Haber Bir iPhone 7 daha yandı

TurkishLord

TurkishLord

Üye
    Konu Sahibi
En son ünlü teknoloji devi Samsung'un Galaxy Note 7 cihazlarının üretimden kaynaklı batarya sorunu olmasından dolayı yanmaları ve patlamaları unutulmamış iken, aynı sorun yakın zamanda ülkemizde de çıkışını gerçekleştiren iPhone 7 cihazında da meydana gelmişti. Çin'de yeni aldığı iPhone 7 cihazını ilk defa şarja takan kişi, cihazın patladığını söylemişti ki Apple ise olayı inceleyeceklerini açıklamıştı. Herkes bunun bir aksilik olduğunu, cihazlarda sorun olmadığını düşünürken gelen bu açıklama herkeste şok etkisi yarattı. Zira söylenene göre bir iPhone 7 cihazı daha arabanın içerisinde alev almış ve arabayı da kullanılamaz hale getirmiş. Amerika'da gerçekleşen olayda Mat Jones adlı kullanıcı, özel aldığı sörf dersine katılmak için sahile gitmiş. Cihazını arka koltukta sırf güneş ışınlarından etkilenmemesi için kıyafetlerinin altına koyan Mat Jones, dersten döndüğünde ise arabasının yoğun dumanla kaplandığını görmüş. Sorunun ilk önce motordan kaynaklı olduğunu düşünse de arka koltuğa baktığında telefonunun alev alev yandığını fark etmiş.Olaya yangın tüpüyle müdahale edilmesinin ardından ise alevler kontrol altına alınmış ancak ne kıyafetler ne cihaz ne de arka koltuk artık kullanılır halde değilmiş. Henüz cihazının 6 günlük olduğunu söyleyen Mat, cihazdan normalde çok memnun olduğunu ve böyle bir şeyin nasıl olduğunu hala anlamadığını söyledi. Yaşananlarla ilgili henüz Apple resmi bir açıklama yapmadı ancak söylentiye göre şirket, bu sorunu araştırmaya başlamış ve gerekirse cihazları geri çağırma hazırlığında da olabilirmiş. Bakalım şirket olayla ilgili nasıl açıklama yapacak bekleyip göreceğiz.

Alıntıdır.
 
  • Beğen
Tepkiler: Cadillac34
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yangın Tüpü Beyaz Toz Bırakmazmı Nasıl Bir Müdahale Etmişler Merak Ettim
 
besim.farhan

besim.farhan

Üye
İnandırıcı değil Samsung oyunu gibi


iPhone ile uygulamasından gönderildi.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt