana kdr belli olmuyor yalnız telefonu kapatıp acarsanız telefon itunes'e baglamanızı ve restore etmenizi istiyor telefonu yani acılmıyor bunun şuan 2 çözüm yolu var

:yuru1- Direk telefonu baglayıp itunes'i kapatıp blackra1n yaparsanız hiçbirşey sılınmeden degişmeden en son kapanmadan oncekı halıne donuyor telefon sorunsuz
:vur2- Bu çözüm ise daha kötü çünki itunes'e baglayıp telefonu restore ediyorsunuz buda butun yukledıgınız her + şey'in silinmesine telefonun unlocksuz programsız ve diger uygulama ve mobil eglencelerin yok olmasına sebep oluyor.

blackra1n üreticisi ve iphone üstadı olan kısı bunun sadece şuan bu şekilde düzelebilecegini söylemiş bulunmakta kendi blog sitesinde 1-2 ay içerisinde 3gs icinde gerekli sıkıntıyı giderecekleri yada yeni versiyon 04-01-2010 da çıktıgında o versiyondakı acıklarla bu işi gidericeklerini söyluyorlarlar umarım benım gibi iphone 3gs 16 yada 32 GB kullanan arkadaslar bosuna kendını üzmemiştir :) ben çok araştırdım maddi yada menevi hiçbirşey işe yaramıyor sadece bekliyeceksiniz benımkı 2009'un 42nci haftasi üretilen bir cihaz..
Hepimize Allah Sabır versin :==)
:aman2:

dogandrkn

Üye
benimde elimde amerikadan gelen 3gs 16gb 3.1.2 yazılımla kutusundan çıkan bir cihazım var ancak unlock yapmam gerekiyor bir türlü yapamadım galiba arkadaşın bahsettiği gibi bekliycez. 2 gündür nerdeyse tüm forumları okudum iphone hakkında hiç bilgim yoktu sonunda biraz beklemem gerektiği kanaatine vardım :)

batu496

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar apple son bir kaç ay içinde çıkan iphone 3gs modelleri için jailbreak önlemi almıştır.bu yüzden yeni bir jailbreak yöntemi çıkana kadar blackra1n ve blacksn0w adlı uygulamalar işe yaramamaktadır.bu duyuruyu daha önce jailbreak yapmış ve başarılı olmuş iphone kullanıcıları dikkate almasın .Bu durum Jailbreak yapıp telefonu kapatıp açınca itunes işareti çıkıp restore uyarısı veren iphone lar için geçerlidir.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
yani 3gs ler jailbreak olmuyor mu?

theged

theged

Üye
telefonun kayıtlı ise olmuyor

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
benim 3g oluyor hem de kayıtlı..

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
evet dikkat ettim..

theged

theged

Üye
İNŞ BİR GÜNDE 3GS lilerin yüzü güler...

---------------
bu bekleyiş ne kadar sürcek :bilmm

sezocan_07

Üye
Bende 3.gs 16 gb var yeni aldım.aynı sorun bende de var.Jailbreak yapınca telefon usb de kalıyor.Güncel Blackrain ne zaman cıkar lütfen yardımcı olunuz.Teşekkürler.

anelka22

Üye
öncelikle hepinize iyi cumalar benim bi kos kocama sorunum var ben bu blackrain iphone nime yükleyemedim ne yapitsam olmadi ban biri yardimci olurum bilgi iphone 3gs 32 gb 3.2.1 istedim karti kulana bilirim o2 vetragli su jailbreak yapma istiyorum ama nafile,yardimlariniz icin simdiden tesekküler