bilgisayarıma virüs yada trojen girdi acil yardım

Sponsorlu Bağlantılar

metenery

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayarıma virüs yada trojen girdi acil yardım
selam arkadaşlar.dün gece bi internet sitesine girmeye çalışırken bilgisayarıma sanırım virüs yada trojen girdi.bilgisayarın sağ alt köşesinde kırmızı bi çarpı işareti belirdi.sonra bu çarpıya çift tıkladım ve bysherif diye bi spy sanırım öyle bişey çıktı.sonra bilgisayarımda kaspersky antivürüs kurulu ve sürekli update ediyorum.iyice tarattım scan ettim ve bi sürü virüs buldu.temizledim hepsini.program ekle kaldırdan bysherif yazan şeyide kaldırım.ayrıca internet optimizer falan diye programlarda kurmuş onlarıda kaldırdım.bilgisayarı virüs tarayıcısyla scan ettikten sonra kapatıp tekrar açtım bu defada masaüstünde ''Your system ınfected'' yazılı siyah bi küçük ekran oluştu.masaüstüne sağ tıklayıp özelliklere girdiğimde masaüstü resmini değiştiremiyorum.ad-aweri kurdum bide onla temizledim hatta sonra microsoft antispy kurdum onunla temizledim ama hiçbişekilde masaüstündeki o yazı kaybolmuyor.kayspersky ile her tarama yaptığımda muhakkak virüs buluyor.bazen 20 bazen 12 bazen 2 virüs ama her defasında buluyor.ne yapmam lazım bu durumda?geniş ve açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden çok tşk ederim.kolay gelsin hepinize.

CooL'n'Quiet

Üye
aboovvv durum vahim bilgisayarını güvenli kipte aç kaspersky ve microsoft antispyware ile tekrar tarat eger bu 2side temizleyemiyosa yapacak pek bişey yok hocam format...

metenery

Üye
    Konu Sahibi
güvenli kipte nasıl çalıştıracam

metenery

Üye
    Konu Sahibi
tamam güvenli modda çalıştırdım ve scan ettim ama düzelmedi.napacam?

ahmet halıcı

Üye
pek bi çaren kalmamış bence format çek

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Maalesef format...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Format atacaksın arkadaşım.. :(

metenery

Üye
    Konu Sahibi
şuan yine tarattım kayspersky ile hiç virüs bulamadı.ayrıca internete adsl ile bağlanıyorum ve hiçbir sorunda olmuyor.eskisi gibi işlemleri yapıyorum.tek sorunum masaüstündeki ''Your system ınfected'' yazılı siyah bi küçük ekran.bunu kaldıramazmıyız.özelliklerden masaüstünü tıkladım resim değiştiremiyorum.bunun içinden web yazan yeri tıkladım hiçbişey yok.bu ekrandaki yazı için format atmak zorundamıyım yani.başka yolu yokmu?

Üst Alt