Bilim insanlarından 'uzaylı' uyarısı!

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
    Konu Sahibi


İki Alman bilim insanı yazdıkları kitap ile
insanoğlunun dünya dışı medeniyet arayışının sonuçları hakkında uyarılarda bulundu.

Michael Schetsche ve Andreas Anton isimli iki Alman bilim insanın yeni kitabı dünya dışı
medeniyet arayışının potansiyel tehlikelerini bir kez daha gündeme getirdi.

Zira iki bilim insanı uzaya gönderilen sinyallerin medeniyetimizin sonunu getirebileceği olasılığının altını çizdi ve bu projelerin durdurulması gerektiğini belirtti.

Anton ve Schetsche göre, gönderdiğimiz
sinyaller ile varlığımızdan haberdar ettiğimiz
dünya dışı medeniyet barışçıl bir topluluk
olmayabilir.

Benzer iddia geçtiğimiz yıllarda hayatını
kaybeden Ünlü İngiliz fizikçi Stephen
Hawking'den gelmişti.

Defalarca dünya dışı varlıkların başka bir deyişle uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceği uyarısında bulunan Hawking, bu yönde araştırmalarda bulunmanın insanlığın kendi sonunu yaklaştırdığı uyarısında bulunmuştu.


İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt