Bilgisayar zararlıları ve kurtulma metodları.

Sponsorlu Bağlantılar

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar zararlıları ve kurtulma metodları.
Merhaba maxicep ailesi;

Öncelikle eminim ki herkes (Windows kullanıcıları) baş belası bu zararlılardan çok çekmiştir.

Bu zararlıları bilgisayarınıza bulaştırmak çok kolay kurtulmak ise meşakkatli bir yoldur ve hemen hemen çoğu kullanıcıyı "format atayım geçer" gibi bir düşünceye itmektedir.

Ben bu konuyu sizlere formatın sadece son çare olduğunu göstermek göstermek için açıyorum..

Elimde bilgisayarınızda tam tarama ve listeleme yapabilen programlar var ve bu programlar bilgisayarınızda sizden habersiz ne çalışıyor ne kadar çalışıyor neler yapıyor kusursuz bir şekilde listeleye bilmektedir.

Zararlıları tespit ettikten sonra sizlere bu zararlılardan kurtulmanızı sağlayacak bir çok program var.

Talep olursa ve forum yöneticileri izin verirse sizlere (*üst düzey kullanıcıları için) bu programları aktif ve etkili biçimde kullanmayı, (**standart kullanıcılar için) ise bu araçları buradan vereceğim yönergelerle kullanmayı gösterebilirim.

Bu araçları ben kendim yazmadım benim programlarım değil fakat hijackthis ve zararlı tespiti üzerine çok fazla kullandım ve etkili çözümler sundum bir çok ortamda.

Bir yetkiliden onay geldiği taktirde konuya devam olarak programları ve kullanım yönergelerini vereceğim,
yine yetkili birilerinden onay geldiği taktirde araçları tek başına kullanamayan için rapor destekli çözüm sunacağım.

teşekkürler iyi forumlar.

* pc yi aç kapadan öte bilenler
** pc yi aç kapa yapabilenler

tanıtım yönerge ve çözüm önerileri tamamen kendi deneyim gözlem ve tecrubem ile sunulacaktır. şunu da söylemeliyim ki benim profesyonel alanım olmasa da standart kullanıcılara elimden geldiğince yardım edebileceğim bir alandır. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
kardeş sen programların listesini bana pm atsana ben de indiririm netten :oke:

Üst Alt