Beyaz Diş Kitabının Kahramanları Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

 • 13 Ekim 2013
 • 1035 Okunma
 • 3 Cevap

 1. 13 Ekim 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Beyaz Diş kitabının ana fikriçok belirgin değildir. İnsanların içindeki kabalığı vurgulamak istemiştir. Hayatın içindeki mücadeleyi, insanların var olmak için birbirleriyle yaptıkları mücadeleyi anlatmak istemiştir.  Kitabın Kahramanları şöyledir;

  Beyaz Diş: Yarı kurt, yarı köpek olan bir hayvandır ama kitapta çoğu zaman kurt yönü ortaya çıkarılmıştır. Bir mağarada dünyaya gelmiş ve küçükken babası bir vaşak tarafından öldürülmüştür.

  Collie: San Fransisco’da bulunan evde yaşayan bir çoban köpeğidir. İlk başta Beyaz Diş’e saldırganca yaklaşır ama daha sonra onla dost olur.

  Dick: San Fransisco’daki evde yaşayan bir tazı köpeğidir. İlk başlarda Collie gibi Beyaz Diş’e karşı düşmanca davranır ama daha sonra o da dost olur.

  Kiche: Beyaz Diş’in annesidir. Bu isim ona Kızılderililer tarafından verilir. Beyaz diş için her şeyi yapan bir annedir. Daha sonra borç karşılığı birine verilir. Aslında bir köpektir.

  Üç Kartal: Kızılderililer ve Gri Kunduz’dan alacağı olduğu için Kiche’yi alır. Kitabın sonraki bölümlerinde pek adı geçmez.

  Mitsah: Gir Kunduz’un kampında çalışan biridir.

  Güzel Smith: Son derece çirkin bir adamdır. Boyu kısa, tepesi sipsivri, yüzü vücudunun diğer yanlarına oranla çok büyüktür. Korkak ve kişilik olarak çok zayıf bir insandır.

  W. Scott: Emekli bir yargıçtır. Ayrıca maden uzmanıdır. Bulunduğu bölgede büyük bir nüfus sahibidir. Kitapta, sağlam bir karakter olarak yansıtılır.

  Matt: W. Scott’un yanında çalışan biridir. İnsanlara karşı önyargılıdır.

  Jim Hall: bir çok cinayet işlemiş, bir çok kez cezaevine girmiş fakat huyu bir türlü değişmemiş bir insandır. Son suçunu aslında haksız yere görmüştür.

  Gri Kunduz: Kiche ve Beyaz Diş’i ormanda bulup onları kendi işlerinde kullanmış ve onlara sahiplenmiştir.

  Baseek: Gri Kunduz’un kampında bulunan bir köpektir. İlk başlarda Beyaz Diş’i çok döver, yaşlanınca Beyaz Diş tarafından dövülür ve ona karşı çekingen bir tavır takınır.

  Uzun Dudak: Gri Kunduz’un kampında yaşayan çok güçlü bir ödevdir. Her zaman Beyaz Diş’e düşmanlık yapmıştır. En sonunda Beyaz Diş tarafından öldürülür.
   


  Yazan: Doğuş Pertez

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mad EagLe bunu beğendi.
 2. 22 Mart 2014 #2

  fearles32

  fearles32

  beyaz dişin ilk düşmanı olan liplip eksik
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 3. 23 Mart 2014 #3

  Mad EagLe

  Mad EagLe
  çocukken okumuştum güzeldi
   
 4. 23 Mart 2014 #4

  fearles32

  fearles32
  çocukken yarım bırakmıştım 1 hafta önce baştan okudum yaşama mücadelesini ve yıllar sonra sevginin ne anlama geldini anlatıyor gerçekten güzel paylaşım saol..
   
  Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
17/07/2019 - 13:51