‘Bilgisayar oyunları çocuklar için faydalı’

 • 4 Ağustos 2014
 • 430 Okunma
 • 5 Cevap

 1. Yapılan bir araştırmada, günde 1 saatini bilgisayar oyunlarına ayıran çocukların diğer çocuklara oranla daha mutlu, daha sosyal ve daha az hiperaktif oldukları öne sürüldü.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Oxford Üniversitesi’nde yaşları 10 ila 15 arasında değişen 5 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmaya göre, halk arasında çocuklara kötü etki ettiği düşünülmesine rağmen bilgisayar oyunu oynamak çocuklara bazı artılar kazandırıyor.

  Bu tarz oyunların gençleri rahatlattığını, sosyalleştirdiğini ve öğrenmelerine yardımcı olduğunu öne süren araştırmaya göre bilgisayar oyunları, televizyon izlemekten daha sağlıklı.

  Bilgisayar oyunlarına ayrılan sürenin artması durumunda yararın zarara dönüşebileceğinin altını çizen araştırmanın başkanı Dr Andrew Przybylski, bilgisayar oyunlarına çok zaman ayıran çocukların genellikle sosyal yaşamda problem yaşadıkları için bu yola başvurduklarını da sözlerine ekledi.
   


  Yazan: ANIL
 2. biz 5-6 ya vuruyoz ama
   
 3. Türkiye'de 1 saat oynayıp bırakan kaç çocuk var?
   
 4. Bilgisayar oyunundan yarar gelmez bence. Playstation'ın insanda etkisi çok. Özellikle Pes/Fifa oynayınca çok yararlı. Yenince mutlu olunuyor, yenilince hırs yaratıyor insanda. Mutluluk insanı rahatlatıyor, hırsta cesaretlendiriyor.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. tamam oynarız sizimi kırcam
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  aLoNeAnqe bunu beğendi.
 6. sen de allahtan arıyodun:ehe
   
Yüklüyor...
16/12/2018 - 08:25