bilgisayarımın driverlarını bulmamda bana yardımcı olabilirmisiniz?

 • 26 Nisan 2011
 • 3161 Okunma
 • 8 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. pc vestel p4 3.06 tt net pc2

  bilgisayarımın adı bu sanırım. format attım fakat driver cdsini bulamadım. bu bilgisayarın driverlarını nereden bulabilirim?
   


  Yazan: delimakina
 2. everst programını bilgisayara kur orda anakart seskartı driverlerini göreceksin onları yaz biryere googlede arat bul:oke:
   
 3. Anakartın marka ve modelini bilsen yeter gerisi peşi sıra geliyor. Biraz anlıyorsan bulmaman mümkün değil.
   
 4. Evet Everest Ultimate Edition adlı programı indirip öğrenebilirsin ..
   
 5. programsız öğrenebilirsin. bilgisayarıma sağ tıkla yönet tıkla. aygıt yöneticisine gir. orda driverı yüklü olmayan aygıtlar sarı bir soru işareti şeklinde görüntülenecek. aygıta sağ tıkla özellikler seç. ayrıntılar sekmesine gel. donanım kimlikleri diye bişey var onu seç. orada buna benzer kodlar olacak PCI\VEN_1002&DEV_95C5&SUBSYS_22521787&REV_00
  buradaki ven_1002 yazan yer üretici kodu. Dev_95c5 ise ürün kodu. bunların sayı olan kısımlarını PCI Vendor and Device Lists da arat. örneğin 95C5. orda çıkacak :)
   
  aagkn bunu beğendi.
 6. faydalı bir bilgi teşekkürler
   
 7. Driver Magic Diye Bi Program Var Onu Kur O Kendisi Driverlerin Son Sürümlerini ve İndirme Linklerini Buluyor... :oke:
   
 8. Bahsettiğin program uzun süredir kullanıyorum bulmaktan ziyade eğer o program ile backup aldıysan işe yarıyor almadıysan driver magic'de bişey yapamıyor. Yani format atmadan önce driverların listesini çıkartıp onları backup.zip yapıyor. Formattan sonra bu backup üzerinden yeniden driverları tanıtıyor.
   
 9. Dediğin Doğru Backup Yapıyor Ama Driveride Buluyor...
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 03:48