Black Shark Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Black Shark Root Atma ve TWRP Yükleme
Son zamanlarda firmalar arasında moda haline gelen oyuncu odaklı akıllı telefon modelleri arasında uygun fiyatı ve ilgi çekici tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan modellerden biri olan Black Shark kullanıcılar arasında öyle popüler hale geldi ki firma bu yıl Black Shark 2 adında daha iyi özelliklere sahip devam modelinin duyurusunu gerçekleştirdi.

Bu yazımda sizlere Black Shark root atma ve Black Shark twrp recovery yükleme işlemleri nasıl yapılır ? Kısaca onları anlatacağım. İşlemlere başlamadan önce telefonunuzda bulunan bütün dosyaların yedeğini almayı unutmayın. İşlemlerden dolayı cihazda meydana gelebilecek herhangi bir sorunda maxicep.com sorumluluk kabul etmez.

Black Shark TWRP Yükleme
İlk olarak BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin. Sonrasında BURAYA tıklayarak Black Shark bootloaeder kilidi açma işlemlerini yerine getirin. Ardından tıklayarak Black Shark twrp recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin ve dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirerek adb driver klasörünün içine atın. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak fastboot modunu açın. Telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın ve adb klasörü içerisinde cmd ( komut yöneticisi ) aracını çalıştırın. Ekrana
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın.

Black Shark Root Atma
tıklayarak Black Shark root dosyasını indirin ve telefonunuzun hafızasına atın. Ardından telefonu kapatarak ses açma + güç butonlarına basılı tutun ve cihazı recovery modunda açın. Ardından Install ( Yükle ) kısmına girerek magisk dosyasını seçerek yükleyin. Yükle işleminden sonra telefonu yeniden başlatın. Xiaomi Black Shark root işleminin başarıyla sonuçlandığını görmek için root checker benzeri uygulamaları mağaza üzerinden indirerek kontrol edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli ve as2009

as2009

Üye
selam
Telefona Root atmak için TRWP işlemini yapmak zorundamıyız
Selam root yapmak için trwp işlemini yapmak zorundamıyız

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
selam
Telefona Root atmak için TRWP işlemini yapmak zorundamıyız
Selam root yapmak için trwp işlemini yapmak zorundamıyız
Şuan için evet. Kingroot gibi apklar root yapıyor mu denemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Eren Değerli

as2009

Üye
denedım yapmadı malesef
Black Shark twrp recovery dosyasını ındır dedıgın yerde bulamadım

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Kingroot uygulaması ile daha önceden root yapmıştım. Yapılabilir.
Her cihaz ve her sürümde olmuyor o yüzden denemek lazım :hmmm
Mesela Xperia Z3 de android 4.4 de root yapıyor kingroot ama android 6 da root yapmiyor. Sürüm düşürmek gerekiyor.

Black Shark içinde pek sanmıyorum root yapacağını ama denemekten zarar gelmez yinede :)

• Beğen
Tepkiler: v30xy ve Eren Değerli

Üst Alt