Beylikdüzü'nde Üst Geçit Çöktü

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi
Beylikdüzü'nde Üst Geçit Çöktü

Olayda üst geçitte yürümekte olan 51 yaşındaki Hüsnü Balkanlı yere düşerek yaralandı. Kaza nedeniyle E-5, İstanbul yönüne trafiğe kapatıldı. Olay sonrası kamyon sürücüsü Muammer Bayrak gözaltına alındı. Yaralanan Balkanlı'nın durumunun iyi olduğu belirtildi. Kazayla ilgili inceleme devam ediyor.

VALİ GÜLER, BEYLİKDÜZÜ'NDEKİ ÇÖKMEYLE İLGİLİ KONUŞTU
Beylikdüzü'nde üst geçidin çökmesiyle ilgili konuşan İstanbul Valisi Muammer Güler, "Saat 12.05 sıralarında bir kamyonun çarpması sonucu üst geçidin bir kısmı çöktü" dedi. Olayda 1 kişinin yaralandığını ifade eden Güler, kalan bölümünün de tedbir amaçlı yıkıldığını söyledi.

BELEDİYE AÇIKLAMASI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi konuya ilişkin saat 14:00'te şu açıklamayı yaptı:
"E-5 Karayolu Beylikdüzü mevkiinde seyir halindeyken damperi açılan kamyon yaya üst geçidine çarparak kısmi yıkılmasına neden oldu.
Olayın duyulmasıyla birlikte bölgeye İtfaiye, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Ambülânslar sevk edildi. Bölgeye büyük tonajlı vinçler ve kesici ekipmanlar gönderildi.
34 DN 1234 plakalı İnşaat atığı ve yıkıntı taşıma kamyonunun damperi henüz tespit edilemeyen bir nedenden açıldı. Damperin açıldığını fark etmeyen sürücü yaya üst geçidine çarptı. Kazada ilk belirlemelere göre ölen yada yaralanan olmadı.
Kaza nedeniyle Büyükçekmece-Avcılar yönüne yol trafiğe kapatıldı. Sürücüler yan yola yönlendiriliyor."

Beylikdüzü Belediyesi'nin açıklaması ise şöyle:
"Beylikdüzü E-5 karayolu üzerinde bulunan bir üst geçit, yüksek damperli kamyonun açık unutulan dorsesinin çarpması sonucu kısmen yıkıldı. Kazada bir kişi yaralanırken, E-5 Karayolu Topkapı istikametinde trafiğe kapatıldı.

Beylikdüzü E-5 karayolu üzerinde bulunan üst geçide, Büyükçekmece istikametinden gelen Muammer Bayrak yönetimindeki 34 DN 1234 yüksek damperli kamyonun açık unutulan dorsesi çarptı. Köprünün kısmen yıkıldığı olay yerine ilk müdahaleyi Beylikdüzü Belediyesi zabıta ekipleri ve bir ambulansla gelen belediye sağlık ekipleri yaptı. Kamyonun çarptığı sırada köprüden geçmekte olan Hüsnü Balkanlı (51) isimli vatandaş, enkazla birlikte otoyola düşerek yaralandı. Yaralı Medicana Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay yerine gelen polis ekipleri sürücü Muammer Bayrak'ı gözaltına aldı. Kazanın ardından E-5 Karayolu Topkapı istikametinde trafiğe kapatıldı. Saat 12.30 sıralarında meydana gelen kazanın ardından ulaşım halen ara yollardan sağlanıyor.

Kazaya Anında Müdahale Edildi

Kazaya anında müdahale eden ekiplerin başında olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun; kazanın seyir halinde giden kamyonun damperinin tam köprü altından geçerken açılması sonucu meydana geldiğini belirterek; “Okulların tatil olması ve köprü üstünde çok sayıda vatandaşımızın olmaması gerçekten çok büyük bir şans. Kar yağışının etkili olması nedeniyle araçların hız yapmaması ve önlerindeki tehlikeyi görerek; dikkatli davranmaları sonucunda can kaybı yaşanmaması çok sevindirici. Köprü üstünden geçen bir vatandaşımızın yaralandığını ve şu an özel bir hastanede tedavi altına alındığı bilgisini aldık. Kendisine ve ailesine büyük geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum” dedi.

Kaza yerine gelen Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, ve İstanbul Büyükşehir İtfaiyesi olay yerinde güvenlik önlemleri aldılar. Kısa zamanda Beylikdüzü Belediyesi kar çalışma araçları bölgede tuzlama çalışmaları yaparak; herhangi bir kazaya meydan vermemek için çalışmalar gerçekleştiriyorlar"

Pınar ÇITAK KOYGUN - Bulut MÜLHİM - Yaşar KAÇMAZ - İSTANBUL DHA

ouSahin

ouSahin

Üye
Alçak Üst Geçitlerin oldugu anayolda kamyonun girmemesi için hiç bir levha yokmuydu şimdi... :hmmm

Kazada can kaybının olmaması sevindirici .. :oke:

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Solda gördüğünüz alış veriş merkezinden 2 ün önce yemek yemiştim :ehe
Yahu ben okula nasıl gideceğim karşıya nasıl geçeceğim :ehe

MonRêve

MonRêve

Üye
Allah korumus valla ..

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Ben okula nasıl gideceğim diyorum sen ne diyorsun :ehe

Sidretül Münteha

Üye
Kadaa :D Ordan Bende Gecıyorum :D
Olayaa Bakk :ehe
Okulaa Kadarr Yapılırr Beaaa :D

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Arkadaş dershaneye gidiyormuş üst eçite doğru yürürken çökmüş adam düşmüş çok komikti diyor :ehe
Adama sormuşlar dorse neden havadaydı diye adam da demiş açık olduğunu bilsem neden çarpayım köprüye :ehe

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Arkadaşın çok komik olduğunu söylemesini anlatırken gülüyorum ;)
Dikkatli okuuyun ;)

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi
Kamyonun kendiliğinden damperi açılmış süren adam farketmemiş:)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Tamam ben de öyle dedim zaten adamın haberi yokmuş :)

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi
Dalıp gitmişmi nası haberi olmasın:ehe

Sidretül Münteha

Üye
Beylıkdüzüü Su Kaplar Mı Acaba

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Su mu ? Ne alaka :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...