Bitdefender Antivirus Free Edition 1.0.8.33

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Bitdefender Antivirus Free Edition 1.0.8.33
Bitdefender Antivirus Free, bilgsayarınızı kötü niyetli kişi ve yazılımlardan korumak için kullanabileceğiniz Ödüllu ÜCRETSİZ bir güvenlik yazılımıdır. Bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren arkaplanda çalışarak gerçek zamanlı bir koruma sağlamaya başlar.

Hafif bir çalışma sistemine sahiptir; Her zaman için kaynak tüketimini minimal düzeyde tutmaya çalışır. Bunun yanısıra, yüksek düzeyde bir koruma sağlar;
kötü amaçlı yazılım, web site ve kişilere karşı akıllı koruma fonksiyonlarına sahiptir... Kişisel Olarak Öneribileceğim En iyi Ücretsiz Antivirüs Programıdır.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA., Bab-ı Umut, DeV/AsA ve 1 kişi daha

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Windows 7 'de bunu kullanıyordum, inanılmaz başarılı bir marka.
Üstelik görebileceğiniz en sade Antivirüs yazılımı, ayar menüsü bile yok, arka planda işini yapar sizi rahatsız etmez. :oke:

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Üstelik görebileceğiniz en sade Antivirüs yazılımı, ayar menüsü bile yok, arka planda işini yapar sizi rahatsız etmez. :oke:
Boşuna ödüllü degil. :)

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
PALA.

PALA.

Üye
Bitdefenderin 64 bit sürümün de bellek kullanımı 300 mb civarında, 32 bit versiyonu ise 150 mb civarında olabilmekte...
Geçtiğimiz sene yazılımı test etmiştim bu sene de durum aynı mı ? Çoğu 64 bit tabanlı antivirüsün RAM tüketimi böyle :hmmm

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Bitdefenderin 64 bit sürümün de bellek kullanımı 300 mb civarında, 32 bit versiyonu ise 150 mb civarında olabilmekte...
Geçtiğimiz sene yazılımı test etmiştim bu sene de durum aynı mı ? Çoğu 64 bit tabanlı antivirüsün RAM tüketimi böyle :hmmm

Yaklaşık 1.5 senedir Windows 10 kullandığım için bakamıyorum ama konuyu biraz araştırdım.
En yakın tarihli kaynak bunu bulabildim (Antivirüs markalarının karşılaştırmalı bellek kullanımı):

Not:En güncel sürümün de aynı değerlerde olacağını tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
Yaklaşık 1.5 senedir Windows 10 kullandığım için bakamıyorum ama konuyu biraz araştırdım.
En yakın tarihli kaynak bunu bulabildim (Antivirüs markalarının karşılaştırmalı bellek kullanımı):

Not:En güncel sürümün de aynı değerlerde olacağını tahmin ediyorum.
Paylaşım için teşekkürler, test geçen yıl güncellenmiş ancak bazı veriler beş yıllık...
Test de avast 8.0 sürümü var. Bu sürüm win 8 zamanında çıkmıştı 2012-2013 dü sanırım benim en sevdiğim avast sürümü olmuştu dokunmatik ekranlı tablet pc ler için arayüzü değiştirilmiş çok tatlı bir arayüz gelmişti ama nedense sevilmedi :hmmm

Avastın 8 sürümünün desteği tamamen kesildi bu sebeple. Avast 11.0 sürümünden itibaren win 10 da stabil çalışmaktadır.
Avast yeni 18.0 free sürümünü pek beğenmedim aşırı derecede reklama boğmuşlar yazılımı iğrenç gerçekten.
Yükledikten sonra pek arayüzü görmesek dahi iğreç olmuş, ücretsiz diye reklama boğmalarını hiç beğenmedim :)

• Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Paylaşım için teşekkürler, test geçen yıl güncellenmiş ancak bazı veriler beş yıllık...

Evet, bazı veriler beş yıllık. :gul:
Aslında bu bile başlı başına bir veri sayılır, günümüzde Antivirüs yazılımları eskisi kadar önemli görülmüyor.Microsoft'un Windows 10 ile yerleşik güvenlik yazılımında çok iddialı olması bunun en büyük sebeplerinden zaten.Hatta ben bile Windows 10 'a geçince ekstra bir güvenlik yazılımı yüklemeye gerek duymadım, ki çok pimpirikli biri olmama rağmen.

On yıl önce bir PC için vazgeçilmez olan şeylerin başında Antivirüs programı, yetmez Anti-Malware yazılımları o da yetmez bakım için ''tools'' programları olurdu.Bunları da geçtim bizim Nokia s60v2 'lere bile Norton Antivirüs yüklerdik.
İnsanlar anladı ki bu programların çoğu yarardan çok, sistemi yorarak kullanıcı deneyimini ciddi ölçüde aksatıyor.

Ben gerek görmüyorum ama ekstra bir yazılım kullanmak isteyenlere Bitdefender free 'yi öneririm.Ayar yapma derdi yok, reklam yok, tek tıkla devre dışı bırakabiliyorsunuz, arayüzü küçük ve sade bence şahane, hafifliğiyle bilinen bir marka gerçekten de öyle. :gul:

Bu da Kasım 2012 :)

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Evet, bazı veriler beş yıllık. :gul:
Aslında bu bile başlı başına bir veri sayılır, günümüzde Antivirüs yazılımları eskisi kadar önemli görülmüyor.Microsoft'un Windows 10 ile yerleşik güvenlik yazılımında çok iddialı olması bunun en büyük sebeplerinden zaten.Hatta ben bile Windows 10 'a geçince ekstra bir güvenlik yazılımı yüklemeye gerek duymadım, ki çok pimpirikli biri olmama rağmen.

On yıl önce bir PC için vazgeçilmez olan şeylerin başında Antivirüs programı, yetmez Anti-Malware yazılımları o da yetmez bakım için ''tools'' programları olurdu.Bunları da geçtim bizim Nokia s60v2 'lere bile Norton Antivirüs yüklerdik.
İnsanlar anladı ki bu programların çoğu yarardan çok, sistemi yorarak kullanıcı deneyimini ciddi ölçüde aksatıyor.

Ben gerek görmüyorum ama ekstra bir yazılım kullanmak isteyenlere Bitdefender free 'yi öneririm.Ayar yapma derdi yok, reklam yok, tek tıkla devre dışı bırakabiliyorsunuz, arayüzü küçük ve sade bence şahane, hafifliğiyle bilinen bir marka gerçekten de öyle. :gul:

Bu da Kasım 2012 :)
O dönem nokıa telefonlarda antivirüsün sanki olması şartmış gibi bir hava vardı :)
Eskiden antivirüs + malware + firewall + asc + ... giden kombinasyonlara çok gülmüşümdür :kıskıs:
Bilgisayarı güvenli yapayım derken, farkında olmadan çöplüğe çeviriyordu çoğu kişi, malesef bu günde devam edenler var.
Eskiden beri sadece avast + ccleaner builds kullanıyorum memnunum. Microsoft essential securitye hiç ısınamadım :dondum:

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Eskiden Eset NOD 32 çok Populer bir Virüs Programıydı. İlla o PC Açılışında NOD 32 Logosunu görecektik. :) Her bilgisayarda mutlaka oluyordu. Ama şimdi Populerligini yitirdi doğrusu.

Son düzenleme:
  • Beğen
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
  • Beğen
Tepkiler: PALA.
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Paylaşım için :tşk:
Kendi adıma konuşmam gerekirse eğer şahsen Kaspersky'den vazgeçmem. tabi herkesin tercihi farklı, saygı duymak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, PALA. ve TheNightMare.
PALA.

PALA.

Üye
Çok havalı oluyordu ama, canımız sıkıldıkça system scan yapardık.Ben bir ara parayı basıp NetQin bile kullanmıştım. :gul:
İçlerinde en kralı da odur, bir antivirüsden çok daha fazlası :)
Ben de yaptım, tecrübesizlik yılları işte. :kıskıs:
Kim yapmadı ki :) bizde yaptıklarımızdan biliyoruz zaten :) kısa süre kullandım, sonra dedim ki, microsoft akılsız mı :kıskıs:

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
    Konu Sahibi
Paylaşım için :tşk:
Kendi adıma konuşmam gerekirse eğer şahsen Kaspersky'den vazgeçmem. tabi herkesin tercihi farklı, saygı duymak gerekir.
Şu anda Bende Kaspersky Free Kullanıyorum. İşimi fazlasıyla Görüyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve Bab-ı Umut
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Eskiden Eset NOD 32 çok Populer bir Virüs Programıydı. İlla o PC Açılışında NOD 32 Logosunu görecektik.Her bilgisayarda mutlaka oluyordu.

İnternet kafelerin ve formatçıların vazgeçilmezi.
Key'i en kolay bulunan oydu galiba. :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve TheNightMare.