Benim en çok sevdiğim yazı bu sizinkiler hangisi????

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sevimrecep

sevimrecep

Üye
    Konu Sahibi
Benim en çok sevdiğim yazı bu sizinkiler hangisi????

Bir odada dört mum sessizce yanıyordu. O kadar derin bir sessizlik hüküm sürüyordu ki odada, aralarındaki fısıltı şeklindeki konuşmalar bile rahatlıkla işitiliyordu.

Birinci mum " Ben Barış'ım!" dedi. Ancak kimse benim sürekli yanık kalıp, etrafıma ışık saçabilmeme yardımcı olmuyor. Artık sönmek üzereyim.... Ve sessizce karanlığa gömülüverir......

İkinci mum " Ben İman'ım!" der. Ama artık gerekli olduğuma inanmıyorum.... Yanık kalmamın da bir kıymeti kalmadı, diye eklerken hafif bir esinti ışığını söndürüverir.

Üçüncü mum " Ben SEVGİ'yim" ama etrafıma ışık verecek gücüm kalmadı. İnsanlar beni hep kenara itiyorlar. Kendilerine en yakın olanları bile sevmemeye başladılar. der ve sessizce söner gider SEVGİ mumu.....

O sırada içeri aniden bir çocuk girer. Üç mumun söndüğünü görünce sebebini sorar ve niçin sonuna kadar yanmadıklarına hayıflanarak ağlamaya başlar.

Dördüncü mum, yumuşak ve yatıştırıcı sesi ile çocuğa ağlamamasını söyler. "Korkma ben etrafıma ışık saçtığım sürece diğerleri yeniden yanarlar ve onlar da aydınlatmaya devam ederler. Zira ben UMUD'um!" Gözleri parlayan çocuk umut mumunu alır ve diğerlerini SEVGİyle teker teker yakar.

İçinizdeki umut mumunun saçtığı ışığı asla söndürmeyin. Küçük çocuk gibi diğer sönmek üzere olan üç mumun da sürekli yanık kalmaları için çaba harcayın......

• Beğen
Tepkiler: Ruzqar93, jejep, pr0 ve 2 diğerleri

mcnpl4

mcnpl4

Üye
bnm sevdiğm yazı yok malesf:ağlarım:
güzel hikyeymiş :tşk:

SOLIDMEMO96

SOLIDMEMO96

Üye
Bir adada bütün duygular yaşarmış ve bir gün adanın batacağını duymuşlar başta aldırmamışlar ama sonraları hep devam etmiş bu uyarılar herkes yelkenlisine atlayıp adayı terketmeye başlamış ama sevginin küçük bir kayığı bile yokmuş

Sevgide diğerleri belki alır umuduyla diğerlerine seslenmiş ;
-hey kibir beni alır mısın ?
-çok pejmürde* görünüyorsun yelkenlimin fiyakasını bozacaksın demiş

bu sefer de mutluluğa seslenmiş sevgi ama mutluluk o kadar mutluymuş ki sevgiyi duymamış bile
şansını denemeye devam etmiş;
-zenginlik beni de alır mısın?
-maalesef demiş altınlarım tüm yelkenliyi kapladı sana yer kalmadı demiş

-üzüntü beni alır mısın?
-yalnız gitmeye karar vermiş olduğum için o kadar üzgünüm ki demiş

tam umudunu kesecekken yaşlı bir adam almış onu yelkenlisine sevgi bu adamın kim olduğunu daha sonra bilgeye sormuş bilge de;
- o ancak tecrübe olabilir
-tecrübe mi? peki niye sadece o bana yardım etti?

-ÇÜNKÜ SEVGİNİN GERÇEK DEĞERİNİ ANCAK TECRÜBE ANLAYABİLİR

*pejmürde: yırtık pırtık giyinen

Necmati

Necmati

Üye
sağol güzelmiş :D

nitroux

nitroux

Üye
her iki yazıda çok güzelmiş...:oke:

pr0

pr0

Üye
WuuuuuuW tsk. güzel paylasm..:oke:

SOLIDMEMO96

SOLIDMEMO96

Üye
her iki yazıda çok güzelmiş...:oke:

çok var böyle hikaye ;)
Örneğin;

Olay Amerika'da geçiyor Bir gün bir çiftçinin evine Jim adında bir çocuk gider ve yatacak yer istediğini söyler adam kabul eder ve Jim'i yardımcı olarak alır. Aradan 2 yıl geçer Bu sırada Jim çiftçinin kızına aşıktır kız da ona karşı boş değildir Bu istediğini çiftçiye söyleyince çiftiden "senin gibi soyadı olmayan çulsuz birine kızımı vermem" yanıtını alır ve çiftçi Jim'i kovar 5-6 yıl sonra çiftçi Jim'in kaldığı odayı yıktırıp (oda dediğim de ahır gibi birşey) daha büyüğünü yapmak ister o sırada Jim'in odaya adının tamamını kazıdığı görür : James A. Garfield

O sırada da Amerikanın Başkanı James A. Garfield İdi!

jejep

jejep

Üye
çok güzelmiş:)

DoRM

DoRM

Üye
çocukluğumuzun fıkrası :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt