Bilgisayarım Neden Donar?

 • 5 Kasım 2010
 • 3104 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar merhaba,
  Şu özelliklerdeki bilgisayarım;

  Pentium 4 CPU 3.00 GHZ
  2,5 GB RAM 1066 mhz -yeni
  Anakart Gigabyte DDR2 1066 - yeni
  Ekran kartı Inno 3D Nvıdıa GT9500 1024MB - yeni

  internette örneğin iddaa sitelerinde , NFS shift, PES2010 vb oyunlar oynarken donuyor.Sorun nedie acaba işletim sistemim XP PROF yenidenmi yüklesem.
  Kafayı yiyorum nooolur yardımcı olun:(

  Saygılarımla;
   


  Yazan: 300500s
 2. Arkadaşım sanırım seninde sorunun yazıLımLa iLgiLi.. yakın zamanda her hangi bir sistem deişikLiği yaptınmı bu probLem oLmadan önce ? biLgi verirsen daha cabuk yardımcı oLabiLirim.. sandıgın gibi bu sistem iddaa siteLerinde donmaya sebep oLabiLecek bir sistem deiL..

  Ekran kartı ayarLarıyLa oynadıysan ekran kartının hızını artırdıysan ısınmadan doLayı biLgisayarını dondurabiLir..

  Ayrıca ısınmadan doLayıda donabiLir kasan en son ne zaman söküp temizLedin ? işLemci fanının aLtındaki aLüminyum sogutma petegini iyice bir temizLersen sorunun çözüLebiLir..

  işLemci fanın kondüsyonundan habern varmı ? pentium diyorsun işLemcin eski fanıda eskidir büyük bi ihtimaL dogru sogutma yapamıyor oLabiLir.. yenisiyLe deiştirebiLirsin..

  Eğer hiç biri çözüm yoLu deiLse her ihtimaLe dosya yedekLeme yapmanı ve sistem geri yükLemeni öneririm.. probLemini buda çözmezse formattan başka çağremiz kaLmadı gibi gözüküyor..

  diğer her türLü destek için tncx@live.com adresinden bana uLaşabiLirsin..
   
 3. öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim.
  ekran kartı, anakart, işlemci fanı, ram bunların hepsi takılalı yaklaşık 1 ay kadar zaman oldu.Sistemde bunlar takılırken PC ye format atıldı yeniden Xp kuruldu bunları yapmadan önce herhangi bir şekilde donma falan yapmıyordu.
  Teşekkürler.
   
 4. Bu işlemciye istersen 16 gb ram,4 gb ekran kartı bağla..Nafilee..
  İşlemcinin değişmesi lazım ve tabi bununla birlikte uyumlu bir anakart..Sana işlemci olarak,benim de kullandığım İntel Core2Quad 8300 ü önerebilirim..
   

 5. 1 GB RAM iLe q8300 deiL 18 cekirdek işLemciyLe biLe CRYSIS'ten performans aLamazsın.. işLemcinin modeLi deiL çaLışma frekansı onemLidir.. P4 iLe crysis oynayanLarı biLiyorum.. bu kasadaki P4 3.0 yani öLe iddaa sitesinde donacak bir işLemci deiL.. meseLa ben i7 920 kuLLanıorm ama i7 960'dan hızLı caLıştırıorm işLemciyi.. daha yüksek performans'tayım.. bunun nedeni bence donanımsaL bir parçada bozukLuk oLabiLir.. ekran kartın ram yada bi başka parça..
   
 6. anlıyorum peki bunu nasıl bulabilirim fikrin varmı?
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 18:42