Beşiktaş yine ilk 100 deki tek Türk takımı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
Beşiktaş yine ilk 100 deki tek Türk takımı

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu´nun (IFFHS) her ay yaptığı "Dünyanın en iyi takımları" sıralamasında Kasım ayı sonuçları açıklandı.

400 takımın bulunduğu listeye Türkiye´den 8 takım girdi.

- İLK 100´DE TEK TÜRK TAKIMI VAR -

Ancak bu 8 takımdan ilk 100´e sadece 1 Türk takımı girebildi.

Bu takım geçtiğimiz ay olduğu gibi Kasım ayında da Beşiktaş oldu.

Ekim ayında 80.sırada bulunan Beşiktaş, Kasım ayında 7 sıra yükseldi ve 73.sırada kendine yer buldu.

DÜNYANIN EN İYİ TAKIMLARI KASIM 2011 SIRALAMASI:

1- Barcelona
2- Real Madrid
3- Velez Sarsfield
4- Manchester United
5- Porto
6- Manchester City
7- Bayern Münih
8- İnter
9- Schalke 04
10- Santos FC
73- Beşiktaş (Geçen ay: 80)
106- Trabzonspor (Geçen ay: 130)
175- Gaziantepspor (Geçen ay: 162)
195- Bursaspor (Geçen ay: 190)
224- Fenerbahçe (Geçen ay: 206)
301- İstanbul Büyükşehir Belediye (Geçen ay: 287)
359- Gençlerbirliği (Geçen ay: 389)
362- Galatasaray (Geçen ay: 427)

greenmile

greenmile

Üye
gaziantep ilk 10 da olmalıydı bence :D

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Gençlerbirliği ve Galatasaray bayağı bir yükselişe geçmiş baksanıza :D
Ne yaptılar ki bunlar ? :ehe

greenmile

greenmile

Üye
bu şey yaz tatilinde de yapılıyor mu acaba?

• Beğen
Tepkiler: DiaBLoS
haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
Bu kadar zorunuza gitmesin fenerbahçede Türkiye kupasını alsın finale minale çıksın avrupada maç kazansın tur atlasın o da girer ilk yüze:ehe

• Beğen
Tepkiler: CryDaqqeR
Navy Blue

Navy Blue

Üye
Her sene liginde ve avrupada çıkışta olan takımlar ilk 100'e girerler bazen çok büyük takımların bile ilk 100'e giremediği olmuştur bu listede Galatasaray birçok kez ilk 10'da yer almıştır birkaç kezde liderliği bulunmaktadır ki bu konuda en başarılı Türk Takımıdır...

• Beğen
Tepkiler: haltie
greenmile

greenmile

Üye
kasım ayında kim ne yapmış bakmak lazım:D

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
Her sene liginde ve avrupada çıkışta olan takımlar ilk 100'e girerler bazen çok büyük takımlaın bile ilk 100'e girmediği bile olmuştur bu listede Galatasaray birçok kez ilk 10'da yer almıştı birkaç kezde liderliği bulunmaktadır ki bu konuda en başarılı Türk Takımıdır...

Aynen öyle dönemsellik içeren bir listedir ama anlatmıyorum dilimde tüy bitti:D

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Daha bu sene bu takımların arasına girebiliyorsunuz Halit . Çok çabuk şımarmışsınız ...:)

Ama Beşiktaş haricindeki , Türk takımları listesi gerçekten çok saçma ...:)

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
Bir bu sene mi geçen sene de öyleydi Alicim:)Ama fener yok ya o yüzden saçma bu tarz listeler:)Listeyi fb tv ve müzeler müdürünüz yapsa daha gerçekçi olurdu:DBütün dünya kabul ediyor bi siz yediremiyorsunuz kendinize

greenmile

greenmile

Üye
evet Ali beşiktaşa bu konuda bir şey söylenemez.Ama diğer takımlar saçma mesela united uzun yıllar sonra şampiyonlar liginden elendi sıralamadaki yerine bak,bir üst tura çıksa demek ki birinci olacak:D

Navy Blue

Navy Blue

Üye
Ayrıca belirteyim ki Aralık ayında Galatasaray'ın ilk 100'de yer alması çok yüksek çünkü bu ay Avrupada en az gol yiyen takım ve net 6 galibiyeti var bunlarda dikkate alınıyor...
Hatta dahada yukarıda yer alabilir sürekli takip ettiğim bir listedir ondan biliyorum :)

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Bir bu sene mi geçen sene de öyleydi Alicim:)Ama fener yok ya o yüzden saçma bu tarz listeler:)Listeyi fb tv ve müzeler müdürünüz yapsa daha gerçekçi olurdu:DBütün dünya kabul ediyor bi siz yediremiyorsunuz kendinize

Biz bu listede 14.sıraya kadar yükseldik Halitcim :) Daha çok gerilerdesiniz yani ...:D

greenmile

greenmile

Üye
gazete fotomaç yalnız:D

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi

Biz bu listede 14.sıraya kadar yükseldik Halitcim :) Daha çok gerilerdesiniz yani ...:D

Ali galatasaray ilk 10 da kaldı aylarca.Kaldı ki ben fenerbahçe girmedi demiyorum dikkat edersen:)Beşiktaşta girdi o listelere çifte kupayı aldığımız zamanlarda:)Ama şuan tek takım beşiktaş saygı duyun:)

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Yahu Halit neden ısrarla farklı anlıyorsun ki ?
Beşiktaş hakkında en ufak bir eleştiri var mı ? HAYIR ...! Olamaz da şu an ... Çünkü Avrupa da ülkemizi temsil eden takım durumun da ... Bundan dolayı da mutluyum açıkcası . Bizlerin önünde gözükmesi de hakkıdır yani ...

Bizim anlamadığımız , Beşiktaş haricindeki , Türk takımlarınının saçma sapan sıralaması ... Sen bunun açıklamasını yap bize :)

Gaziantep , Belediye , Gençlerbirliği , Bursa ..! Bunlar işte ... :pro:

----------Eklendi @ 20:46:32 ---------- Yazıldı @ 20:44:52 ----------

haltie

haltie

Üye
    Konu Sahibi
Ali bin kere yaptım be arkadaş:)Ben yapmaya utanıyorum artık açıklamasını:)

73- Beşiktaş (Geçen ay: 80) Türkiye kupası,Avrupa liginde çeyrek finalden döndü bu yıl guruptan lider çıktı,45gündür yenilmiyor ayrıca.
106- Trabzonspor (Geçen ay: 130) şampiyonlar ligi,lig ikinciliği
175- Gaziantepspor (Geçen ay: 162) Avrupa maçına çıktı,türkiye kupası yarı final,lig 4.sü
195- Bursaspor (Geçen ay: 190) lig üçüncüsü,şampiyonlar liginde 6 maça çıktı kazanamasada
224- Fenerbahçe (Geçen ay: 206) lig birinciliği
301- İstanbul Büyükşehir Belediye (Geçen ay: 287) Türkiye kupası finali
359- Gençlerbirliği (Geçen ay: 389)
362- Galatasaray (Geçen ay: 427)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt