Beşiktaş'ta af


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dwyane_Wade

Üye
    Konu Sahibi
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Avusturya'da yapılan ilk hazırlık kampı sırasında kavga eden, daha sonra da süresiz kadro dışı bırakılıp para cezası verilen siyah-beyazlı futbolcular İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman'ın affedilmelerine karar verdi.
Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı sonrası, iki futbolcu hakkında alınan karar resmi internet sitesinden açıklandı.
Açıklamada, İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman ile ilgili konuyu görüşerek, iki futbolcunun affedilmesine karar verdiği bildirildi.
Beşiktaş Kulübü'nün; formasına, başkanına, camiasına, yönetim kuruluna, kulübüne karşı saygısız davranış ve tutumlarda bulunan futbolcularına, geçmişte örnekleri olduğu gibi en ağır cezayı vermekte tereddüt etmediği ve Beşiktaş'la ilişkisini keserek, her zaman etik değerleri önemseyerek ilkeli davrandığının kamuoyu tarafından bilindiği kaydedilen açıklamada, ''Bu bağlamda kamuoyunun malum olduğu üzere, takımımızın 1. etap Avusturya kampında futbolcularımız İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman arasında yaşanan olaydan sonra da yönetim kurulumuz, o gün için alınması gerekli ve doğru olan radikal bir karar alarak iki futbolcunun kaptanlıklarını almış, süresiz kadro dışı bırakarak ağır para cezası vermiştir'' hatırlatılması yapıldı.
''AF VE ÖZÜR DİLEMİŞLERDİR''
Hoş olmayan bu olaydan sonra her iki futbolcunun da yaptıkları hatanın farkında olduklarını kamuoyu ile paylaştıkları ifade edilen açıklamada, ''Başkanımızdan, camiamızdan, yönetim kurulumuzdan, teknik ekibimizden, futbolcu arkadaşlarından af ve özür dilemişlerdir. Ayrıca, Beşiktaş'tan ayrılmak, başka bir takımın formasını giymek istemediklerini ısrarla belirtmiş, çalışma programlarını eksiksiz uygulamışlardır. Formalarına sadakatlerini ve Beşiktaşlılık duygularını da her fırsatta dile getirmişlerdir. Diğer taraftan bahse konu iki futbolcumuzun neticede Milli Takım'da defalarca oynamış, Ay-Yıldızlı takımımızda yan yana mücadele etmiş, geçmişten bugüne sahada formalarını son damlasına kadar terletmiş, Türk Sporu'na hizmet eden değerli futbolcular olmaları üzerine; başta Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız, Divan Kurulu Başkanımız, camiamız, taraftarlarımız ve spor medyasının büyük bir kısmı da İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman'ın affedilmeleri yönünde görüşlerini ve duygularını bizlerle, kamuoyu ile paylaşmışlardır'' denildi.
OYBİRLİĞİYLE KARAR VERİLDİ
Yönetim kurulunun, konuyla ilgili tüm görüşleri incelediği belirtilen açıklamada, ''Yönetim kurulumuz tüm görüşleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra, iki futbolcunun yaptığı hatanın asla başkanımıza, formamıza, camiamıza, yönetimimize, teknik heyetimize yönelik olmadığını, tamamen aralarındaki anlık kişisel bir tartışma neticesinde meydana geldiğini, futbolcuların bugüne kadar olan futbolcu kişilikleri, aldıkları ağır cezaya rağmen başka bir takıma gitmek için en ufak bir düşünce ve tavır sergilememeleri, aksine tek düşüncelerinin kulüplerinde kalma arzusu olması beyanları ve olay sonrasında üzgün, pişman, saygın davranışlarını göz önünde bulundurmuş ve teknik heyetin de görüşleri alınarak İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman'ın para cezaları ve kaptanlıklarının alınmaları geçerli olmak üzere affedilmelerine oybirliği ile karar verilmiştir. Her iki futbolcumuz da affedilmeleri halinde takımımızın yeni kaptanlarına, tecrübeli futbolcular olarak destek vereceklerini, her şekilde saygıyla yanlarında olacaklarını, onlarla kenetlenerek takımımızın başarılarında katkıda bulunmak isteğinde olduklarını beyan etmeleri tarafımızdan memnuniyet verici bulunmuştur. Beşiktaşlılık duruşu; kişilere sadece ceza vermeyi değil, gerektiğinde affetmeyi de gerektirir. Özür dilemek bir erdem, affetmek de büyüklüktür'' ifadeleri kullanıldı.
 

Dwyane_Wade

Üye
    Konu Sahibi
afedersin kardeşim...:mahcup:
 
arslansem

arslansem

Üye
Bu olayla beraber Beşiktaş Türkiye de herkesin gözünde saygınlığını kaybetmiştir.Kesinlikle af yok dönüşleri imkansız kendilerine kulüp bulsunlar...Başkan,Sinan Engin,Ertuğrul Sağlam...Hepsi de böyle açıklamalar yaptı.İş aynen PAF takımla çıkacağız mevzusuna döndü.Önce şöyle derken sonra böyle oluyor artık Beşiktaş'ta...Bu da Beşiktaşın kötü yönetildiğinin bir göstergesi.Ki taraftarında artık ayaklanması an meselesi :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt