Bios ekranı Tam Ekran Olmuyor ( 2017 )

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bios ekranı Tam Ekran Olmuyor ( 2017 )
Bios ekranım monitör de tam ekran yapma şansımız yokmu Windows açıldığında tam ekran fakat açılıştaki bios ekranı ve bios ayar yeri tam ekran değil bunu bios ekranı ayarları kısmında tam ekran nasıl yapabilirim

Görüntü :

▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ [_£_M_[[emoji768]]_£_] █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı driveri güncelleme yap düzelir demeyin Windows açıldığında görüntü tam sadece bios ekranı

▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ [_£_M_[emoji768]_£_] █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂ ▁

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Anakartı Değiştirmen Gerek Tam Ekran Olacağını Zannetmiyorum.Zaten Orada 1 2 Sn Ya Kalıyor Ya Kalmıyor.Ekran Kartı Vs Güncellesende Fark Etmez Bir İhtimal Biosu Güncellersen Düzelir

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bios güncellemem için hangi uygulama var acaba gigabayt in Ana karti

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Up up maxicep [emoji344] [emoji344] [emoji344]

Villager

Villager

Üye
BIOS güncelleme işine bu konularda bilgin yoksa girme derimi, yanlış bir harekette anakartın kullanılmaz hale gelir çünkü.

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Yok güncelledim sorun olmadı .

Ama tam ekran olmadı

Maxicep.

Son düzenleme:
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Halen tam ekran yapamadım maxicep gibi sitede bilen yok mu ?

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Halen tam ekran yapamadım maxicep gibi sitede bilen yok mu ?

Bios u mu güncelledin ? Güncelliyince ekran öyle sabit kalıyo..
- Sen DVI mı taktın kullanıyon ? Hdmı dene ?
- Monitörün ayarlarını auto duruma getir bakalım düzelir mi

Bir yorum,
"CSM ayarını Auto olarak ayarlayıp UEFI'yi devreye soktuğunuzda, ekran kartı da izin veriyorsa Windows'un yüklenmesindeki ve diğer işlemlerde çözünürlüğün 1080p olduğunu göreceksiniz. Ayrıca ekran kartı sürücüsü yüklü olmasa bile yine 1080p görüntü alabiliyorsunuz"

Bende kadeşimin Pc'sini Tv ye bağladım hdmı ile, tv ekranında geniş gösteriyodu. Amd Catalyst Control Center girdim,
Dijital flat panellerim girdim,
En boy oranını sabitle uyguladım düzeldi.
Ama tam ekran oldu ama yeterince değil,
Arçelik 106 lcd tv kullanıyoz, Yani Tv eski ondan olabilir. Yeni olsa herelde otomatik ayarlar..
Seninki Normal görünüyo ? Daha küçük olanıda var..

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
O dijital flat ayarindan masaüstünu full yaptım ( format atmıştım formattan sonra masaüstü de bios ekranı gibi tam değildi ekran kartı yazılım ayarindan düzelttim ) fakat bios ekranı full değil monitörüm HDMI çıkışlı ve ekran kartına HDMİ ile bağlı Ayriyeten biosu güncelle düzelir dediler güncelledim yine aynı

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
O dijital flat ayarindan masaüstünu fu ll yaptım ( format atmıştım formattan sonra masaüstü de bios ekranı gibi tam değildi ekran kartı yazılım ayarindan düzelttim ) fakat bios ekranı fu ll değil monitörüm HDMI çıkışlı ve ekran kartına HDMİ ile bağlı Ayriyeten biosu güncelle düzelir dediler güncelledim yine aynı

Monitörün ayarlarını auto duruma getir ?
Veya sağlam bilgisayar tamiri yapan yere götür, orda orjinal windows dvd'sinden güzelcene bi format atsın düzelir herelde..

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Monitörün ayarlarını auto duruma getir ?
Veya sağlam bilgisayar tamiri yapan yere götür, orda orjinal windows dvd'sinden güzelcene bi format atsın düzelir herelde..
Formatta sıkıntı yok en güncel Windows ü yükledim başka bir Windowsda yükledim yine aynı yani sorun Windowsda değil ayriyeten monitörde ayarları auto duruma alma gibi yer yokki bence bu bios ayarları bölümünden bir seçenekle duzeltilebilecek birşey ama bulamadım

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Formatta sıkıntı yok en güncel Windows ü yükledim başka bir Windowsda yükledim yine aynı yani sorun Windowsda değil ayriyeten monitörde ayarları auto duruma alma gibi yer yokki bence bu bios ayarları bölümünden bir seçenekle duzeltilebilecek birşey ama bulamadım

Bana sorarsan o formatı at. yine düzelmezse bilgisayarcıya danış..

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
monitör ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsin
olmazsa senin için sorun oluşturacak bir durum değil :)

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
monitör ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsin
olmazsa senin için sorun oluşturacak bir durum değil :)
Monitör ayarları diyorsunz ama monitörde ayarlarından dolayı sorun olsa masaüstünde de ekran öyle olur demi ? Ama bende masaüstünde sorun yok tam ekran masaüstü

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ekran fazla büyük gelip BIOS ortalama şekilde o ekranı öyle gösteriyor olabilir. Sonuçta BIOS da ufak bir yazılım böyle bir ayarını da hiç duymadım oraya takılmayınız :)

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Ekran fazla büyük gelip BIOS ortalama şekilde o ekranı öyle gösteriyor olabilir. Sonuçta BIOS da ufak bir yazılım böyle bir ayarını da hiç duymadım oraya takılmayınız :)
Olabilir 21.5 " monitör

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Monitör ayarları diyorsunz ama monitörde ayarlarından dolayı sorun olsa masaüstünde de ekran öyle olur demi ? Ama bende masaüstünde sorun yok tam ekran masaüstü

masaüstünü kimi ekran kartları düzenliyor monitörü görüp oranlıyor
ama dediğim gibi yine hiçbirşeyi etkilemez buranın kesik olması sizin için önemli olmamalı

Üst Alt