Bir Haftalık Banka Kredisi(adam zeki biriymis yaw)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cnbrs56

cnbrs56

Üye
    Konu Sahibi
Bir Haftalık Banka Kredisi(adam zeki biriymis yaw)
New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak istediğini söyledi. Görevli onu, müşteri temsilcisine götürdü. Adam, çok acele bir is için Avrupa'ya gitmek zorunda olduğunu ve bu nedenle bir hafta vadeli 5000 dolar krediye gereksinim duyduğunu söyledi. Müşteri temsilcisi kısa bir araştırma yaptıktan sonra. "Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almanız için bir engeliniz yok" dedi ve ekledi: "Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamızla daha önce hiç çalışmamışsınız. Banka olarak sizi resmen tanımıyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz için karşılığında sizden bir teminat almak zorundayız". Adam cebinden Rolls Royce'un anahtarını çıkardı, bankanın müşteri temsilcisine uzattı: "Çok acelem var, uçağa yetişeceğim." dedi. "Kapıdaki Rolls Royce'umu teminat olarak alabilirsiniz". Kredi işlemleri çok hızlı bir bicimde tamamlandı. Banka Rolls Royce otomobili bankanın garajına çektiler, adama da 5000 dolar krediyi verdiler. Müşteri temsilcisi, kişisel merakını gidermek için bir hafta boyunca özel bir araştırma yaptı ve bankalarının bu yeni müşterisinin çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servet sahibi olduğunu öğrendi. Bir hafta sonra adam yeniden gelip, borcunun anaparası beş bin dolarla, bir haftalık faizi 9.5 doları ödedikten sonra, müşteri temsilcisi bir türlü yenemediği merakının dürtüsüyle sordu: "Sizin, çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servetin sahibi olduğunuzu öğrendim" dedi. "Yalnızca kişisel merakımdan soruyorum. Lütfen söyler misiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan beş bin dolarlık krediye neden gereksinim duydunuz?" Adam hafifçe gülümsedi: "Siz de bana lütfen söyler misiniz?" dedi. "Böyle lüks bir otomobili, New York'ta hangi kapalı garaja, bir hafta boyunca 9.5 dolara bırakabilirsiniz?
(Para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz, zeka da gerekir.)

• Beğen
Tepkiler: nitroux, omerynd, OğuzcanAbi ve 1 kişi daha

mangdaşire

mangdaşire

Üye
:oha: teşekkürler...

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Güzelmiş teşekkürler...

OğuzcanAbi

Üye
güzel :D

cnbrs56

cnbrs56

Üye
    Konu Sahibi
ben teşekkür ederim

nitroux

nitroux

Üye
Daha öncede duymuştum bunu ve ozamanda şu anki kadar hayran kalmıştım. Güzel paylaşım Teşekkürler...:oke:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
new york'ta garaj fiyatının saatlik 68 dolar olduğunu duydum ayna programından.

asi_gen07

asi_gen07

Üye
waaayyyy adam boşuna zengin olmamış mezarcı bu mezarcı :D

dufy85

dufy85

Üye
duymuştum bunu gerçekten akıllıca :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt