Uygulama Bilgisayar Telefon Yazılımsal Sorunlara Çözüm!

Sponsorlu Bağlantılar

Sizce bu Tam çözüm değil mi ??

• EVET

Kullanılan: 2 33.3%
  • HAYIR

Kullanılan: 4 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar Telefon Yazılımsal Sorunlara Çözüm!
Bilgisayar, Cep Telefonu, Tablet
Tüm Yazılımsal Sorunların çözümü,

Meraba arkadaşlar,
İşte size sorunlar için KÖKTEN Çözüm :oke:
Öncelikle Kasma sorunlarından biri PC Ve Telefonun hard disk'in yavaş çalışması..
1) Öncelikle sorunu normal çözmeye çalışın, maxicep veya internetten çözmeye çalışın eğer çözüm yoksa format yazılım...
2) Burda önemli olan Bilgisayar ve Telefonu ayda 1 veya 2 ayda 1 format yazılım atarsanız, genel olarak sorun yaşamazsınız...
Şahsen uzun zamandır yapıyorum...

1. ÇÖZÜM
Bilgisayar için, Resimde gördüğünüz gibi artık laptop için, SSHD veya SSD bunlar internette satışta var.. SSHD, Hdd ye göre daha hızlı..
Resimde 1 tb var. 500 Gb olanıda var..

Telefonlar için ise, dikkat ettiyseniz yeni çıkan Telefonlarda, UFS 2.0 veya 2.1 var..
Bunlar eski telefonlarda yok..
Eskilerin disk'i yavaş çalışıyo..
Bu UFS olanlar Üst seviye telefonlarda bulunur daha hızlı çalışır..

2. ÇÖZÜM,
Bilgisayar telefon için geçerli...

- Bilgisayarım Telefonum kasıyo,
- Telefon 4.5G si yavaş çalışıyo
- Telefon Pc uygulama sorunları
- Google Play sorunu... vs..
Bunları saysan bitmez yahu..

Bakınız Şimdi,
Ben telefonuma ve Pc'ye Ayda 1 yada 2 ayda 1, Format Yazılım atıyorum,
herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum :)

1) PC de sorun varsa çak formatı gitsin..
2) Telefonda sorun varsa öncelikle, recovery'den Wipe ve Cache yapın,
yani Sistemi Silip format atma gibi,
Sonra Power off Telefonu kapatın..
Download modunu açın,
Son sürüm Orjinal rom'u Bilgisayardan Flashlayın..
3) Norton mobile yükleyin Riskli Uygulamaları kaldırın, gerek Play Store'da gerek Telefona Yüklü olan uygulamalarda Riskli mi değilmi gösteriyor...
İşte bu kadar basit :D

1) Hangisinde sorun varsa ona format yazılım atın..
2) 2'sinde sorun varsa ikisinede format yazılım atın, tabi öncelikle Pc ye güzelcene format atın...
3) Pc formattan sonra, gereken telefon usb driver'ları yükleyin..
4) Bilgisayara "Bluestacks" gibi uygulamalar yüklemeyin.. yazılım atarken sıkıntı yapabilir..
İllede olsun diyosan, o zaman bilgisayardan 2 bilgisayar hesap açın,
Birinde "Bluestacks" dursun. Diğerinde hiç bişey.....

Bu konudaki görüşleriniz neler ??
Ben 1 yada 2 ayda bir yazılım atıyorum..
Sıkıntı yaşamıyorum :)
Yani burda önemli olan konu düzenli olarak 2 ayda 1 format atmak..

..

Son düzenleme:

lazye

lazye

Üye
yalnız burada yanlışıklık var her sorunda format atmak mı gerekiyor ikide bir oyun uygulama tekrar kurmak falan bu doğru bir bilgi değil son çare format atmaktır önce bir araştırmak gerekiyor . O zaman teknolojik alet azıcık yavaşlayınca hemen format atalım çünkü hiçbir zaman dolu hafıza boş hafıza kadar performans göstermez ...

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
yalnız burada yanlışıklık var her sorunda format atmak mı gerekiyor ikide bir oyun uygulama tekrar kurmak falan bu doğru bir bilgi değil son çare format atmaktır önce bir araştırmak gerekiyor . O zaman teknolojik alet azıcık yavaşlayınca hemen format atalım çünkü hiçbir zaman dolu hafıza boş hafıza kadar performans göstermez ...

Anladım ama siz anlamadınız burdaki söz konusu 2 ayda 1 yada ayda 1format atmak..
Ha tabiki direk format gerekmiyo,
ilk başta normal bi çözüm buluncak. Çözüm bulunmazsa format..
Yani 2 yada 1 ayda 1format atmak gerekir derken, bunu yaparsanız genelde sıkıntı yaşamazsınız onu demek istedim..
Dur bunu konuya ekleyim..
Eklemeyi unutmuşum hatırlattığın için teşekkür ederim.
Ankete Hayır diyenler buraya yazsın nedenini :hmmm

...Musa.Şen...

Üye
Kesinlikle hayir mantiksizlik ustune mantiksizliklarla dolu madem format attin telefona ve ustune stock rom caktin virus programi ne diye zaten o telefonda bisey kalmamis ki...

Ha bide telefona format atmadan once pcyede format atin demisin millete yazik be sen bilgisayardaki virusun odine suna buna mudahile edebilecegini mi saniyorsun.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle hayir mantiksizlik ustune mantiksizliklarla dolu madem format attin telefona ve ustune stock rom caktin virus programi ne diye zaten o telefonda bisey kalmamis ki...

Ha bide telefona format atmadan once pcyede format atin demisin millete yazik be sen bilgisayardaki virusun odine suna buna mudahile edebilecegini mi saniyorsun.

Yalnız en bastaki yazıları okuduysanız,
İlk bi çözüm aramak çözülmezse zaten format yazılım format gerekir. İstersen atarsın istersen atmazsın :)
Bence fazla abartmışın, bir daha düşün derim..
Önemli olan 1 2 3 ayda 1 düzenli format yazılım atmak. Böyle olursa herangibi sorunla karşılaşmazsınız. Ben uzun zamandır yapıyorum..
Ve bunu bilerek paylaştım olumsuz yönden ne denilcek sorunları incelemek icin..

...Musa.Şen...

Üye
Yalnız en bastaki yazıları okuduysanız,
İlk bi çözüm aramak çözülmezse zaten format yazılım format gerekir. İstersen atarsın istersen atmazsın :)
Bence fazla abartmışın, bir daha düşün derim..
Önemli olan 1 2 3 ayda 1 düzenli format yazılım atmak. Böyle olursa herangibi sorunla karşılaşmazsınız. Ben uzun zamandır yapıyorum..
Ve bunu bilerek paylaştım olumsuz yönden ne denilcek sorunları incelemek icin..
Hocam ama sadece stock romda kurunca bu sorunlar halloluyor tamam seninki super temiz olmus ama gerek yok ki bu kadarina

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ama sadece stock romda kurunca bu sorunlar halloluyor tamam seninki super temiz olmus ama gerek yok ki bu kadarina
Anlamışın biraz tesekkür ederim. Evet zataen stock rom ile dedim..
Yani net olarak demek istediğim, sorun çözülmüyosa yani yazılımdan başka bişey kalmıyo..

Üst Alt