Bis Olmadan Internete Girmek

Sponsorlu Bağlantılar

verengul

verengul

Üye
    Konu Sahibi
Bis Olmadan Internete Girmek
Arkadaşlar merhaba,

BIS / BES aboneliği, Blackberry browseri kullanabileceğiniz, internete girebileceğiniz çalışan bir yöntemi sizlerle paylaşmak isterim.

Öncelikle sistem yedeğinizi, en azından Servis kitaplarınızın yedeğini almanızı öneririm.

Blackberry cihazında;

Seçenekler > Cihaz > Gelişmiş Sistem Ayarları > Servis Kitapları

Servis kitapları açık durumdayken,

[ALT] basılı tutarak sırasıyla "S B E B" tuşlandığında ve ekranda "Legacy SB Restore Enable" mesajı beliriyor.

(Storm için sanal klavyede
kilit ikonu görünene kadar [!?123] basılı tuttuktan sonra [4 ? 2 ?] tuşlayın.)

Cihazı Blackberry Desktop Manager'a bağladıktan sonra,

Blackberry Desktop Manager' da (ESKİ) "Backup and Restore" ye tıklıyoruz.

Blackberry Desktop Software' de (YENİ) "Cihaz" sekmesinde "Geri Yükle" ye tıklayarak geri yükleme arayüzünü açıyoruz.

"Klasörü değiştir..." butonuna tıklayarak indirmiş olduğumuz .ipd uzantılı Servis kitapları yedeğinin yükleneceği konumu gösterdikten sonra "Geri Yükle" ye tıklayarak işlemin tamamlanmasını sağlıyoruz."antibis.ipd" adlı servis kitabı cihaza kopyalanmış oluyor.

Daha sonra Cihaz ayarlarından APN ayarlarını yapacağız.
Seçenekler > Cihaz > Gelişmiş Sistem Ayarları > TCP IP ayarlarında,
APN ayarlarını aktif duruma getirerek kullandığınız şebeke için geçerli olan APN' yi (Vodafone ve Avea için; "internet" ) girdikten sonra kayıt ederek çıkabilirsiniz.

Son olarak kısa açıklama yapayım.Browser profilleriniz artık aşağıdaki gibi olacak.

Hotspot = Wifi
Browser = Wap

Bunun ardından hemen deneme yapabilir Blackberry Browserinizi Güle Güle Kullanabilirsiniz.

tahakerim

tahakerim

Üye
hangi cihazlarda bu 8700 oluyo mu?

verengul

verengul

Üye
    Konu Sahibi
bütün blackberry cihazlarda oluyor. ben bold 9700 da denedim oldu.

TheMatrix

Üye
S.a teşekkür ederim arkadaşım böyle bi paylaşımın için. Şuan bis var belki kapatabilirim bu mesenger falan acaba çalışırmı. aha doğrusu bu BİS paketi ne işe yarıyor. BİS olmadan nelerim çalışmıyor. E-posta takip eden birisi değilim. Hatta 250 posta olunca siliyorm:D

TheMatrix

Üye
Bİs paketim yeterli parayı yükleyecek bakiyem olmadığından bitti ve bende fırsat bu fırsat dedim ve denedim. Wiraless ten bağlanamıyordu ama artık bağlanıyor teşekkürler güzel paylaşımın için :) Msn twitter mail olayı ayrıca bb mesenger kullanılmıyor şuan. Kısaca bb app worldden ne yükleniyosa hiçbiri kullanılmıyor. Artık başka programlar aramaya başlıcam :)

kralhack

Üye
Hocam merhabalar, dediklerinizi aynen uyguladım fakat kvk lı cihazım bir türlü wirelessden internete girmemekte ısrarcı...ne yapmalıyım acaba tecrubelerinizi paylaşırmısınız. AppWorld e de giremiyorum...

_Faruk

Üye
arkdaşlar bugün elime bb 9800 ulaştı ancak saatlerdr uğraşmama rağmen wifi üzerinden internete bağlanamadm bu bis muhabbetnden galiba modeme bağlanmama rağmen telefon ip dns almıyor bu dediklerinizi de yaptım ancak bi sonuç elde edemedim yardım edebilirseniz sevinirim

N1C<-lazımdeğil

N1C<-lazımdeğil

Üye
deneyen var mı işe yarıyor mu ?

mtway

Üye
Benim hattım turkcell orda sadece avea ve vodafone yazıo benom tlf da olmaz mı

----------Eklendi @ 14:41:08 ---------- Yazıldı @ 14:34:45 ----------

Benim hattım turkcell orda sadece avea ve vodafone yazıo benom tlf da olmaz mı
öğrendim arkadaşlar turkcell için de Apn internet olarak geçior..

kazimekinn

kazimekinn

Üye
linkten antibis.ipd silinmiş yenı bır lınk verılırse sevınırım

getup111

Üye
Antibis dosyasI lazm beyler lutfen bir upload eden olursa hayrIna :)

yolsuz61

Üye
Arkadaşlar bu ayarı yaptıktan sonra tekrar wifisiz yerlerde BİS paketimizle bağlanabilecek miyiz?

delta4598

delta4598

Üye
olmuyor babacan 9300 curve ile denedim ama hiçbir faydası yokk...

teko-g

Üye
s.a arkadaşlar ben !?123 bu olayı anlamadım ya bilen warsa yardım edebilirmi?

• Beğen
Tepkiler: XRESSOX

sez4r

Üye
bu konuyu acıp destek olan arkadasımız lınkten antıbıs sılınmıs ve arka arkaya degısık sayı sekıller yazma olayı nedır bır vıdeo cekıp hepımıze acıklık getırsen

• Beğen
Tepkiler: XRESSOX

Üst Alt