Bazı insanlar neden bu kadar cahil? Bu cahilliğin kaynağı sistem midir?

 • 26 Temmuz 2014
 • 502 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. İlgimi çeken konularda uzun ve detaylı sayılabilecek yazılar yazarım, keza bilgi sahibi olduğum konularda da. Örneğin günümüz siyaseti, tarih, futbol... Düşüncelerimi katarım, yorumumu belirtirim. Realiteyi aşmam, düşüncemi samimi bir dille ifade etmeye çalışırım.

  İnsanlar yazım hakkında yorum yaptığında genellikle şuna rastlıyorum, genellikle yazımın hepsini okumuyorlar nedenini bilmiyorum. Ancak bu okumadan söz söyleyenlerin de ötesinde, kendini aşmış bazı tekdüze, cehaletin sınırlarını zorlayan insanlarla da karşılaşıyorum. Bunlar yazının tamamını okuyamayacak kadar ve sadece okudukları yere göre tüm yazıyı eleştirebilecek kadar cahil tipler. Blogum var kendi düşüncelerimi belirttiğim. Blogumda böylelerine çok rastlıyorum açıkçası.

  Bu yorumlar ve olaylar aklıma her zaman şu soruyu getiriyor: Ülkemiz nereye gidiyor? İlerde ahvalimiz nece olur?

  Bizim Türk insanı neden böyle? Acaba okullardaki ahlak sıkıntısının öğrenci kişiliğine verdiği zararın dışa yansıması mıdır? Yoksa eğitim sistemindeki yanlışlıklardan mıdır?

  Benim düşüncem: eğitim sistemindeki yanlışlıklardan kaynaklanıyor. Zaten çoğu öğrencinin derslerle alakası yok. Derslerle alakası olanların da yaşamaya vakti yok.
  Yaşadığım bir olayı sizlere anlatacağım. Eniştem günde kaç saat uyuduğumu sordu. 5-6'yı geçmem dedim. Eniştem cevap olarak bana doktorların 20 yaş altındaki insanlara 8 saat uykuyu önerdiğini söylediğinde, 'YGS sınavına hazırlanan bir öğrencinin 8 saat uyuyarak başarıya ulaşma şansı %0'ı geçmez.' dedim. Hele ki son sınıfsa, bu kadar çok uyku, hedefleri olan bir öğrencinin sınavı kazanamamasına yol açar.

  Okumak, okutmak yerine ille de bilgi ezberi istiyoruz. Ve eğer bu böyle devam ederse, ülkemiz de yerinde saymaya devam edecektir.
   


  Yazan: Quantal Quetzal
  Mobil cihaz ile gönderdi
 2. cemihsancam ve CV-Aurora bunu beğendi.
 3. Ahhaha :D Süpersin kardeş :ehe

  Cidden ne düşünüyosun bu konuda onu da merak ediyorum
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. eğitim sistemine yapacak birşey yok ama üşenmeyip bu kısa yazıları bile okusalar yeter de okumadan yorum yapmak hiç olmuyor bari okumayacaksın neden yorum yapıyorsun. sınava çalışmak için kendini bu kadar aşırı derece yorma biraz uyu en azından kendine de az birşey de olsa 1 saat bile olsa zaman ayır bnce ,ezber konusunda da biraz haklı gibisin birşeyi ezberleyip hep aynısını tekrarlayanlarda var
   
  Quantal Quetzal bunu beğendi.
 5. ilber Ortaylı etkisi :ehe
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 6. Valla, son derece haklısın hocam. Bence ülkenin eğitim sistemi yok yani bu kadar :)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  Quantal Quetzal bunu beğendi.
 7. Başa gelenler çalıp çırpacağına bir kez düzenleme yapsaydı...
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/12/2018 - 11:36