Blackberry Priv Android Marshmallow güncelleme ne zaman sunulacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Blackberry Priv Android Marshmallow güncelleme ne zaman sunulacak?
Blackberry’nin yeni akıllısı Priv, Marshmallow güncellemesine 2016’da kavuşacak…

Kanada’nın lider akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Blackberry, şu sıralar yeni bir akıllı telefon modeli ile gündemde yer alıyor. Firma kendi geliştirdiği Blackberry OS mobil işletim sistemi üzerinde çalışan modeller sunarken, gittikçe kötü finansal sonuçların gelmesi sonrasında Android’i kullanma kararı almıştı.

Blackberry’nin Android işletim sistemli ilk modeli ise Blackberry Priv adındaki model oldu. Nispeten üst seviye donanım özellikleri içeren cihaz kayar kızak mekanizmalı QWERTY klavye içerse de yine de ince yapısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca Samsung Galaxy S6 edge modelleri gibi iki yanı kavisli dokunmatik ekrana sahip.

Blackberry’nin yeni akılı telefonu Android 5.1.1 Lollipop mobil işletim sistemi üzerinde çalışırken, doğal olarak Android 6.0 Marshmallow güncellemesi de alacak. Ancak gelen bilgilere göre 2016’dan önce cihaz yeni güncellemeyi alamayacak.

2016’da is henüz hangi tarihte güncellemenin geleceği kesin olarak bilinmezken, Blackberry’nin bu ilk Android akıllısının güncellemesini fazla geciktirmesini beklemiyoruz. Büyük ihtimalle 2016 başlarında yayınlanacak.

Blackberry Priv, 5.4″ büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel Quad HD dokunmatik ekran, 3GB sistem belleği, 32GB dahili veri kapasitesi, Qualcomm Snapdragon 808 yonga seti, 18MP OiS destekli arka kamera, 2MP ön kamera, 3.410mAh batarya gibi teknik özelliklere sahip.

Blackberry Priv Android Marshmallow güncelleme ne zaman sunulacak? - MaxiCep

Sarangni

Sarangni

Üye
Bu cihaz çok güzel ve kaliteli bir duruşa sahip ama BlackBerry fiyatları pahalı oluyor ve muhtemelen yüksek güvenlik önlemleri ile gelecek bir cihaz olacaktır diye düşünüyorum. Onun için ROM geliştirme işleri sıkıntılı olabilir diye düşünüyorum.

eko1113

Üye
Tuhaf geldi bana açıkçası. Markanın seveni koşarak alacaktır. Tuş takımı telefona dandik eski görüntüsü vermiş.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Bu cihaz çok güzel ve kaliteli bir duruşa sahip ama BlackBerry fiyatları pahalı oluyor ve muhtemelen yüksek güvenlik önlemleri ile gelecek bir cihaz olacaktır diye düşünüyorum. Onun için ROM geliştirme işleri sıkıntılı olabilir diye düşünüyorum.
snap808 var ve ilk cihaz olduğu için elbet xda da satın alan geliştiriciler olacaktır yani rom gelir buna :eller:

Sarangni

Sarangni

Üye
snap808 var ve ilk cihaz olduğu için elbet xda da satın alan geliştiriciler olacaktır yani rom gelir buna :eller:

ROM gelir tabi ki sonuçta kökü android dayalı bir sistem. Okuduğum bir yazıda Blackberyy güvenliği ön planda tutan bir firma olduğu için özel bir kodlama yapabileceği tarzında bir şey okumuştum.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
ROM gelir tabi ki sonuçta kökü android dayalı bir sistem. Okuduğum bir yazıda Blackberyy güvenliği ön planda tutan bir firma olduğu için özel bir kodlama yapabileceği tarzında bir şey okumuştum.
tepki çekebilir yinede :hmmm ama elbet kıran bir babayiğit çıkacaktır :ehe

Üst Alt