bilgisayarımın driverlarını bulmamda bana yardımcı olabilirmisiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

delimakina

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayarımın driverlarını bulmamda bana yardımcı olabilirmisiniz?
pc vestel p4 3.06 tt net pc2

bilgisayarımın adı bu sanırım. format attım fakat driver cdsini bulamadım. bu bilgisayarın driverlarını nereden bulabilirim?

stainless steel

stainless steel

Üye
everst programını bilgisayara kur orda anakart seskartı driverlerini göreceksin onları yaz biryere googlede arat bul:oke:

alemburda

alemburda

Üye
Anakartın marka ve modelini bilsen yeter gerisi peşi sıra geliyor. Biraz anlıyorsan bulmaman mümkün değil.

MeLih_061

MeLih_061

Üye
Evet Everest Ultimate Edition adlı programı indirip öğrenebilirsin ..

feyloz

Üye
programsız öğrenebilirsin. bilgisayarıma sağ tıkla yönet tıkla. aygıt yöneticisine gir. orda driverı yüklü olmayan aygıtlar sarı bir soru işareti şeklinde görüntülenecek. aygıta sağ tıkla özellikler seç. ayrıntılar sekmesine gel. donanım kimlikleri diye bişey var onu seç. orada buna benzer kodlar olacak PCI\VEN_1002&DEV_95C5&SUBSYS_22521787&REV_00
buradaki ven_1002 yazan yer üretici kodu. Dev_95c5 ise ürün kodu. bunların sayı olan kısımlarını da arat. örneğin 95C5. orda çıkacak :)

• Beğen
Tepkiler: aagkn
aagkn

aagkn

Üye
programsız öğrenebilirsin. bilgisayarıma sağ tıkla yönet tıkla. aygıt yöneticisine gir. orda driverı yüklü olmayan aygıtlar sarı bir soru işareti şeklinde görüntülenecek. aygıta sağ tıkla özellikler seç. ayrıntılar sekmesine gel. donanım kimlikleri diye bişey var onu seç. orada buna benzer kodlar olacak PCI\VEN_1002&DEV_95C5&SUBSYS_22521787&REV_00
buradaki ven_1002 yazan yer üretici kodu. Dev_95c5 ise ürün kodu. bunların sayı olan kısımlarını da arat. örneğin 95C5. orda çıkacak :)

faydalı bir bilgi teşekkürler

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Driver Magic Diye Bi Program Var Onu Kur O Kendisi Driverlerin Son Sürümlerini ve İndirme Linklerini Buluyor... :oke:

alemburda

alemburda

Üye
Driver Magic Diye Bi Program Var Onu Kur O Kendisi Driverlerin Son Sürümlerini ve İndirme Linklerini Buluyor... :oke:
Bahsettiğin program uzun süredir kullanıyorum bulmaktan ziyade eğer o program ile backup aldıysan işe yarıyor almadıysan driver magic'de bişey yapamıyor. Yani format atmadan önce driverların listesini çıkartıp onları backup.zip yapıyor. Formattan sonra bu backup üzerinden yeniden driverları tanıtıyor.

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Bahsettiğin program uzun süredir kullanıyorum bulmaktan ziyade eğer o program ile backup aldıysan işe yarıyor almadıysan driver magic'de bişey yapamıyor. Yani format atmadan önce driverların listesini çıkartıp onları backup.zip yapıyor. Formattan sonra bu backup üzerinden yeniden driverları tanıtıyor.

Dediğin Doğru Backup Yapıyor Ama Driveride Buluyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt