Duyuruyu Kapat

beyler bayanlar android işletim sistemi nedir????

 • 10 Eylül 2009
 • 13412 Okunma
 • 12 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. android işletim sistemi nedir dosya uzantısıne extra özellikleri neler farkı ne hızı ne çok merak ediyorum birde bu işletim sistemini nerelerde görücez bilgi paylaşımı yaparsak sevinirim :)
   


  Yazan: xxxooo
  mustafaa58 bunu beğendi.
 2. Telefonlardaki Symbian işletim sistemini bilirsin. Bu da bir başkası.
   
 3. teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz.Güzelbirişletim sistemi biraz symbiana bezettim arkadaşın dediği gibi

  --------------- Ekleme ---------------

  Android, Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış Linux İşletim Sistemi tabanlı bir mobil cihaz (PDA ve cep telefonları) işletim sistemidir.
  Open Handset Allience, 5 Kasım 2007'de Android'i kurduğunu duyurdu. 34 adet donanım, yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için çok yararlı olduğu konusunda hemfikirler. 2008'de piyasaya sürüldüğünde, birçok Android İşletim Sistemi Apachi free-software ve Açık Kaynak Kodu lisansıyla geliştirilmeye açık olacak.


  Tarihi [değiştir]


  Google Android Inc'yi Alır [değiştir]

  Temmuz 2005'te, Google Android Inc.'yi aldı, ufak bir başlangıç şirketi Palo Alto'da kuruldu. Android'in kurucuları, Google'a çalışmak için giden Andy Rubin (Danger'in kurucusu), Rich Miner (WildFire'ın kurucusu), Nick Sears ve Chris White (WebTV'de çalışan ilk mühendislerden biri) dir. Bu arada, Android Inc.'nin işlevleri daha önce yaptıkları mobil işletim sistemleri kadar iyi bilinmiyordu. Buda Google'ın Mobil Cihazlar pazarına gireceği söylentisini başlatmış oldu. Buna karşın, pazara ne çeşit ürünle çıkacakları tam olarak belli değildi. Google'da, ekip (Rubin tarafından izin verilen) Linux tabanlı, taşınabilir cihazlar için geliştirdikleri, esnek, güncelleştirilebilinir OS'yi yazmışlardı. Raporlara göre Google çoktan donanım serilerini, yazılım partnerlerini ve taşınabilir cihazlarda çeşitli derecelerde birlikte çalışacağı sinyalini vermişti.

  Geliştirme [değiştir]

  12 Kasım 2007'de, OHA, Android'in yazılım geliştirme teçhizatının önizlemesini yayınladı. Bu önizleme geliştirici ve hata giderici, kütüphane setleri, aygıt emülasyonu, dökümantasyon, örnek tasarılar, eğitim, SSS ve fazlasını içermekte idi. Geliştiriciler, eğer Windows XP, Vista veya Mac OS çalıştıran x86 tabanlı ya da Linux (Ubuntu Linux' üzerinde test edilmiştir) kullanıyorlarsa Android-SDK'yı indirip kurmak zorunda olmaktadır. Gereklilikler şunları da kapsamaktadır:
  Özellikler [değiştir]

  SDK'nın yayınlanmasıyla, Android'in özelliklerinin ve şartnamesini daha yavaş yayınlanıyor.
  Handset Çizimler Sistem, VGA, 2D grafik arşivler, OpenGL ES 1.0 tabanlı 3D Grafik arşivlerine ve geleneksel telefon çıkışlarına son derece kolay uyum sağlar. Depolama Bilgi depolanması için SQLite ile yapılandırılmış. Bağlanabilirlik Android, GSM, Bluetooth, EDGE, 3G ve Wi-Fi bağlantısını destekler. Mesajlaşma Hem SMS hem de MMS desteği vardır. Web Tarayıcısı Android'in web tarayıcısı açık kaynak kodlu WebKit application framework üzerine kuruludur. Medya Destekleri Android, MPEG-4, H.264, MP3, ve AAC, AMR, JPEG, PNG, GIF gibi ses/video formatlarını desteklemektedir. Ek Donanımları Android, anti-titremeli vidyo/foto kameraları, touchscreenler, GPS, pusulalar, accelerometrelerde son derece yeteneklidir.


  --------------- Ekleme ---------------

  kaynak :
  Android (mobil işletim sistemi) - Vikipedi
   
 4. Hepsini kopyalamak zorunda değildin yahu:ehe
  Neyse artı bir bilgi oldu
   
 5. Öğrendin sanıyorum.
   
 6. evet sayenizde
  saolun arkadaşalr
   
 7. Konu taşınmıştır.
   
 8. 6815 e android işletim sistemi yüklenebilir mi
   
 9. GENARAL MOBİL Q300 android NASIL KURULUR YARDIMCI OLURMUSUNUZ
   
 10. beyler android bir İŞLETİM SİSTEMİDİR ve bildiğim kadarıyla telefonların işletim sistemleri değişmez :)
   
 11. yani iimi beyler sybiandan fln
   
 12. android en iyisiiiii
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - beyler bayanlar android
  Beyler telefon ihtiyacım olduğu için bu telefonu sipariş verdim sizce nasıl? 249 yl 2 yıl kvk lı Cep Telefonları Genel 11 Mart 2017
  Beyler cok acil telefon onerisi ama cok acil beyler Cep Telefonları Genel 9 Eylül 2016
  beyler tele root dosyasini bulamadim yardimci olun Cep Telefonları Genel 23 Haziran 2015
  slm beyler root için yardım edermisiniz Cep Telefonları Genel 17 Haziran 2015
  Beyler,Bayanlar Soru İçeride.. ((bayanları unutmuyok)) :)) :)) Cep Telefonları Genel 13 Eylül 2011
Yüklüyor...
20/09/2017 - 05:22