Bir Bölümün Moderatörü O Bölümün Uzmanıdır!..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bir Bölümün Moderatörü O Bölümün Uzmanıdır!..
Arkadaşlar bu konuyu özellikle teknik bilgi gerektiren bölümlerin moderatörleri tarafından yapılan eylem, işlem, yazılan mesaj ve açılan konular hakkında açıyorum.

Ben bu sitenin en eski adminiyim arkadaşlar. Her yerde yetkim var. Ama bu beni X mod.dan üstün yapmaz. Neden?
Zira rütbeme rağmen ben bir android kategorisine test mod bile olamam! Buna yeterli değilim çünkü. Ya da bada ya da symbian... Ben bunlardan anlamam arkadaşlar.
Zaten bu konuda teknik bir şikayet geldiğinde çoğu zaman ilgili mod. arkadaşa bırakırım yapılacak eylemi.

Bir şirketin müdürü olmak o şirketin avukatından çok hukuk doktorundan çok tıp mühendisinden çok inşaat bilgisine sahip olmak demek değildir zaten.

Yani bu teknik bölümlerde görevli mod. arkadaşların kendilerine özel bilgi birikimleri oldukça değerli. Zaten bu nedenle o bölümlerde görev yapıyorlar.
Bu nedenle başka modlar onların bölümünde üye kadar yetkisiz kalıyorlar.

Fakat bir kategorinin yöneticisi iseniz, orada yaptığınız eylem - işlem - yazdığınız mesaj - açtığınız konularda bilgi sahibi olmanız zorunludur.
Yani;
siz bir üyenin teknik bir mesajını yanlış yönlendiriyor diye siliyorsanız
doğrusunu bilmeniz beklenir.
Bir üyenin pro. konusunu eski sürüm diye çöpe alıyorsanız,
yeni sürümünden haberdar olmanız beklenir.
Bir oyun hakkında yorum yapıyorsanız,
oyundan anlamanız beklenir.
Bir konu açıyorsanız,
o konu hakkında bilginiz olması beklenir.

Tek tek isim vermeye gerek yok, teknik kategorilerde görev yapmış arkadaşlarımın nasıl emek emek uğraştığını, gecenin bir yarılarına kadar telefonlarını helak edene kadar program yükleyip deneyip sildiklerini bilirim. Güven bu konuda ne demek istediğimi iyi bilenlerdendir mesela.

Örneğin bir mod. bir konu açıp, bir program paylaşıp, üye tarafından bu ne? diye sorulduğunda "ben ne bileyim" diye cevap veremez arkadaşlar.
Bir mod. yaptığı olumlu - olumsuz tüm eylem ve işlemler hakkında bilgi sahibidir. Benim de symbian'da Samsung'da konum var. Biliyorum ne olduğunu ve açtım. Sorulacak sorulara da cevap vermeye muktedirim.

Bilmiyorsanız arkadaşlar, yapmayın. Bilmiyorsanız açmayın, bilmiyorsanız silmeyin, taşımayın, cevaplamayın, onaylamayın, kilitlemeyin, çöpe almayın.
Ben de bilmediğimi yapmaya kalkmam siz de kalkmayın.
Aksi takdirde yönetimi üyelere alay konusu yaparsınız.

(Bugün karşılaştığımız bir sorun dolayısıyla geneli ilgilendirdiğinden konu açarak duyurulması gereği duyulmuştur. Tüm arkadaşlarımızın bilgisine...)

• Beğen
Tepkiler: Reşwan ve noss_bar

anılbaran

anılbaran

Üye
:evet:

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Katılıyorum .
Güzel bir konuya değinmişsin Ata .

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
:alkis:
:oke:

minoo

minoo

Üye
Ben geçen Erol'dan bir bölümde yetki isteyip sonra yeniden verdim.
Yetki ver bölüm karışık toparlayayım ama bölüm hakkında bilgim yok orayı idare edemem, işim bitince geri al dedim. Sonra o da aldı.
Ama konu dışı benden sorulur bebek.

KayraBey

KayraBey

Üye
Konu benim için açılmış bu gayet açık. Bende artık bu konuya gore hareket ederim olur biter.

KayraBey

KayraBey

Üye
Yok vazgeçtim :) Ben yoluma aynen devam edeceğim seviyorum sizleri... işime bakar kimseyle muhattap olmam.

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Ha ışte sayın adminim tesekkurler tam uygun kelimeleri birbirine bağlayarak içeriği açık bir konu olmuş.
Aynen bir avukat tabiriyle halletmissiniz.
Gerçi meslek icabı olsa gerek.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bilgilendirme için teşekkürler :oke:

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Önemli bir konu ile önemli bir mevzu açıklanmış Bildiğin işi yapıacaksın bilmediğine dönüp bakmayacaksın bile teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt